Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Otokar, fuarda 11 aracıyla yer alacak

Savunma araçları ve otomotiv firması Otokar, dünyanın 50 ülkesinde 35 binden fazla otobüsü ile milyonlarca yolcuya hizmet ederken en son Azerbaycan'dan 50 adet doğalgazlı şehir içi otobüs siparişi almıştı. İDEF Fuarı'yla bu kez savunma araçlarıyla siparişleri kabul edecek.15’inci kez düzenlenecek olan IDEF'21 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nda Otokar üstün harekât ve
beka kabiliyetine sahip, yeni nesil araçlarıyla fuara damgasını vuracak.Koç Topluluğu şirketlerinden, Türkiye'nin global kara sistemleri imalatçısı Otokar; 17-20 Ağustos 2021 tarihlerinde 15'inci kez düzenlenecek olan IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'na Türkiye’de tasarlanan ve üretilen askeri araçları ve kule sistemleriyle katılacak. Cumhurbaşkanlığı’nın himayesi ile T.C. Milli Savunma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan fuarda Otokar, üstün harekât ve beka kabiliyetine sahip yeni nesil zırhlı araçlarıyla yer alacak. İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan organizasyonda Otokar standını ziyaret edecek kullanıcılar, Otokar’ın 11 zırhlı aracını yakından görme ve inceleme imkanına sahip olacaklar.

Otokar standında sergilenecek Yeni Nesil Araçlar arasında ARMA 6x6 ve ARMA 8x8 çok tekerlekli zırhlı araçları ile TULPAR paletli araçları yer alacak. Yeni nesil araçların yanısıra AKREP II’nin dizel versiyonu AKREP IId ilk kez sergilenirken, mayına karşı korumalı zırhlı araç COBRA II MRAP ilk kez Türkiye’deki kullanıcılarla buluşacak.


 


Otokar'ın kara sistemlerinde 34 yıllık askeri araç tecrübesiyle Türkiye'nin en deneyimli şirketi olduğunu belirten Genel Müdür Serdar Görgüç; "Türk ordusu ve güvenlik güçleri dahil, dünyada 35’ten fazla dost ve müttefik ülkedeki kullanıcımız için günümüz ve gelecek tehditlerine karşı en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için çalışıyoruz. Türkiye'de ve dünyada farklı iklim ve coğrafyalarda elde ettiğimiz deneyimleri, araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Kara sistemleri alanında sektöre öncülük eden ve birçok ilki kazandıran bir şirket olarak ürünlerimiz, mühendislik kabiliyetimiz, üretim imkanlarımız ve deneyimimizle her zaman ülkemiz için göreve hazırız” dedi.

 

Fuarda sergilenecek tüm Otokar ürünleri ise şunlar:

TULPAR 105 mm Kuleli Paletli Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı

TULPAR 30 mm MIZRAK Kuleli Paletli Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı

TULPAR-S Paletli Zırhlı Araç, BAŞOK Kule ile

ARMA 8x8 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, KORHAN Kule ile

ARMA 8x8 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, 30 mm NEFER Kule ile

ARMA 6x6 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, 25 mm MIZRAK Kule ile

AKREP IId Zırhlı Keşif, Gözetleme ve Silah Platform Aracı, 90mm Kule ile

COBRA II MRAP Mayına Karşı Korumalı Zırhlı Araç

COBRA II Personel Taşıyıcı

COBRA II Zırhlı Acil Müdahale Ambulansı

URAL Zırhlı Personel Taşıyıcı, BAŞOK kule ile


Kaynak; www.otokar.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..