Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Ayhancan Güven, bayrağımızı göndere çekerek bir kez daha podyumda İstiklal marşımızı dinletmeyi başardı.

21 yaşındaki milli sporcumuz Ayhancan Güven, geçtiğimiz yıl şampiyonluğa ulaştığı Porsche Carrera Cup Fransa serisinde yeni sezonunun ilk yarışı için 21-22 Nisan tarihlerinde Fransa'nın Nogaro pistine çıktı. 

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğinde Martinet by Almeras takımı adına mücadele eden Güven, şampiyonanın ilk ayağında ilk yarışı ikinci, ikinci yarışını ise birinci sırada tamamlayarak sezona hızlı bir başlangıç yapmış oldu. Güven, Türkiye logoları yer alan otomobili ile Nogaro'da bayrağımızı göndere çekerek bir kez daha podyumda İstiklal marşımızı dinletmeyi başardı.


Dünya Şampiyonalarında 5 Türk Sporcu yarışacak ve Turkish Puccetti Racing Team rakiplerini geçmeye çalışacak

10-12 Mayıs tarihlerinde Porsche Mobil 1 Supercup ilk yarışı için Barcelona pistine çıkacak olan Ayhancan, 16 Nisan'da bu pistte yapılan sezon öncesi resmi testinde tüm rakiplerini geride bırakarak en iyi zamanın sahibi olmuştu. 

1992 yılından bu yana FIA Dünya Formula 1 Şampiyonası yarışları öncesinde destek serisi olarak gerçekleştirilen şampiyona, Dünya’daki en rekabetçi tek marka serisi olmasıyla dikkat çekiyor


Türk sporcu Salih Yoluç, Ligier JS P2 Nissan ile 4. oldu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..