Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yamaha Motor Europe sponsorluğunda düzenlenen ve genç yeteneklere Avrupa’da pist deneyimi yaşatan Master Class Kampı'na bu yıl Türkiye’den...

 2019 R25 bLU cRU Cup'ta sezon boyunca yarışan ve ilk üçü gören Fazlı Erçelik, Hakan Yılmaz, Furkan Aykut ve Wild Card kategorisinde özel davetle Bahattin Sofuoğlu da katıldı. İspanya'nın Alcarras şehrinde düzenlenen ve profesyonel bir yarış pilotu olmak isteyen her gencin rüyasını süsleyen kamp sonunda,
yarış profesyonellerinden oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucu WSSP 300cc yarışına Bahattin Sofuoğlu Moto X Racing takımına davet edildi. 

Dünya pistlerine önemli başarılar elde etmiş sayısız pilot kazandıran Yamaha’nın yarış tecrübesini yeni yarışçılara aktardığı Master Class’a dünyanın her köşesinden gençler yeteneklerini sergilemek için katıldı.  2019 R25 bLU cRU Cup'ta sezon boyunca yarışan ve ilk üçü gören Fazlı Erçelik, Hakan Yılmaz, Furkan Aykut ve geçen yıl Dünya Supersport Şampiyonası’nda ilk kez yarışan Wild Card kategorisinde özel davetle katılan Bahattin Sofuoğlu Türkiye’yi kampta başarıyla temsil etti. Dünya pistlerine Türkiye’den daha çok isim çıkacak diyen Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever “Türkiye adına önemli başarılar elde edecek nice yetenekli gençlerimiz var. Geçtiğimiz hafta Toprak Razgatlıoğlu’nun başarılarını konuşuyorduk. Şimdi Bahattin’den böyle bir başarı geldi. Daha niceleri gelecek ve biz Yamaha olarak onları desteklemeye, önlerini açmaya devam edeceğiz.” dedi.

Beatriz Neilla, Andy Verdoia ve Michael Van Der Mark gibi dünyaca ünlü pilotlarla aynı piste çıkma imkanı buldular…

Kamp süresince eğitimler alan ve yeteneklerini sergileyen gençler, WSSP 300 cc yarışçıları Beatriz Neilla, Andy Verdoia ve Toprak Razgatlıoğlu’nun takım arkadaşı Michael Van Der Mark gibi dünyaca ünlü pilotlarla aynı pisti paylaşma imkânı buldular.  Genç pilotlar Master Class’ta 3 gün boyunca profesyonel bir yarışçı olabilme yolunda, yabancı dil yeterliliğinden, mekanikerliğe, motosikletleriyle olan uyumlarından, pistte sergiledikleri yeteneklere kadar birçok alanda değerlendirildiler. Kamp Sonunda yarış profesyonellerinden oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucu Bahattin Sofuoğlu tüm kategorilerde sağladığı başarıyla WSSP 300cc yarışına Moto X Racing takımına davet edildi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..