Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Mazda'dan Yenilik, Kendini Şarj Edebilen İlk Tam Hibrit; Mazda2

Mazda ürün gamına ilk kez kendini şarj edebilen tam hibrit bir model dahil oldu. Özellikle şehir içi sürüşlerde sıfır emisyon değeri ve sessizlik sunabilen EV modunda tamamen elektrikli olarak çalışan Mazda2 Hybrid, 1,5 litrelik 93 HP güç üreten benzinli motoru ve 59 kW'lik elektrikli motor desteğiyle 116 HP güç üretiyor. Paris İklim Anlaşması


 

 

çerçevesinde, 2030 yılına kadar tüm ürün gamındaki CO2 seviyesini yüzde 50 azaltmayı hedefleyen Japon otomotiv devinin yeni sürdürülebilirlik stratejisinde Mazda2 Hybrid, önemli bir görev üstlenecek. 

 


Elektriklileşmenin hız kazandığı bugünlerde, Mazda'nın küçük sınıftaki ürün yelpazesine yepyeni bir model daha eklendi. Markanın ilk kendini şarj edebilen tam hibrit modeli Mazda2, Toyota Motor Corporation ile hali hazırda var olan işbirliğinin bir meyvesi olarak dikkat çekiyor. Tamamen elektrikli sürüşe imkan veren EV modu, özellikle şehir içi sürüşlerde emisyon değerlerini sıfıra indirirken, sessiz ve pürüzsüz yolculuklara imkan tanıyor. 1490 cc hacmindeki benzinli motoru 93 HP, elektrikli motoru ise 59 kW güç üreten Mazda2 Hybrid, toplamda 116 HP güç verisine erişiyor. 0'dan 100 km/s hıza 9,7 saniyede ulaşan otomobilin son hızı 175 km/s olarak açıklanıyor. 

WLTP normlarında 100 km'de 3,8-4,0 litre gibi etkileyici yakıt tüketim verilerine ulaşan küçük Mazda, gaza basılmadığında ve frenlemelerde ortaya çıkan kinetik enerjiyi yüksek performanslı bataryasında depolayarak harici bir şarja ihtiyaç duymuyor. 

F1 Yok Ama Dünyaca Ünlü Elektrikli Otomobil Yarışı PURE-ETCR 2022’de Türkiye’ye Geliyor!

Normal sürüşlerde ise optimum performans için işletim sistemi, benzinli motor ve elektrikli motor arasında güç dağılımını akıllıca gerçekleştiriyor. Küçük sınıfta olmasına karşın 2560 mm'lik aks mesafesiyle 4 yetişkin için ferah bir yaşam alanı sunan Mazda2 Hybrid, 286 litrelik bagaj hacmiyle de ihtiyaçları karşılıyor.

Yerli Elektrikli Araç, Pilotcar P-1000; Amazon'dan Sonra PTT Filosunda

 Euro NCAP testlerinde 5 yıldıza layık görülen model, Avrupa pazarında 2022 yılının bahar aylarında satışa sunulacak. Mazda2 Hybrid'in Türkiye'de satışa çıkacağı tarih ise henüz belli değil.

Katılımevim İle Vadeli Araba Alma

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..