Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Toyota 5. Nesil Hibrit Teknolojisini Avrupa’da İmal Edecek, Sakaryalı Corolla'da da Kullanılacak

Toyota, daha yüksek performans ve daha yüksek yakıt verimliliği sunan son jenerasyon hibrit sistemini Avrupa tesislerinde üretmek için hazırlıklar yapıyor. Bu plan kapsamında 2023 model yılına ait Corolla’da kullanılmak üzere 5. jenerasyon hibrit teknolojisi Avrupa’da da üretilecek. Yeni hibrit sistemi, Toyota’nın Polonya ve İngiltere fabrikalarında imal edilerek, Türkiye’de ve İngiltere’de banttan inen Corolla modellerindeki yerini alacak.5. jenerasyon hibrit motor ve şanzımanların üretimi, Polonya tesisinde 77 milyon euro ve İngiltere tesisinde 541 bin euro yatırımla gerçekleştirilen yedi üretim hattının güncellenmesiyle başlayacak.Toyota Polonya’da MG1 ve MG2 elektrik motorları ile hibrit şanzımanları üretirken bu bileşenler, 5. jenerasyon hibrit aktarma organını oluşturmak üzere İngiltere’de 1.8 litrelik benzinli motorla kombine edilecek.5. jenerasyon Toyota hibrit teknolojisi daha hafif, daha kompakt ve daha yüksek güce sahip elektrik motorlarıyla öne çıkıyor. Günlük sürüşlerde elektrikli sürüş miktarının daha fazla olmasıyla daha düşük tüketim ve CO2 emisyonları sunan yeni hibrit teknolojisi,aynı zamanda daha yüksek performans da sağlıyor. 140 PS güce sahip 1.8 litre hibrit motor, önceki jenerasyona göre 0-100 km/s hızlanmasını 1.7 saniye iyileştirerek 9.2 saniyeye indirdi.Her geçen jenerasyonda verimliliği ve performansı artırılan Toyota hibrit teknolojisi, Avrupa’da daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Son 4 yılda Toyota Avrupa satışlarında hibrit araçların oranı yüzde 30’dan yüzde 66’ya çıkarak önemini artırdı.8 yorum:

 1. 1.8 motor bizim ülkede rağbet görmez. Bazen Japonları anlamakta güçlük çekiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genel olarak Avrupa ve benzer pazarlar için imal ediliyor olduğundan Türkiye ye has bir motor seçeneği uygulamıyorlar! Belki de maliyet açısından ve talep yüksek olursa!

   Sil
 2. Bu araçta ergonomik olarak hata var arkadaşlar.Arka koltuğa oturmaya ve inmeye çalışın ne demek istediğimi anlayacaksınız.Araç alırken iç mekan genişliği rahatlığı basık mı değil mi çok önemlidir

  YanıtlaSil
 3. 1.5 atmosferik motorlu seçenek üretilmeye devam edecek mi acaba ?

  YanıtlaSil
 4. Türkiyede üretilen en iyi araba trilyonlarım olsun yine toyotaya binerim

  YanıtlaSil
 5. Getirmiyorlar değil geçen sene yatırım yaptı Türkiye Toyota fabrikası ve yeni bantlar hazırlanıyor.2025 de çıkacak yeni nesil Corolla artık sadece plug in hybrid olarak satılacak

  YanıtlaSil

 6. Plug-in falan hikaye. illa şarj imkanlı ev olacak düzenli büyük pilleri şarj için, yoksa o büyük pilleri uzun süre taşıyıp şarj etmeye uğraşacaksın.

  Aracın fiyatı yüksek oluyor piller yüzünden.

  Anca avrupa olacak ki yaşadığın yer, ciddi vergi avantajın olacak plug-in için. düzenli şarj altyapısı da olacak. o zaman ok.

  Şuan Toyota'nın ve Honda'nın sistemi rakipsiz, açık ara en iyileri.. gelecekte anlamı kalmayacak ama şimdi böyle.

  YanıtlaSil
 7. Japondan asla şaşmam ne olursa olsun. TOYOTA kalitesini bilenler yanılmaz

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..