Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türkiye’de Yılın Elektrikli Otomobili Ödülü'nün İlk Sahibi Çinli SKYWELL ET5 Oldu!

Ulu Motor’un Türkiye distribütörü olduğu elektrikli otomobil imalatçısı SKYWELL, ET5 modeli ile 2022 Türkiye’de Yılın Elektrikli Otomobili seçildi. Ülkemizde ilk kez bu sene gerçekleştirilen ödül töreninde, halkın oylarıyla birinci seçilen SKYWELL ET5, gösterilen yoğun ilgiyi ödülle taçlandırmış oldu. SKYWELL CEO’su Mahmut Ulubaş alınan ödülle ilgili yaptığı açıklamada, “SKYWELL olarak Türkiye’de gördüğümüz yoğun ilgi ve memnuniyetten mutluyuz. 2022 Türkiye’de Yılın Elektrikli Otomobili ödülünü ilk kazanan marka olduk. SKYWELL ET5; güçlü tasarımı, performanslı batarya teknolojisi, 520 km’ye çıkabilen menzili, yarı otonom sürüş ve akıllı özellikleriyle Avrupa ve Türkiye elektrikli otomobil pazarının önemli bir oyuncusu olmayı kısa sürede başardı. Bu ödül de hedeflerimize ulaşmada bizlere ekstra motivasyon oldu. SKYWELL ET5’e oy veren tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi.


Türkiye’de ilk kez 2019 yılında TEHAD tarafından düzenlenen Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası’nın üçüncüsü, 10-11 Eylül 2022 tarihleri arasında, İstanbul’da gerçekleştirildi. Bu yıl gerçekleştirilen etkinlikte ilk defa Türkiye’de Yılın Elektrikli Otomobili de halktan gelen oylarla kamuoyuna açıklandı. Bu prestijli ödülün sahibi Ulu Motor’un elektrikli araç markası SKYWELL’in ET5 modeli oldu. Ülkemizde ilk kez bu sene gerçekleştirilen ödül töreninde, halkın oylarıyla birinci seçilen SKYWELL ET5, gösterilen yoğun ilgiyi ödülle taçlandırmış oldu. SKYWELL CEO’su Mahmut Ulubaş alınan ödülle ilgili yaptığı açıklamada, “SKYWELL olarak Türkiye’de gördüğümüz yoğun ilgi ve memnuniyetten mutluyuz. 2022 Türkiye’de Yılın Elektrikli Otomobili ödülünü ilk kazanan marka olduk. SKYWELL ET5; güçlü tasarımı, performanslı batarya teknolojisi, 520 km’ye çıkabilen menzili, yarı otonom sürüş ve akıllı özellikleriyle Avrupa ve Türkiye elektrikli otomobil pazarının önemli bir oyuncusu olmayı kısa sürede başardı. Bu ödül de hedeflerimize ulaşmada bizlere ekstra motivasyon oldu. SKYWELL ET5’e oy veren tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi. Ulu Motor, henüz birinci yılını doldurmadan 4.500 adetin üzerinde bir sipariş alarak önemli bir başarıya imza attı. Alınan siparişlerin teslimatlarını da gerçekleştirmeye başlayan markada hedef yıl sonuna kadar talebin tamamını karşılayabilmek. 


SKYWELL'in ilk stratejik SUV modeli: ET5

SKYWELL’in özellikle son 10 yılda elde ettiği yeni nesil enerjili araçlar alanındaki tecrübesi sonucunda üretilen ET5; güçlü görünümü, akıllı bağlantı sistemleri, NEDC verilerine göre 520 km'ye kadar çıkabilen menzili, otomatik sürüş destek sistemleri ve üstün performansıyla yeni nesil otomobil kavramını eksiksiz sunuyor. Modern ve güçlü tasarımını, yenilikçi lazer farları ve bagaj kapağını tamamen kaplayan “SKYWELL” yazılı fren ışıklarıyla perçinleyen ET5, aynı zamanda boyutlarıyla geniş bir iç hacim de sunuyor. ET5; 4698 mm uzunluğu, 1908 mm genişliği, 1696 mm yüksekliği ve 2.800 mm’lik aks mesafesi ile sınıfında öne çıkarak ferah bir yaşama alanı sunuyor. 467 litrelik bagaj hacmi, koltuklar yatırıldığında 1141 litreye kadar çıkartılabiliyor. SKYWELL ET5, sunduğu 150 kW güç ile 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşabiliyor. 

3 yorum:

 1. Çinli Chery Türkiye pazarına geri dönüyor... ( Türkiye pazarında gelişmemizle birlikte adım adım Türkiye'de bir üretim tesisi kuracağımıza ve araçlarımızı Avrupa'ya ihraç edeceğimize inanıyorum. Bu, bizim beş yıllık strateji planımız dahilinde" dedi. Chery ilk aşamada ACTECO serisi 1,6 lt’lik benzinli motorlarla donatılmış 3 SUV modelini Türkiye pazarına sunmayı planlıyor. Üç modelin satışlarına yılın son çeyreğinde başlanması bekleniyor)

  Bakalim bu kez sözünde durup gercekten TR pazarina gireceklermi.

  Saygilar
  Metin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üstad, Chery'nin yıl sonuna kadar tanıtım yapıp satışa başlayacağından bahsediliyor. Bu kez kendi mi Mermerler mi getirecek karışık! Yerli imalat veya az-çok yerlilik oranı zaman içinde göreceğiz..
   Selamlar..

   Sil
 2. Aleykümselam... Haberin iceriginde mermerlerin ismi gecmiyor, zira 2010 yılında mermerler Sakarya da bir fabrikanin acılacağına dair haberler yapmıştı. Türkiye pazarında güçlü bir otomobil lobisi var , defalarca cin menşeilli aracların Türkiyede üretilmesine ne hikmetse izin verilmedi. Bakalım bu sefer ne olacak zira chery görsel acıdan cok güzel Suv tarzı araçlar üretiyor , rusyada cok güzel satışlar elde ettiler. Insallah bir yatırım gerçekleşir , araç üretmek Türk'lerin işi....saygılar
  Metin

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..