Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

ŠKODA İleri Teknoloji Çarpışma Testi Laboratuvarını Açtı, Elektrikli araç testleri de yapılıyor

ŠKODA AUTO, ileri teknolojiye sahip çarpışma testi laboratuvarını devreye aldı. Mladá Boleslav yakınlarındaki tesis, bilinen tüm çarpışma senaryolarını uygulayabilecek şekilde tasarlandı. Ayrıca 2020’nin başından itibaren zorunlu hale gelen Euro NCAP testleri de simüle edilebiliyor.
İleri seviye kamera teknolojisi ve LED ışıklandırma sistemleriyle enerji tasarrufu sağlayan yapısının yanı sıra yüksek kalitede kayıt yapılabiliyor.

İleri teknolojiye sahip Çarpışma Testi Laboratuvarı, gerçekçi ve kapsamlı şekilde potansiyel kazaları simule etmesi sayesinde, tüm ŠKODA modellerinin tüm pasif güvenlik özelliklerinin değerlendirilmesini sağlıyor.

Elektrikli araç testleri de yapılıyor
Aynı zamanda önümüzdeki dönemde büyük öneme sahip olacak elektrikli araçların çarpışma testleri için de ayrı bir bölüm oluşturuldu. Elektrikli araç testlerinin tüm teknik gereksinimlerini karşılayan teknolojik tesisin test kapasitesi ise her geçen yıl daha da geliştirilecek.

Önceki test merkezinin iki katından daha büyük olan yeni laboratuvarda, sadece test alanı 180 metre uzunluğa sahip. Laboratuvarın kalbinde ise, 3.5 tona kadar iki aracı 65 km/s hıza kadar çıkarabilen elektrikli tahrik sistemi bulunuyor; bu sistem aynı zamanda tek bir aracı 120 km/s hıza çıkarabiliyor. Bunun yanı sıra yandan çarpmaların test edilmesi için ultra modern ‘Uçan Taban’ test kızağı, statik takla simülatörü gibi birçok ekipman yer alıyor.Yüce Auto
* ŠKODA Türkiye Distribütörü Yüce Auto bir Doğuş Otomotiv ortaklığıdır.
* Orhan Yüce tarafından kurulan Yüce Grubu, otomotiv sektöründe 60 yılı aşan bir geçmişe sahiptir.
*  Otomobil Distribütörleri Derneği’nin de kurucusu olan Orhan Yüce, aynı zamanda derneğin 2010 yılına kadar “Onursal Başkan”lığını da yapmıştır. 
* Yüce Auto, ISO 9001 ve VW Grup TÜV kalite yönetimi sertifikalarına sahiptir.
* Yüce Auto A.Ş. Türkiye genelinde 40 Yetkili Satış & Servis, 2 Yetkili Satıcı, 3 Yetkili Servis ve Yedek Parça Satış Noktası ile hizmet vermektedir.
* 2019 yılında 15 bin 369 araç teslim eden Yüce Auto, bu adetle %4.0 pazar payı elde etmiştir. 
ŠKODA Auto
* 100 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın en eski otomobil üreticileri arasında yer alan ŠKODA, 1895’te üretimine önce bisiklet ve motosikletle başladı.
* ŠKODA, 16 Nisan 1991 tarihinden itibaren bir Volkswagen Group markasıdır.
* Marka, bugün dünya çapında 9 farklı modelin üretim ve satışını gerçekleştiriyor: CITIGO, FABIA, RAPID, SCALA, OCTAVIA, KAROQ, SUPERB, KODIAQ ve KAMIQ.
* 2019 yılında ŠKODA, dünya çapında 1.24 milyon araç teslimatı gerçekleştirdi.
* 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019’da bir takvim yılı içerisinde 1 milyondan fazla araç satan Skoda tarihinde bir rekor kırdı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..