Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy EMITT’te TÜVTÜRK standını ziyaret etti

TÜVTÜRK, Dünyanın en büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda yerini aldı. 8 yıldır TÜVTÜRK’ün de desteklediği Europa Orient Rallye’nin tanıtıldığı standı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da ziyaret etti. Rallinin bu yılki rotasında Göbeklitepe de bulunuyor.
EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı TÜYAP’ta kapılarını açtı. TÜVTÜRK fuara, 8 yıldır desteklediği ‘Europa Orient Rallye - Dostluk ve Barış Rallisi’ni tanıttığı stantla katılıyor. Ziyaretçiler, TÜVTÜRK standında ralli hakkında bilgi almanın yanı sıra ralliye katılan klasik otomobilleri de görme imkanı buluyorlar. Avrupa’dan başlayıp Ürdün’e kadar uzanan dünyanın en büyük rallilerinden biri olan Europa Orient Rallye’nin bu yılki rotasına dünya için önemli bir kültürel değere sahip Göbeklitepe de eklendi. 

Fuarın açılış törenine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ardından TÜVTÜRK standını ziyaret etti. Yetkililerden Europa Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi hakkında bilgiler alan Mehmet Ersoy, ralliye katılan klasik otomobillerin bulunduğu standı da gezdi. 

Dünyanın en renkli otomobil maceralarından biri olarak kabul edilen Europa Orient Rallye - Dostluk ve Barış Rallisi bu yıl 14’üncü kez düzenlenecek. Kültürlerarası kaynaşma ve dostluk için gerçekleştirilecek rallide katılımcılar Avrupa’dan başlayarak Ürdün’e kadar 11 bin kilometre yolu 20 yaşın üzerindeki araçlarla kat edecekler. Modelleri ve yaşları ne olursa olsun, bakımı ve muayenesi tam araçlar dayanıklılık isteyen bu yarışı rahatlıkla tamamlayabiliyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..