Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Hyundai Tucson, Türkiye’de 9 ayda 9.729 adet satılarak tüm zamanların en yüksek adetine ulaştı.

İlk kez 2004 yılında satışa sunulan Hyundai Tucson, 16 yıl boyunca C-SUV segmentinin en beğenilen modellerin biri haline gelmeyi başardı. Satışa sunulduğu tüm pazarlarda yükselen bir grafiğe sahip olan Tucson, ülkemizde de otomobil severler tarafından ilgiyle karşılanmaya devam ediyor.Ülkemizde 1.6 litrelik benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunulan otomobil, Eylül ayındaki adet artışıyla beraber toplam yüzde 14 pazar payına ulaştı ve C7 kategorisinde ikinci sıraya yerleşti. Ocak ve Eylül ayları arasındaki 10 aylık dönemde toplam 9.729 adet satılan Tucson, Hyundai’nin SUV modeller arasındaki iddiasını da perçinlemiş oldu.

Markanın toplam satışları arasındaki SUV oranı da yüzde 70’e ulaşırken böylelikle yılın son çeyreğindeki hedeflerine ulaşacağının sinyallerini vermiş oldu. Hyundai Assan, önümüzdeki yıl pazara sunacağı Yeni KONA, Yeni Tucson ve Yeni Santa Fe öncesi SUV segmentine oldukça iyi bir zemin hazırlamış oldu. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, “Sattığımız her 10 Hyundai modelinden yedisi, KONA ve Tucson’dan oluşan SUV modellerimiz. Bu da açıkça gösteriyor ki, ülkemizdeki SUV trendi 2021 yılında da artarak devam edecek. Biz de 2021’nin Mart ayında İzmit fabrikamızda üreterek satışa sunacağımız yeni B-SUV modelimiz ve yenilenecek Tucson ve Santa Fe ile oluşan talebe karşılık vereceğiz” dedi.  


7 yorum:

 1. Bu segmentte 3008 sanırım hazirana kadar lider götürdü. Daha sonra PSA Türkiye hem yeteri kadar araç getiremedi hem de yoğun talepten şımarıp inanılmaz bir zam furyası yaptı. Net söylüyorum VW zam konusunda eline su dökemez Peugeot’ nun. Sonuç ortada. Tucson’ a geçilip 3.sıraya düştü. Duster lider durumda.

  YanıtlaSil
 2. Bu paralara bu dönemde hala nasıl sıfır araba alabiliyor insanlar aklım gerçekten almıyor.

  YanıtlaSil
 3. Gerçek bir fiyat/performans aracı Tucson. Şekli güzel, motorları-şanzımanları sıkıntısız, fiyat da bu segment için uygun, hepsi birleşince çok satılması normal.

  YanıtlaSil
 4. Galerilerde 5'er 10'ar tane var, sarı siteye girdiğinizde 20 sayfa civarı 0 km satışta duruyor payı galerilere satarak arttırmak baya iyi başarı.

  YanıtlaSil
 5. 1.2 motor boş kasa olarak vergi dilimjnde kendine asagida yer bulursa bu hali cok satar amma velakin bu aracin soyle bir sikintisi var oda cok keskin hatlara sahip buda aman kaza yapmayin diyor

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..