Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Anne, Baba ve Eğitimciler için Rehber Bir Kitap, Yeşilay Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk'ten

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Doç. Dr. Şaziye Senem Başgül'ün "Ebeveynler, öğretmenler, arkadaşlar ve aile büyükleri" gibi çocuğun ve gencin hayatındaki herkesin, tanı ve tedavi sürecinde bilgili ve destekleyici olması amacıyla hazırladığı "Çocuklarda Dürtüsellik" kitabı çıktı.
Uçurtma Yayınları'ndan çıkan kitap, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun sebepleri, sonuçları ve tedavi imkanları kısacası her yönüyle ele alıyor. Bu nedenle, "Ruh sağlığı uzmanları, öğretmenler ve aileler" için başucu kitabı olma özelliği de taşıyor.Kitap Tanıtım Bülteni

İnsanın kendini başarılı hissetmesi ve hayat kalitesinin yüksek olması, birçok faktörün yanı sıra özellikle dikkat işlevlerine ve dürtülerini kontrol edebilmesine bağlıdır. Bir konuya odaklanamadığınızda, ne o konuyu öğrenebilirsiniz ne de sonradan kullanmak üzere öğrendiklerinizi diğer bildiklerinizle harmanlayarak hafızanıza kaydedebilirsiniz. 
Dikkat eksikliğiniz varsa ve/veya dürtülerinizi frenleyemeden hareket ediyorsanız, akademik hayatın yanı sıra arkadaş ilişkileriniz ve sosyal hayatınız da olumsuz etkilenir, başınıza beklenmedik kazalar gelebilir. Bu kazaların sonucu çevrenizi de olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun” ve beraberinde gelen “dürtüselliğin” tanılanması ve tedavisi bireysel açıdan önemli olduğu kadar toplum için de önemlidir. Ebeveynler, öğretmenler, arkadaşlar ve aile büyükleri gibi çocuğun ve gencin hayatındaki herkesin tanı ve tedavi sürecinde bilgili ve destekleyici olması çok önemli ve gereklidir. Elinizdeki kitabın bu ihtiyaca hizmet etmesini umuyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..