Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Süper Spor Otomobil, Maserati MC20; Mayıs ayı sonunda İtalya’da tanıtılacak

Maserati, yeni MC20 ile yarış dünyasına dönüyor. Maserati’nin Modena’daki Viale Ciro Menotti Fabrikası’nda üretilecek olan MC20, Mayıs ayı sonunda tanıtılacak. İsmi, Maserati ve Corse (yarış) kelimelerinden ilham alınarak oluşturulan MC20, 2004 yılından 2010 yılına kadar toplam 14 şampiyonluk kazanan MC12’nin halefi olarak yeni zaferlere imza atmayı hedefliyor.


Maserati, merakla beklenen yeni süper spor otomobilini banttan indirmeye hazırlanıyor. Adı; “Maserati” ve yarış anlamına gelen “Corse” kelimeleri ile birlikte markanın yeni miladı olarak belirlenen 2020 yılından türetilerek oluşturulan MC20, Mayıs ayı sonunda İtalya’da tanıtılacak. 105 yıllık köklü geçmişini Mayıs ayında görkemli bir etkinlikle de kutlamaya hazırlanan Maserati, MC20 ile yeni nesil teknolojili süper spor otomobili de ilk kez tanıtmış olacak. Maserati MC20; Modena’daki üretim hatlarındaki modernizasyon çalışmalarının sürmekte olduğu Viale Ciro Menotti Fabrikası’nda üretilecek. 

Maserati, 2004-2010 yılları arasında FIA GT bünyesinde “24 Saat Spa” (24 Hours of Spa) “Markalar Şampiyonluğu”, “Pilotlar Şampiyonluğu” ve “Takımlar Şampiyonluğu” olmak üzere 14 galibiyet kazanan MC12’nin ardından, MC20 ile yeni zaferler kazanmayı hedefliyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..