Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Niğdeli Niğmer'den yerli forklift ve elektrikli araç geliyor

Niğde Atasanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Niğsac ve Niğmer Firmaları,  tarım aletleri imal ederken üretimine forklift ve kent içine yönelik küçük elektrikli otomobiller ekliyor.. Niğde Valisi Mustafa Koç, geçtiğimiz günlerde, tesisleri ziyaret ederek fabrikayı  ve  imal edilen araçları inceledi.Niğde Merkez Atasanayi Bölgesinde,  3 kişilik elektrikli otomobil imalatı başlamış durumda.


 

Hatta, Niğde Valiliğinin sosyal medya hesabına göre,  Vali Mustafa Koç yerli elektrikli otomobil ile test sürüşü gerçekleştirdi.
NİĞMER, kısaca kendini şöyle anlatıyor; " Makine sektörüne 2007 yılında Özaslan Makine ile adım attık, 2011 yılında Niğsac Yalıtım Ltd. Şti. ile sektöre ikinci firmamızı kazandırdık. 
Bölgemizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve şehirlerimizde istihdam oluşturmak için, 2016 yılında Niğmer Tarım Makinaları İmalatı ve Yedek Parçaları fabrikasını kurduk. "Niğmer Tarım Makinaları, Efendibey Mah. Kayseri Yolu Cad. No:203 Merkez / NİĞDE adresinde faaliyet gösteriyor.


Kaynak; https://www.facebook.com/TC.NigdeValiligi1
https://www.facebook.com/nigmertarimteknolojileri
https://www.facebook.com/nigsaclazerplazmakesim
https://www.nigmer.com
https://www.linkedin.com/in/nigmer-agricultural-machinery-manufacturing-839386177

12 yorum:

 1. Hocam umarım dediğiniz gibi Türkiye de üretiliyordur. Bu araç Çinde üretilyor şu anda. Lİnki altta veriyorum.
  https://tr.aliexpress.com/item/1005002215517158.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😂😂 alıp satmayı üretmek sanan bir ülke olduk rentecar olmak üretmek oldu

   Sil
  2. Toog da italyada üretiliyor çindede skyweel diyorlar

   Sil
 2. İmalat yeni başlamış deniyor. Üstelik Vali de ziyaret etmiş. Sanırım montajda yerlilik oranı giderek artacak.. En azından umuyoruz. Hemen de bulmuşsun aracın ikizini. Acaba Türkiye de üretilen, montajlanan, imal edilen araçların kaç tanesinin Uzakdoğu da ikizi ve hatta üçüzü vardır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam yukarıda da dedim. Türkiye de üretilsin yeter. Yoksa Çinden getirilmiş vs önemli değil. Ama Direk çinden getirip kendileri üretmiş gibi marka basıp satıp akılları sıra milletti yerli diye kandıranlara kızıyorum ben. BMC ve Otokar da kendi markasını bastı ama kasayı çinden aldıklarını söylediler. Yani kandırmadılar milleti. Araçları nasıl buluyorum derseniz Google lens ile tarattı mı Çindeki versiyonları çıkıyor. umarım bu araç Türkiye de üretilir ve daha gelişmiş modeller yapılır.

   Sil
  2. Dediklerinize karılıyorum ama BMC 415 ve Otokar Foton Atlas için Çin den geldiği yada kisansla olduğu yada ithal veya Çin bağlantısından hiç bahsetmediler.Bu konuda bir kaynak varsa paylaşalım.

   Sil
  3. Ben bir haberde okumuştum. Çinli fotondan almıştı Otokar. BMC nin de yine Çinli bir üreticiden aldığı söyleniyordu.
   Kaynak sizmişsiniz :)
   https://www.otometre.com/2015/12/bmc-yeni-araciyla-sasirtti-yeni-bmc-415.html

   Sil
 3. Bu araçtan vardı bende. 2020 modeldi bendeki. J2C kargo modeli.Türkiye ye gelmesine sevindim.Çeşitlerin artması rekabet olması güzel. Bu sınıf araç getiren birkaç firma var ve fiyatları hakettiklerinin üzerinde satılıyor. Lityum bataryalı modelin fiyatı anladığım kadarıyla 155 bin ve makul bir fiyat.BBu tür araçlar maalesef türkiyede üretilmiyor. Sadece montajı yapılıyor. jinma, runhorse vb markalarla çin sitelerinde bulabilirsiniz. Ama gelmesi çok iyi olmuş. Umarım bayii servis ağı olur e çoğalır. Tek söyleyebileceğim hangi marka olursa olsun JEL akülü modellerden uzak durun. Lityum (uzun ömürlü LIFEPO4 batarya kullanılıyor bu araçlarda) tercih edin. 35 bin lira farka kesinlikle değer lityum batarya.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3 tekerli bisikletler jel akü mü oluyor acaba?

   Sil
 4. BMC 415 in JAC ile bağlantısı var demiştik
  Otokar Atlas zaten Foton
  Folkvan ; JAC
  JAC kendi adıyla bir dönem ithal edildi
  İhlas Motor, JAC montajı yapacaktı. Ama gerçekleşmedi.

  https://www.otometre.com/2009/08/cin-isi.html
  http://www.ihlasmotor.com.tr/
  https://www.otometre.com/2009/12/turkiyede-uretim-yapan-firmalar-7.html

  YanıtlaSil
 5. beraber calismak isterdim THE LINE suidi arabistanin yeni insaa edilecek sehirin ismi okacak
  mobil lin ismini 3 sefer degistirdim isallah bu sene bütün dünya görecek 2001 den beri basindayim bu sene isallah vidiosunu göreceksiniz

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..