Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Tümosan imzalı yerli ve milli motorlar, Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar'da kullanılıyor

 İmal ettiği motorları ve traktörleriyle Türkiye'de olduğu kadar yurdışında da var olan Tümosan, şimdide yerli zırhlı araçlara motor temin ediyor. FNSS Savunma Sistemleri A.Ş'nin ürettiği Pars STA'larda Tümosan'ın imal ettiği motorlar kullanılacak.
Tümosanîn, konuyla ilgili basın bülteni aşağıda yer alıyor;
"04 Nisan 2019 tarihinde T.C. Cumhurbaşkanlığı - Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. (FNSS) arasında imzalanan Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar Projesi sözleşmesi kapsamında, FNSS’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edeceği 100 adet Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araca entegre edilmek üzere, tedarik edilecek Motorlar için  TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. (TÜMOSAN) ile FNSS  Savunma Sistemleri A.Ş. arasında 25 Aralık 2019 tarihinde Yerli Motor Tedariki Alt Yüklenici Sözleşmesi imzalanmıştır. İşbu sözleşme 100 adet motor tedariki ve entegre lojistik destek hizmetlerini içermekte olup sözleşme garanti süresi dahil 72 aydır.İlk defa yerli ve milli bir motorun askeri araçlara entegrasyonunun planlandığı sözleşmede; FNSS’nin Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ve Jandarma Genel Komutanlığı'na sağlayacağı 8x8 ve 6x6 araçlarda TÜMOSAN mühendisleri tarafından tamamen yurt içi imkanlarla geliştirilmiş olan dizel motorlar kullanılacaktır.
Sözleşmede, TÜMOSAN’ın hazırda geliştirmiş olduğu motorların, proje gereksinimlerine uygun şekilde, Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlara entegrasyonu ve kalifikasyonunu içeren bir proje modeli kurgulanmış olup, motorların tamamının uyarlaması, üretimi, entegrasyonu ve kalifikasyonu yurt içinde yapılacaktır. TÜMOSAN proje kapsamında azami ölçüde teknolojisini, mühendisliğini, yeteneklerini, güçlü üretim altyapısını, ayrıca yurt içinde mevcut ve ulaşılabilir imkanları kullanacaktır.
TÜMOSAN olarak ülkemiz adına önemli bir sorumluluğu almış olmanın bilinci içerisinde tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz."


Kaynak; www.tumosan.com.tr
https://twitter.com/Tumosan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..