Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Toyota Proace City, Avrupa'nın yeni oyuncusu

Toyota, yeni bir segmente giriyor.Yeni araç Avrupa'da yollara çıkacak ama belki daha sonra başka kıtalara da gidebilir!Toyota, Avrupa’nın hafif ticari araç segmentine tamamen yeni Proace City ile iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Tamamen yeni Toyota Proace City, 30 Nisan'da İngiltere'nin Birmingham kentindeki 2019 Ticari Araç Fuarı’nda ilk kez tanıtılacak. 

Yeni Proace City, Toyota'nın hafif ticari araç ürün gamının çeşitliliğini artıracak ve sunduğu geniş yaşam alanı, çekiciliği ile sınıfının en iddialı modellerinden biri olacak. 


Avrupa hafif ticari araç pazarında Proace minibüs ve Hilux Pick-up modelleriyle yer alan Toyota, sahneye çıkartacağı Proace City ile de pazardaki toplam varlığını güçlendirmek istiyor. PROACE CITY markanın hafif ticari ürün gamında yaklaşık yüzde 35’lik bir paya sahip olacak.

Proace City'i büyük olasılıkla Proace City Verso takip edecek.


Yeni Proace City, Toyota’nın daha önce Proace modelinde olduğu gibi PSA Grubu ile yaptığı işbirliğinin bir sonucu olarak yollara çıkacak.


Yeni Toyota Corolla;hızlı başladı,dört bir yandan saldırıyor; sportif ve hızlı Corolla GR Sport ve Corolla Trek geliyor


Toyota;  uzun süreden beri küçük otomobilde Aygo (C1, 107/108),
 hafif ticaride  Proace / Proace Verso (Traveller/Spacetourer)  ile
Peugeot-Citroen / PSA ile işbirliği yapılıyor.

Toyota Proace City modeli,  bu işbirliğinin bir ürünü olarak Rifter/Berlingo/Combo üçlüsünün yeni üyesi olacak..

Yeni Proace City'nin rakiplerinden Bursalı Fiat Doblo, ABD'de RAM Promaster City olarak satılıyor.Fiat Ducato ise RAM Promaster adıyla yollara çıkıyor.Kısaca, Proace Serisi'nin farklı bir simetrisi Kuzey Amerika'da Promaster adıyla var.

4 yorum:

 1. Toyota , doblo tarzı bir araç yapmak istemiyor mu acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ortak araç üretmek daha ucuz ve zaman kaybı yok!Toyota, Peugeot Grubuyla minik otomobil vr hafif ticari araçta ortak çalışıyor.Belki bir kaç zaman sonra Hlux pikabı Peugeot markasıyla görme ihtimali olabilir!

   Sil
 2. Araç Türkiye'ye gelecek mi acaba

  YanıtlaSil
 3. Peugeot Rifter-Citroen Berlingo-Opel Combo'ya kuzen geliyor

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..