Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yılın ilk yarışında tanıdık bir otomobil var; Renault 5 Turbo

Fransız otomobil markası Renault; 5 Turbo'yla yine sahnelere dönüyor.Günümüzde Clio olarak yola devam eden otomobil, efsanevi  yarış Monte-Carlo'ya 1981'de rakiplerini toz duman içinde bırakan Renault 5 Turbo ile katılıyor.Ralli de, biri Renault 5 Turbo, üçü Renault 5 Alpine, toplamda  4  otomobil yarışacak.


Efsane otomobil Renault 5 parkurlara dönüyor


Renault Classic,   ünlü Rallye Monte-Carlo Historique’te 2011 yılından beri mücadele ediyor.Yarışın startı 29 Ocak'ta finişi ise  3 Şubat’ 2016'da yapılacak..
Bu yıl 70 yaşına girecek olan Jean Ragnotti dillere destan sürüş becerilerinden hiçbir şey kaybetmedi. Üstelik tam 35 yıl önce zafer elde ettiği Renault 5 Turbo’nun direksiyonuna geçerek Rallye Monte-Carlo’ya katılıyor. Zaferin 35. yıldönümünü kutlamak için Fransız sürücü bir kez daha ‘dokuz’ kapı numarası ile yarışacak!

Renault Classic pilotları Michel Leclère, Alain Serpaggi ve Christian Chambord Grup 2’de, altın çağını yaşarken ‘kaykay’ olarak anılan Renault 5 Alpine ile yarışacak.
Renault Classic Takımı Monte-Carlo Historique 2016 Rallisi’ne 20 Ocak’ta başlayacak Fransa Reims’den start alacak ve 3 Şubat’ta günü Monaco’da sona erecek.


Renault 5 tekrar yollara çıkıyor
Dört takım:
Otomobil N°1 (Grup 2 Renault 5 Alpine): 1969 senesinde Premier Pas Dunlop Coupe Gordini yarış bursunu kazanan ve bu sayede Formula 1’de yarışan Michel Leclère. Michel’in co-pilotu Monte-Carlo Historique’in tanınan pilotlarından François-Paul Forgeoux.


Efsane otomobil Renault 5 parkurlara dönüyorOtomobil N°9 (Renault 5 Turbo): Jean Ragnotti’nin co-pilotu 1981 Fransız Renault Cross Elf Trophy ve 1986 Renault 5 GT Turbo Trophy galibi Michel Duvernay olacak.

Otomobil N°12 (Grup 2 Renault 5 Alpine): Alain Serpaggi’nin co-pilotu Jean-Pierre Prevost olacak

Otomobil N°19 (Grup 2 Renault 5 Alpine): Christian Chambord’un co-pilotu Patrick Fourestie olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..