Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Tesla'da Semi ve Roadster'in Üretimi Erteleniyor..Korona Faktörü Kafa Karıştırıyor!

2003 yılında kurulan elektrikli otomobil firması Tesla, Nisan ayı itibarıyla, dünya genelinde , bugüne kadar yaptığı toplam satış1 000 000 u geçti.Geçtiğimiz Mart ayında da 1 milyonuncu otomobilini imal eden Tesla, ilk otomobilini 2008 yılında yollara çıkarmıştı.

Tesla bu süreçte, en çok Model 3 ve Model Y satışı gerçekleştirdi.Bir milyonuncu araç ise Model Y adlıı Crossover oldu.2019 yılı toplam satışı ise 365 194 idi.
ABD'li elektrikli otomobil imalatçısı, önümüzdeki süreçte  800 000 otomobillik bir kapasite artışıyla satışları yükseltmeyi düşünüyor.Korona Virüsü, tüm dünyayı, firmaları ve her bir bireyin geleceğini sağlık ve maliyet açısından etkilerken Tesla'ya olan yansımasını zaman gösterecek.
Tesla'nın San Fransisko  fabrikasının açılışına Korona Virüsü nedeniyle izin verilmiyor.Bu sebeple, şirket fabrikayı ve merkezini Teksas veya Nevada eyaletlerinden birine taşımak istiyor.Tesla'nın ABD'den başka Çin ve Almanya'da da fabrikaları bulunuyor.
Son haberlere göre Semi modelinden sonra yeni roadster in de üretimi geçikecek.
Tesla 2020 yılı itibarıyla güncel (üretimi süren)  araçları; Model S, Model X, Model 3 ve Model Y'den oluşuyor.Kaynak; https://www.tesla.com/
https://tr.wikipedia.org/wiki/Tesla_Motors
https://en.wikipedia.org/wiki/Tesla,_Inc.
www.motor1.com
https://insideevs.com/

1 yorum:

  1. Editör bey Tesla'nın ülkemize resmi olarak geleceği yönünde iddialar var konuyla ilgili bilginiz var mı

    https://www.donanimhaber.com/iddia-tesla-modelleri-resmi-olarak-turkiye-ye-geliyor--144257
    https://www.webtekno.com/tesla-tahmini-turkiye-fiyatlari-h119960.html

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..