Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Hyundai Şimdi de Giyilebilir Bir Robot Geliştirdi.

Hyundai, giyilebilir yelek geliştirerek üretimdeki personellerin sağlığını ön planda tutuyor.Hyundai VEX adı verilen giyilebilir robot, rakip ürünlere kıyasla yüzde 42 daha hafif.VEX, insan omuz eklemini taklit ederek herhangi bir aküye ihtiyaç duymadan çalışıyor.Hyundai Motor Grubu, uzun saatler boyunca çalışan sanayi işçilerine yardımcı olmak
için giyilebilir bir robot olan Vest EXoskeleton'u (VEX) geliştirdi. VEX, yük desteğini hafifletmek ve beden hareketliliği artırmak için insan eklemlerinin hareketini taklit ederek üretkenliği artırıyor ve hatlardaki işçilerin yorgunluğunu azaltıyor. 


Giyilebilir yeleğin çok eksenli noktaları bulunuyor ve birden fazla dönme noktasını çok bağlantılı kas yardımı ile birleştiriyor. 
Teknoloji harikası Hyundai VEX robotun ağırlığı sadece 2,5 kg ve benzer ürünlerden yüzde 42 daha hafif. Bir sırt çantası gibi giyilen robot, çeşitli vücut ölçülerine uyması için uzunluğu 18 cm'ye kadar ayarlanabiliyor. Kuvvet yardımının derecesi ise altı seviyeye kadar değiştirilebiliyor.

Uluslararası Robot Teknolojileri Federasyonu'na göre giyilebilir robot endüstrisi yıllık olarak yüzde 14 büyüyor ve bu rakam her geçen gün hız kazanıyor. Analizlere göre, 2021 yılına kadar dünya genelinde yaklaşık 630.000 ticari robot satılacak ve en büyük talep otomotiv sektöründen gelecek. Sadece otomobil sektörüne 2017 yılında 126.000 robot tedarik edildi ve tüm ticari işletmelerin üretim hatlarında kullanıma sunuldu.

Endüstriyi ve teknoloji trendini yakından takip eden Hyundai Motor Grubu da bu tip giyilebilir robotlar için sürekli olarak yatırım yapmaya devam edecek. Ayrıca ilgili teknolojileri geliştirerek giyilebilir robot endüstrisindeki varlığını güçlendirecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..