Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Bitcicoin ile Otomobil alabilirsiniz Ama Şimdilik Lüks!

Türkiye Basketbol Federasyonu, Glasgow Rangers, Real Betis ve son olarak Formula 1’in efsane takımı McLaren ile iş birliğine giden Bitci Teknoloji, lüks otomobil tutkunlarının ilgisini çekecek yeni projesini açıkladı. Buna göre, 1982 yılından bu yana McLaren, Cadillac, Bugatti, Tesla gibi

11 binden fazla üst segment otomobili sahipleriyle buluşturan Royal Motors, bugünden itibaren geçerli olacak uygulamayla, kullanıcılara ödemelerini Türkiye’nin ilk yerli coin’i olan Bitcicoin ile gerçekleştirme imkânı sunacak.

Hayata geçirdiği dev anlaşmalarla adını teknoloji sektörünün ‘şampiyonlar ligi’ne yazdıran Bitci Teknoloji; Formula 1 organizasyonunun efsane markası McLaren Racing ile iş birliğinin ardından Türkiye’de bir ilke daha imza attı.


McLaren Racing anlaşmasına ek olarak Avrupa futbolunun köklü kulüplerinden Glasgow Rangers ve Real Betis anlaşmalarıyla Türk blockchain’ini yurt dışına ihraç eden Bitci Teknoloji, lüks otomotiv satışının öncü markalarından Royal Motors ile Bitcicoin ile alışveriş dönemi başlatıyor.Buna göre, 1982 yılından beri McLaren, Cadillac, Bugatti, Tesla gibi 11 binden fazla üst segment otomobilin satışını gerçekleştiren, ayrıca Aston Martin, Jaguar, Infiniti hatta Pagani Zonda gibi talep üzerine özel sipariş verilen binlerce otomobili sahipleriyle buluşturan Royal Motors’tan araç satın almak isteyen kullanıcılar, diledikleri takdirde ödemelerini, tamamen Türk mühendis ve yazılımcılar tarafından geliştirilen Bitci Chain’in ana coin’i olan Bitcicoin ile gerçekleştirebilecekler. Söz konusu anlaşmayla birlikte, Royal Motors Türkiye’de Bitcicoin ile lüks otomobil satış hizmeti veren ilk kuruluş olacak.


BİTCİCOİN ARTIK BİR ÖDEME ARACI


Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan, “Geçtiğimiz günlerde imzalarını attığımız Mclaren Racing anlaşması sadece bizim için değil, Türk teknoloji sektörü açısından büyük bir dönüm noktasıydı. Şimdi ise lüks ve spor otomobil segmentinin en önemli kuruluşlarından Royal Motors’la yaptığımız bu iş birliğini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Blockchain’in kullanım alanı her geçen gün genişliyor. Tüm dünya, bu alanları yakından takip ediyor. Tüm dünyaya baktığımızda; Türkiye olarak bu yeni teknoloji alanına öncülük ettiğimizi rahatlıkla söyleyebilirim. Bitcicoin aracılığıyla otomobil alışverişi bizim için ilk adım olacak. Sırada konaklama ve gayrimenkul sektörleri için de benzer müjdelerimiz var” diye konuştu.


 


TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK


Royal Motors Başkan Yardımıcısı A. Hilal Aysal konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Teknoloji her sektörde olduğu gibi, otomotiv sektöründe de büyük önem taşıyor, çağımızın yeni nesil para birimi olan kripto paralara en hızlı şekilde entegre olmalıydık ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Bitci Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde, teknolojinin gücünü arkamıza alarak Türkiye’nin ilk yerli kripto para birimi olan Bitcicoin ile ödeme almaya karar verdik. Türkiye’de bir ilk olacak olan bu yeniliği gerçekleştirdiğimiz için çok mutlu ve heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.


 (  NOT; bu basın bülteninden günler sonra  açıklanan karar göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) son yönetmeliği çerçevesinde kripto varlıklar ödemelerde doğrudan veya dolaylı olarak kullanılamayacak..

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/merkezin-odeme-yasagi-bitcoinin-degerini-dusurdu-6377468/

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/kripto-paralar-icin-onemli-karar-odemelerde-kullanilmasi-yasaklandi-41789697

https://tr.euronews.com/2021/04/18/merkez-bankas-n-n-kripto-para-ile-odeme-yasag-ne-anlama-geliyor-yat-r-mc-lar-ne-diyor  )


Bitci Teknoloji Hakkında

Çağdaş Holding bünyesinde blockchain teknolojileri araştırma ve geliştirme amacıyla Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji, 2018 yılından bu yana sektördeki öncü faaliyetlerine devam etmektedir. İlk etapta kendisine ait mining tesisini ve mining havuzlarını kuran Bitci Teknoloji, ardından dünyanın en gelişmiş kripto para alım-satım borsalarından olan Bitci.com’u hayata geçirdi. 2020 yılında, Türkiye’nin ilk borsa ve ödeme sistemine entegre blokzinciri olan Bitci Chain’i geliştiren Bitci Teknoloji, eş zamanlı olarak da Türkiye'de ilk kripto para ile ödeme yapılmasına imkân sağlayan BitciPay’i devreye aldı. Türkiye’de ve yurt dışında çok sayıda spor kulübü ile taraftar token projeleri geliştirmek üzere yola çıkan Bitci Teknoloji, bu kapsamdaki ilk anlaşmaları Türkiye’de Karşıyaka Spor Kulübü, Türkiye A Milli Basketbol Takımı, Eskişehirspor, Ankaragücü; Avrupa’da ise Glasgow Rangers, Real Betis ve McLaren Racing ile hayata geçirdi. Bitci Teknoloji, inşaat, enerji ve turizm gibi sektörlere yönelik blockchain çözümleri konusunda da çalışmalarına devam ediyor. Bitci Teknoloji’nin sistem altyapısı tamamen kendi mühendisleri ve tasarımcıları tarafından hayata geçirilmiş olup; şirketin genel merkezi Bodrum’dadır.


 


Royal Motors Hakkında:

1982 yılından beri dünyanın en önemli markaları doğrudan lüks otomobil satışı ve 2. el satışı yapan Royal Motors aynı zamanda Rolls-Royce Motor Cars ve Lotus Cars gibi dünyanın en önemli otomobil markalarının Türkiye temsilciliğini yapıyor. Avrupa’nın ve Amerika’nın en ünlü markalarından oluşan geniş portföyünde yurtiçi ve yurtdışında birçok markayla olan partnerlik anlaşmaları sayesinde Royal Motors müşterilerine Bentley, Ferrari, Mercedes, Porsche, Range Rover gibi birçok markada seçkin satış ve satış sonrası hizmeti sunuyor. İstanbul’da faaliyet gösteren Royal Motors, toplamda üç lokasyondadır, Rolls-Royce Motor Cars Showroom’u Kuruçeşme’de, Lotus Cars Showroom’u Caddebostan ve Premium Servis Merkezi Beykoz Acarkent’te bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..