Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Toyota Yaris Yakında Türkiye’de

Toyota Touch, TNGA, 1.5 Hybrid Dynamic Force..Toyota, B segmentinde hibrit versiyon başta olmak üzere ilkleri gerçekleştiren Yaris’in tamamen yeni 4. neslini Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. Tasarım dili, konforu, yenilikçi tarzı ve sürüş dinamikleri ile sınıfının ötesine geçen Yeni Yaris, Kasım ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Kalabalık ve yoğun şehir içi yollarda çevik bir sürüş sağlayacak şekilde tasarlanan Yaris, aynı zamanda kompakt boyutları içerisinde geniş, konforlu ve yüksek kaliteye sahip bir kabin sunuyor. Bağlantı teknolojileriyle ve yüksek donanım seviyeleriyle birlikte kullanıcıların beklentilerini aşmayı başarıyor.
Toyota’nın TNGA mimarisi üzerine yapılan Yeni Yaris, bu sayede daha iyi dinamiklere, daha alçak ağırlık merkezine ve daha iyi gövde dayanımına sahip oldu. Bununla birlikte yeni mimarinin getirdiği avantajlarla beraber daha dikkat çekici bir tasarım, daha özgün bir kimlik ve daha güçlü bir duruş ortaya koyuldu.

Yeni Yaris’te Toyota’nın dördüncü nesil hibrit güç ünitesine de yer verildi. Yeni nesil hibrit motor, daha düşük yakıt tüketimi ve daha düşük emisyon sağlıyor. Özellikle şehir içi sürüşlerde, yüzde 100 elektrikli bir otomobil gibi sıfır emisyonla daha fazla sürüş gerçekleştiren ve kendi kendini şarj edebilen Yeni Yaris ile şarj kaygısı yaşanmadan yolculuk yapılabiliyor. 

Segmentine sıra dışı bir tasarım

Dördüncü nesil Toyota Yaris, günlük şehir içi kullanımda artan beklentileri karşılamak üzere tasarlandı. Akıllıca bir tasarım ortaya koyan Toyota, segmentte her jenerasyon büyüyen araç boyutlarının aksine Yaris’in uzunluğunu 5 mm azaltıp, dingil mesafesini 50 mm uzattı. Böylece aracın şehir içi kullanımı ve park manevraları daha da iyileştirilirken, aynı zamanda kabin alanı da geniş ve ferah bir atmosfere sahip oldu.

Yaris, GA-B platformuyla birlikte yüksekliği 40 mm azaltılarak daha sportif profile ulaştı. Yeni Yaris, sürücü ile yolcuların daha alçağa konumlandırılmasıyla herkes için yeterli baş mesafesi sunarken, aynı zamanda bu oturma düzeniyle birlikte daha iyi görüş açısı elde edilmesinin önünü açıyor. Bununla birlikte aracın 50 mm artan genişliği, hem daha geniş bir alan sağlıyor hem de Yaris’in yolda daha şık görünmesine katkı yapıyor.

Kabinde yüksek teknoloji

Yeni Yaris’in dış tasarımındaki çekici çizgileri, kabinde de devam ediyor. Yüksek kaliteye sahip materyaller, dokunsal kalite ve geniş yaşam alanı, üst segment otomobillerin hissini yansıtıyor.

Toyota Touch ekranı, TFT çok fonksiyonlu gösterge ekranı ve ön cama yansıtmalı Renkli Gösterge Ekranı (Head Up Display) ile sürücüye yol ve sürüşle ilgili bilgiler sürücünün odağı yoldan kopmadan iletiliyor. Kablosuz akıllı telefon şarj özelliği ve özel ambiyans kabin aydınlatması gibi özellikler de Yeni Yaris’i farklılaştırıyor.

Daha verimli güç üniteleri

Yeni Toyota Yaris, her nesilde olduğu gibi dördüncü jenerasyonda da yenilikçi motorlarını sunmaya hazırlanıyor. Dördüncü nesil Toyota Hybrid teknolojisi hafif ve daha verimli olmasıyla Yaris’in her açıdan daha yüksek performans vermesini sağlıyor. Toyota Yaris’in sahip olduğu 1.5 Hybrid Dynamic Force sistemi, daha büyük motorlara sahip Corolla, RAV4 ve Camry modellerinden alınan teknolojiyle geliştirildi. Yeni Yaris’te kullanılan hibrit sistemde; üç silindirli, değişken supap zamanlamasına sahip 1.5 litre Atkinson çevrimi benzinli motor yer alıyor. Avrupa yollarına uyacak şekilde geliştirilen Yaris’in genel verimliliği yüzde 20 oranında artırıldı ve sistem gücü yüzde 16 artırılarak 116 HP’ye ulaştı.

Sadece elektrik motoruyla yapılan sürüşlerde 130 km/s hıza çıkabilen Yaris, elektrikli motorunu şehir içi yollarda daha fazla kullanabiliyor. Araçta CO2 emisyonu 85 g/km’ye düşürülürken, WLTP çevriminde yakıt tüketimi yüzde 20 iyileştirilerek 3.7 lt/100 km olarak ölçüldü.

Toyota, dünyanın en güvenli B segmenti otomobilini yapmayı hedefledi

Toyota, güvenliği her zaman ileriye taşıma felsefesine bağlı olarak bugüne kadarki en gelişmiş Toyota Safety Sense aktif güvenlik sistemlerine Yeni Yaris’te yer verdi. 

Yeni Yaris’te sürücü yardımcılarının yanı sıra, yandan çarpmalarda daha yüksek yolcu koruması için segmentinde ilk olacak merkez hava yastığı bulunacak.

GA-B platformunun getirdiği artan gövde dayanımıyla ve güvenlik sistemleriyle birlikte Toyota, Yeni Yaris ile dünyanın en güvenli B segmenti otomobilini yapmayı hedefledi.


Kaynak; Toyota

17 yorum:

 1. 170-200 binden piyasaya gireceğini göz önüne alırsak evin 2. aracı olabileceğini pek sanmıyorum .

  YanıtlaSil
 2. Eski kasa benzinli 158 e satılıyor. Bu arabayı 200 den görmeye başlarız.

  YanıtlaSil
 3. Bence almayip bekleyin togg bundan ucuz olacak elhamdulillah

  YanıtlaSil
 4. Piyasada olmayan arabaların neden sürekli reklamını yapıyorlar ki?

  YanıtlaSil
 5. Araç iyi duruyor ya. Bir de yol tutuşuna bakmak lazım.

  YanıtlaSil
 6. Yaris gti getirselerde alsak...

  YanıtlaSil
 7. tasarımı bir türlü beğenmiyorum

  YanıtlaSil
 8. Sonunda 1.5 hybrid ile geliyor. Çok güzel araç.

  YanıtlaSil
 9. Küçük sınıftaki en çok kasa değiştiren araba bu yaris sanırım.Önden bir önceki kasa makyajlı fiestayı andırıyor çizgileri.

  YanıtlaSil
 10. hibritin artık 1.5 olmasıyla mtv dezavantajı da ortadan kalkacak. oldukça da yakışıklı. bence güzel satar

  YanıtlaSil
 11. 200 bin tl yaris h.olsun

  YanıtlaSil
 12. Selefine göre %20 daha verimliyse yakıt tüketimi 3.7lt/100km değil, 3.2lt/100km olması lazım.

  YanıtlaSil
 13. Bize gelecek olan opak beyaz , benzinli manuel yoksa satamaz , clio ve corsa şu an b segmentinin satışta en güçlü araçları

  YanıtlaSil
 14. Corolla hb hariç tasarım konusunda benim icin vasat toyota

  YanıtlaSil
 15. Tasarimi , ici , her seyi cok guzel olmus da ya su multimedya ekranini arayuzuyle birlikte degistir be toyota

  YanıtlaSil
 16. gerek içi, gerekse dışıyla Corolladan daha yakışıklı olmuş. Şuna 200 hp turbo benzinli bir motor koyacaksın ne güzel olurdu be. Yaris GTi

  YanıtlaSil
 17. biraz cep herkülü gibi olmuş, küçük ama kaslı görünüm.tam bayan memura/öğretmene/hemşireye alınacak evin ikinci arabası şu hibrit yaris.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..