Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni BMC SUV, Müsiad Expo 2020'de sergileniyor

Otomotiv ve savunma araçları imal eden İzmirli BMC, kendi markasıyla ilk SUV 
(ve savunma) aracını İstanbul'da tanıttı.18-21 Kasım 2020 tarihlerinde Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezinde gerçekleştirilen MÜSİAD EXPO 2020 fuarının 7. salonunda Tulga SUV ile beraber Tuğra ve Elektrikli Neocity'i ziyaretçilerin karşısına çıkarıyor.1974 ile 1976 yıllarında ilk 4x4 aracını Land Rover Defender adıyla imal eden  BMC Sanayi ve Ticaret A.Ş. yeni adıyla BMC Otomotiv; kendi markası ve tasarımıyla, ilk  4 teker çekişli SUV modelini  İstanbul'da gözler önüne çıkardı.Türkiye'nin ilk ve tek yerli zırhlı pikabı (4x4) BMC Tulga

Geçen sene tanıtılan 4x4 Tulga Çift Kabinli Pikap ile aynı teknik özelliklere sahip Tulga SUV, verilen bilgilere göre (belki şimdilik) zırhlı bir savunma aracı olarak imal edilecek.Yeni BMC Altuğ/Aktuğ/Aytuğ/Alptuğ!!!Tuğra ve Tulga'ya kardeş gelir mi?

Sürücüyle beraber 6 kişi taşıyabilen Tulga SUV veya Tulga personel ve komuta aracı, zorlu arazi şartlarıyla beraber  -32 ve 50 derece sıcaklıklarda ve ateş altında içindekileri koruma yeteneğine sahip.
Tescil edilen tasarımla tanıtılan araç arasında önde marka amblemi ve ızgara çevresindeki çerçeve ile raka lambaların dışında bir fark görünmüyor.Kaynak; https://www.facebook.com/bmcotomotiv/
https://www.bmc.com.tr/
https://twitter.com/MUSIADEXPO
http://www.musiadexpo.com/
https://www.otometre.com/2016/01/land-rover-defender-ingilterede-bitiyor.html
https://www.otometre.com/2019/09/yeni-bmc-suv-zirhli.html
https://www.otometre.com/2009/12/kisaca-bmc.html

2 yorum:

  1. Tescil ettirilen resimde ön farlar ampul değil tam far idi. Keşke öyle yapsalardı. BMC sağ olsun Ampul far tasarımından beni nefret ettirdiler.

    YanıtlaSil
  2. Hedef, savunma alanı olduğundan detayları pek düşünmüyorlar.Birde detaylar maliyeti arttırıyor :(

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..