Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Kanuni'den Tigrina ve Trodon

Efsane MZ Motosikletleriyle başladı herşey..KanuniMZ ve Kanuni markalarıyla devam etti. Bir ara Kanuni'nin yanında S&T Kanuni ve HF Kanuni (hafif ticari araç) markaları oluşturuldu.Sonraki zaman diliminde Bajaj  ile ortaklık ortaya çıktı.Bir süredir de Kanuni Motosiklet te bir hareket yok, internet sitesi güncellenmemiş uzayda başı boş kalmış bir uydu gibiydi, son bir haftaya kadar!

 Satışta farklı bir tarz, yenilenmiş modeller derken Motobike 2019 Fuarı'yla Kanuni yeniden meydanlara döndü..Yerli üretim ve ekonomi adına hayırlı olsun..
MOTOSİKLETİN EFSANE MODELİ “KANUNİ” DÖNDÜ

Kuralkan, üç yıl aradan sonra üretimine yeniden başladığı Türkiye’nin “efsane” motosikleti “Kanuni’nin” yeni modellerini ilk kez Motobike 2019’da beğenilere sundu. Yerli üretim Kanuni’nin 50 cc Trodon ve 50 cc Tigrina modelleri başta olmak üzere, dünya motosiklet devlerinden olan Bajaj‘ın en yenileri ve elektrikli motosiklet Super Soco’nun ürünleri Motobike 2019’daki Kuralkan standında büyük ilgi topladı.

2019 yılında yaptığı iki büyük hamle ile satış ve pazarlama sistemini değiştiren ve 3 yıl aradan sonra tamamı Euro4 standartlarına uygun 11 Kanuni ve Bajaj modelinin üretimine başlayan Kuralkan, sektördeki iddiasını güçlü bir şekilde ortaya koydu. Fuarda yerli üretim Kanuni, 50-125 cc aralığındaki 3 motosikleti ve 3 farklı ATV modeli ile göz doldurdu. Kuralkan, Motobike 2019’da ayrıca Bajaj’ın 6, elektrikli motosiklet Super Soco’nun da 2 modelini motorseverler ile buluşturdu.

Kanuni “Üst Düzey Kalite, Uygun Fiyat”

Kuralkan Satış ve Pazarlama Müdürü Ekrem Ata, Motobike 2019’un ilk gününde düzenlediği basın toplantısındaki konuşmasında 50 cc’lik motosiklet satışlarının 2018 yılında büyük bir atak yaparak toplam satışlar içinde yüzde 22’lik paya ulaştığını belirterek “Bu segmentette efsane modelimiz Kanuni’nin iki modeliyle yer alacağız. 60 bin metrekarelik tesisimizde yerli üretim olarak piyasaya sunduğumuz Kanuni motosiklet ve ATV modelleriyle 2019 yılında da iddiamızı ortaya koyacağız” dedi.

Motosiklet devi Hintli Bajaj’ın Türkiye distribütörü olan Kuralkan’ın Satış ve Pazarlama Müdürü Ekrem Ata, pazarın detaylı incelediğinde müşteri profilinde ve tercihlerde bazı değişimler yaşandığını gözlemlediklerini belirterek “İlk kez motosiklet kullanmaya başlayanların tercihi olan 50 cc motosiklet satışlarındaki artışı sürpriz olarak değerlendirebiliriz. Bunun yanında Scooter talebi de artış gösteriyor. Özellikle rahat ve kolay kullanımı ile motorseverlerin gözdesi olan scooter modeller tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükselen trend olarak öne çıkıyor” şeklinde konuştu.

Ata, 2019 yılından itibaren motosiklette Euro4 normuna uygun olmayan ürünlerin ithalatının yasaklanacağını da hatırlatarak “Kullanıcıya ve çevreye önemli katkılar sağlayacak olan bu normların uygulanmasında devlet tarafından mutlaka gerekli hassasiyetin gösterilmesi çok önemli. Zararlı gazların çevreye salınmasında önemli iyileştirmeler sağlaması ve başta fren sistemi olmak üzere kullanıcılara hayati öneme sahip standartlar sunması bakımından bu denetimlerin çok sıkı olmasına büyük önem veriyoruz. Kanuni ve Bajaj markaları olarak tüm ürünlerimizi Euro 4 olarak sunuyoruz” diye konuştu.


Yeni Satış Sistemi de Devrede

Kuralkan olarak 2019 yılına sektöründe öncü bir rol üstlenerek “Yeni Satış Sistemi”ni de devreye aldı ve bu ilk kez fuarda kullanıma sundu. Kuralkan Satış ve Pazarlama Müdürü Ekrem Ata, daralan pazarda satışları artırmak için sektörde yeni bir iş modeline ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekleyerek “Dijitalleşmenin artık dünyayı egemenliği altına aldığını ve artık insanların ayrılmaz bir parçası. Kuralkan olarak buradan hareketle hem bize hem bayilerimize hem de tüketiciye uygun bir çözümde karar kıldık ve yeni iş modelimiz ‘On-line e-kuralkan’ satış sistemini hayata geçirdik. Bu sistem herkesin kazanacağı bir sistem. Uygulamaya aldığımız bu yeni iş modeli ile gerek bayilerimize gerekse tüketicilerimize çok fayda sağlayacağına inanıyoruz” dedi.


Bu sistemin sektörde bir ilk olduğunu ve bu yeni iş modeli ile bayilerin ana sermayelerini ürün için kullanmayacaklarını da kaydeden Ata şunları söyledi;
“Kuralkan ve yetkili satıcılar arasındaki para ile iş yapış şeklini ortadan kaldırıyoruz. Artık tüketiciler satın almak istedikleri motosiklet siparişini on-line olarak e-Kuralkan’a verecekler. Teslimatlar ve test talepleri bayiler kanalı ile gerçekleşecek Yeni iş modelimiz ile bayilerimiz birer çözüm ortağımız olacak ve işlerine devam edip, finans ile uğraşmayacaklar. Sadece satışa yoğunlaşacaklar. Bu sistemle daha önce yüzde 8-10 olan kâr marjları zor dönemlerde yüzde 1’e hatta 0’a iniyordu. Şimdi yeni sistemimizle bu marjı yüzde 4-5 oranında olacak. Ayrıca kalan yüzde 4-5 oranı da tüketiciye yansıtacağız. Bu sistemi ‘satış sizden, finans yönetimi bizden’ olarak adlandırıyoruz.”
KANUNİ - KURALKAN ) Kanuni Motosiklet'in Tarihi)

• Kuruluşu 1950’li yıllara dayanır.

• 29 Mart 2017 tarihinde unvan değişikliğine giden Sentim, Kuralkan Bilişim Otomotiv San. ve Dış Tic. A.Ş. olarak daha da güçlenen yapısı ile gelecekte de Türkiye’nin Bilişim Gücü olmayı hedeflemektedir.

• Bilişim ve otomotiv (Motosiklet) sektörünün öncü kuruluşlarından birisidir.

• Son on yılı Microsoft işi de dâhil olmak üzere, yirmi sekiz yıldır Bilişim sektöründe hizmet veren Sentim, Microsoft’un Gold Certified Partner’ı olarak Türkiye’deki Kurumsal anlaşma yapabilen birkaç LSP iş ortaklarından biridir.

• Microsoft işinde, son beş yılda ciro bazında her yılki büyüme oranları ile yedi kat büyüme başarısı göstermiş ve iki yüzün üzerinde kurumsal anlaşma sayısına ulaşmıştır. Göstermiş olduğu bu istikrarlı büyüme ve sürdürülebilir başarı ile yakaladığı ciro ve kurumsal anlaşma sayısı açısından da Microsoft’un en büyük ve en önemli iş ortaklarından biridir.

• 2016 yılı sonlarına doğru Apple ile de sistem entegratörü olarak iş ortağı olan Kuralkan Bilişim, cihaz/aksesuar temini ve verdiği hizmetler ile Apple işinde de öncü bir kuruluş olmayı ve özellikle “mobil iş sürekliliği” için sunduğu Apple hizmet modeliyle de kurumunuzun bir IT iş ortağı olmayı hedeflemektedir.

• Grubumuzun otomotiv sanayisinde faaliyet gösteren şirketi Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. motosiklet sektörüne ilk adımını 1987 yılında MZ Motosikletlerin Türkiye Distribütörlüğü ile atmıştır.

• Sektörde gösterilen başarının ardından, 1994 yılında İstanbul Dudullu’daki fabrikasında yerli motosiklet üretimine başlayan Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. o yıldan bu yana Kanuni markasıyla ürettiği motosikletleri hem yurt içi hem de yurt dışı pazara sunmaktadır.

• Başarılı grafiğini sürekli yukarı doğru taşıyan Kuralkan A.Ş. faaliyetlerini 2006 yılında hizmete açılan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı yakınındaki Kanuni Motosiklet Üssü’nde sürdürmektedir.


KANUNİ SEYHAN


• Kanuni Motosiklet Üssü 60.000 m2’lik kapalı alanıyla yakın coğrafyanın en büyük motosiklet üretim tesislerinden biri konumundadır.

• Motosiklet üretimindeki en yeni teknolojileri ve yenilikleri bünyesinde barındırmak üzere tasarlanan fabrika içerisinde; eğitim pisti, sürüş test alanı, depolama, montaj ve çok kapsamlı bir kalite kontrol ünitesi bulunmaktadır.

• Kanuni Motosiklet Üssü günlük 1000 motosiklet üretim ve 500 kişilik istihdam kapasitesine sahiptir.

• Yerli üretimin yanı sıra uluslararası ortaklıklar ve stratejik iş birliği projeleriyle de motosiklet sektöründeki gücünü ve etkinliğini pekiştiren Kuralkan A.Ş.; 2013 yılından itibaren Dünyanın 3’üncü büyük motosiklet firması Hindistanlı Bajaj Auto ile ortaklık anlaşması imzalamıştır.

• 2018 yılında, Türkiye’ye değer katan yatırımlarına bir yenisini ekleyen firmamız, Türkiye’de ilk %100 elektrikli motosikleti olan olan Super Socobaşlamıştır.


• 1987 yılından beri Türkiye’de yüz binleri aşan kullanıcı adedi 120 bayisi ve 300’ü aşkın yetkili servisiyle ülkenin en büyük pazarlama ve hizmet organizasyonlarından birine sahip olan grubumuz, ülkemizde motosiklet sektörünün doğmasında ve motosiklet kültürünün oluşmasında öncülük etmiş kuruluşlardan biri olmuştur.

MUHTEŞEM YÜZYIL'DA BiR KANUNİ


Kaynak; http://kanuni.com.tr/tarihce/ - Basın Bülteni

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..