Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Fiat-Abarth, Seat-Cupra'dan sonra Renault-Alpine'mi Geliyor?

Otomobil ailelerinin bazılarında sportif ve güçlü modeller, giderek ayrı bir markaya dönüştü-dönüşüyor..Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı markalarından Alpine uzun süren bir aradan sonra tekrar yollara çıkmıştı.Renault Formula 1 Takımı'nın Alpine adıyla yeni sezonda yarışacağını biliyoruz, şimdide...


Alp Dağları'nın otomobili Apine yola çıkıyor


Fiat Grubu'nun Abarth Bölümü markanın otomobillerini  güçlü hale getiriyorken günümüzde Abarth, Fiat 500'ü modifiyeden sonra Abarth 595/695, Fiat 124 Spider ise Abarth 124 olarak yollara çıkıyor.
Seat, modellerinin güçlü ve gösterişli versiyonları  Cupra adını alıyordu.Günümüzde de Volkswagen Grubu'nun en genç markalarından biri olarak dikkat çekiyor.

Renault'nun başındaki isim olan ve az evvel bahsettiğimiz Abarth ve Cupra'yı  marka haline getiren Luca de Meo, bu işlemi Alpine'ye de yapmak istiyor.


Benzer bir ilişki ise AMG ile Mercedes Benz arasında var.Bu beraberlikte de en güçlü yıldızlar Mercedes-AMG ismiyle yürüyor.
Alpine, güncel olarak 110 Serisini Pure, Legende, Legende GT, S, Color Edition 2020 versiyonlarıyla imal ediyor.Kaynak; www.motor1.com
https://www.alpinecars.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..