Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Arazi Aracı ŞAMAN; Sıradışı, Çılgın, kimine göre arazi aracı, kimine göre uçuk bir ATV, hatta savunma aracı

“Şaman” düşük basınçlı lastiklerle donatılmış bir araç.karada, zorlu arazi şartlarında hatta denizde bile rahatlıkla yol alınabilecek bir araba.Arazi sürüşlerini her zamankinden daha konforlu hale getiren mükemmel bir araç olarak ta nitelendiriliyor.

146 beygirlik Şaman, 8x8 yürüyüş düzeniyle iki farklı versiyona sahip;
"Turist". Yanınızda 8 arkadaşınızı kolayca götürebilirsiniz! Her biri için kol dayamalı ayrı ayrı ayarlanabilir bir koltuk vardır ve her koltukta üç noktalı emniyet kemerleri bulunur.
"Hunter". Bu versiyonda bireysel koltuklar yerine banklar var. Tezgahlar saniyeler içinde 4 kişilik yataklara dönüştürülebilir.

Araç, Avtoros adlı bir  düşük basınçlı lastik ve jant üreten Rus firması tarafından mal ediliyor ancak
zırhlı araç konularında dünya genelinde faaliyet gösteren Streit Group tarafında da satışa sunuluyor.
Shaman, içindekilere geniş bir mekan, iyi bir görüş alanı sunuyor.Sıkıntıları şunlar, kent içi için fazla geniş ve park sorunu, yakıt harcaması!

“Şaman”, en yüksek arazi kabiliyetini  yaşamak için yüksek konfor ve rahatlığı bir araya getiren türünün tek örneği bir araç. Kapasitesi 12 kişiye kadardır. Boyutları ile - "Şaman" neredeyse altı buçuk metre uzunluğunda - hala çok manevra kabiliyetine sahip, 8 tekerleğinin tamamı döndürülebilir. Ayrıca izin verilen ulaşım boyutlarına uygun olduğu için “Şaman” daki halka açık yollarda da gezilebilir..
Arazi aracı Şaman sezgisel ve duyarlı kontrollere sahiptir ve temel sürüş bilgisine sahip amatör sürücüler bile bu aracı kullanabilir. Sürücü kokpitin ortasında oturuyor. Güvenli sürüş için fazlasıyla yeterliyse geniş kalkanlı gözlüklerin sağladığı görüş alanı. 

MAKROBAT ile aracınızın gidemeyeceği yer yok; 6 tekerden 3'ü yere basmasa bile yoluna devam eder.Kontrol paneli elemanlarının ergonomik dağılımı, sürüşü rahatlatan bir diğer faktördür. İletim ve yardımcı program denetimleri sezgisel ve kullanışlıdır. Sürücü koltuğu üç boyutta tamamen ayarlanabilir, bu da özellikle uzun yolculuklarda daha da konforludur.
Şaman; avlanmak, balık tutmak ve yürüyüş yapmak isteyenler için mükemmel bir çözümdür! Çevre ne olursa olsun, Şaman macera dünyasında güvenilir rehberiniz olacak. Aynı zamanda, hem hareket ederken hem de kamp yaparken eşsiz bir konfor seviyesi sağlayacaktır.Teknik özellikler 
Tahrik Tipi 8x8
Azami hız  44 mil / sa
Minimum hız  1,2 mil / sa.
Maksimum su hızı 4,3 mil / sa
Ağırlığı frenlemek  4800 kilo
Engebeli arazide maksimum taşıma kapasitesi  1500 kilo
Yumuşak arazide maksimum taşıma kapasitesi  1000 kilo
uzunluk 6300 mm
Genişlik 2500 mm
Yükseklik 2700 mm
Boşluk 450 mm
Devrilme açısı  47 °
Maksimum rampa eğimi 45 °
Maksimum yer eğrilik yarıçapı 1700 mm
Motor  Iveco F1C, 3.0 TD
Beygir gücü  146
dönme momenti 350 Nm
Yakıt tipi  Dizel
Yakıt deposu kapasitesi  260 L
Yakıt tüketimi 100 km'de 25 L
Şanzıman   5/6  vitesli, manuel
Diferansiyel ve PTO şaftlı 2 vitesli 5 şaft
yönetim  Hidro silindirli hidrostatik
Tekerlek tahrikleri orijinal
Tekerlek dişli kutusu orijinal

Düşük basınçlı lastikler
Temel X Trim (1200-600x21)
Yolcu Kapasitesi 1 ile + 8
Yatağa dönüşme 4 
STREIT Group / Armored-cars ise aşağıdaki gibi anlatıyor Şaman'ı;
"146 beygir  ve 350 Nm tork beygir gücü sağlayan SHAMAN, her türlü araziyi, hatta suyu bile çözebilir. Bu amfibi araç, aşırı hava koşulları için idealdir. Özel olarak tasarlanmış düşük basınçlı lastiklerden bataklıklardan, sığ göllerden, nehirlerden ve tundradan kolayca 
geçmesini sağlar. Ne tür engellerle karşılaşabileceğinizi asla bilemezsiniz, ama bir ŞAMAN ile her şeye hazırlıklı olursunuz. Üç kullanım seçeneğine sahip yenilikçi direksiyon sistemi sayesinde SHAMAN, yolda mükemmel manevra kabiliyeti ve denge sunar. Araç, 44 mil / saate kadar hız ile kolayca hareket edebilir. Bağımsız süspansiyon, arazide sürüş sırasında konfor sağlar."
Aksesuar-sistemler  
Tamamen amfibi
Ön hidrolik vinç
Pervane
Hermetik tekne biçimli çerçeve
Merdiven ve portbagaj
Çalıştırma öncesi motor ısıtıcısı
Deri süslemeli direksiyon düğmeleri, şanzıman, park freni, vizör gösterge paneli.
Otomatik tekerlek şişirme

Kaynak; https://avtoros.info/

https://www.youtube.com/user/avtoros/featured
https://www.armored-cars.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..