Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Rolls-Royce Motor Cars'tan muhteşem Bespoke Phantom Oribe.Japon girişimci, sanat kolektörü ve super araba tutkunu olan Yusaku Maezawa tarafından oluşturulmuştur

 Müşteri tarafından kısa süre önce hizmete alınan özel bir uçağı tamamlamak için bir 'kara jeti' olarak öngörülmüştür"Zirve ürünümüzün bu muhteşem ifadesi, Rolls-Royce Motor Cars için bir dönüm noktasını temsil ediyor ve üç yüzyılı aşkın, birleşik deneyim ve mirasa sahip iki markayı bir araya getiriyor. Bu Phantom,Rolls-Royce ve Hermès arasındaki derin ve gerçek bir işbirliğinin sonucudur. Burada, tasarımcıların, malzeme uzmanlarının ve yetenekli zanaatkarların gerçek anlamda benzersiz bir deneyim yaratmak için yan yana çalıştığı ve aynı zamanda çokca yaratıcı bir zorlayıcılığı, teknik olarak zorlu bir projede birleştirmek ve müşterimizin olağanüstü vizyonunu bu kadar güzel bir şekilde hayata geçirmek unutulamaz bir ayrıcalık oldu. "Torsten Müller-Ötvös, CEO, Rolls-Royce Motor Cars

"Bu eşsiz Phantom, Doğu ve Batı, antik ve modern, huzur ve neşenin bir birleşimidir. Hermès ile birlikte çalışılan harika bir yaratıcı ve kültürel değişimdi; birbirimizden çok şey öğrendik. Bir müşterinin özel bir proje getirmesi her zaman bir zevktir. Cesur, net ve yaratıcı bir vizyonun bu kadar mükemmel bir şekilde gerçekleştiğini görmek heyecan verici. "
Michael Bryden, Baş Tasarımcı, Rolls-Royce Bespoke Collective


Rolls-Royce Motor Cars, Hermès ile benzersiz bir işbirliği içinde muhteşem Phantom’u yarattı. Paris'teki Hermès ve Goodwood, West Sussex’teki Home of Rolls-Royce'da Bespoke uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından tasarlanan ve el yapımı olan Phantom Oribe, sahibi Japon girişimci Yusaku Maezawa'nın kişiliğini ve tutkularını yansıtıyor. Müşteri, arabayı özel hava yolculuğunun dingin ayrıcalığını yola getiren bir 'Kara Jeti' olarak tasarladı.


Otomobilin çarpıcı iki tonlu dış görünümü, Maezawa-san'ın önde gelen bir koleksiyoncusu olduğu antika Japon Oribe eşyalarının karakteristik yeşil ve krem sırlarıyla eşleşiyor. Üst kısım, müşteri için özel olarak oluşturulan ve tamamen özel bir renk olan Oribe Yeşili ile tamamlanmıştır. Rolls-Royce, alışılmadık bir hareketle, boyayı Phantom'un eşleştirileceği müşterinin özel jetinde kullanıma hazır hale getirdi. Goodwood'daki Surface Finish Center'daki uzmanlar tarafından aylar boyunca geliştirilen bu 16. yüzyıl seramiklerini karakterize eden parlak, koyu yeşil renk, sırları mükemmel bir şekilde yakalar. Etki, krem beyazı alt bölümle güzel bir şekilde tamamlanır.Oribe ürünlerinden ilham alan renk grubu, Paris'teki Hermès tasarımcıları ve zanaatkarları ile Goodwood, West Sussex'teki tasarımcı, mühendis ve zanaatkârlardan oluşan, Rolls-Royce Bespoke Collective'in gerçek bir zihin buluşmasıyla yaratılan ve gerçekleştirilen iç mekanda uyumlu bir şekilde devam ediyor. Birlikte, her bir bileşenin her iki markanın en iyi geleneklerini bünyesinde barındırmasını sağlamak için ortak uzmanlıklarını ve marifetlerini uyguladılar.


İç mekan ağırlıklı olarak Hermès Enea Green deri ile tamamlandı ve müşterinin hemen her temas noktasını içeren detaylara kadar uzanıyor. Örneğin; direksiyon simidi, tutma kolları, vites seçici ve aracın klima ayarları için kumandalar.


Hermés deri, üst gösterge panelinin, iç sütunların ve arka bagaj rafının etrafında dolaşıyor. Aynı zamanda torpido gözü ve bagaj kaplaması, orta konsol, sürahi saklama bölmesi ve şampanya soğutucusu gibi daha az görünür yüzeyleri de kaplıyor. Projenin gerçekten işbirlikçi doğasının ve iki üreticinin karşılıklı saygısının bir işareti olarak, torpido gözü kapağı Hermés imzası “Habillé par Hermès Paris” ile kabartılmıştır.


Narin Hermès fitilleri arka koltukların koltuk başlıklarını ve baldır desteklerini süslerken, yumuşak Seashell White vurgular ve uyumlu kuzu yünü paspaslar, baştan sona bir ışık ve ferah alan hissi yaratır.


İç mekan ayrıca Rolls-Royce Bespoke tasarım ve el işçiliği örnekleriyle doludur. Örneğin; ahşap hoparlör perdeleri, kapılara uygulanan Open Pore Royal Walnut kaplamanın titizlikle delinmesi, kesintisiz, dokulu estetik ve hassas bir haptik oluşturmasıyla oluşturulur. Açık Gözenekli Royal Walnut ayrıca orta ve arka konsollar ile piknik masası sırtlarına uygulanır. Rolls-Royce için bir başka ilk olarak, iç mekanda kapı kolçaklarında, orta ve arka konsollarda Hermès ‘Toile H’ kanvası ve en önemlisi de Hermes Özel Tavan Döşemesi bulunuyor.


Hermès, başlangıçta usta saraçlar tarafından kullanılan miras dikiş ve kenar boyama teknikleri kullanılarak oluşturulan deri döşeme ile kendine özgü binicilik mirasını iç mekana taşıyor. Arabanın ön panosu boyunca uzanan ve Rolls-Royce'a özgü bir özellik olan Phantom's Gallery için Hermès, ünlü Fransız ressam ve ressam Pierre Péron'un (1905-1988) tasarımına dayanan bir sanat eseri sipariş etti. Hermès’in ikonik eşarpları. ünlü Hermès atı motifinden esinlenen eser, Open Pore Royal Walnut üzerine elle boyanmış ve camın arkasında sahnelenmiş gibi sunuluyor.


Müller-Ötvös, “Bu görkemli ve zevkli Rolls-Royce Phantom, dünyanın en büyük markalarından ikisinin yetenekli insanları, Maezawa-san gibi ileri görüşlü, ilham verici bir müşteri ile yakın bir şekilde çalıştıklarında nelerin mümkün olduğunu gösteriyor. Zanaatkarlarımızın ve yeteneklerimizin en iyisini temsil eden zihinlerin, ustalığın, vizyonların ve becerilerin buluşmasıdır. "

2 yorum:

  1. Rolls Royce çok özel bir marka ona lafım yok ama araç tasarımlarda estetik sıfır göze hitap etmek diye birşey yok

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. kesinlikle ama RR daha çok konfor ve motora önem veriyor

      Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..