Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Chery, Türkiye Yolunda

Türkiye pazarına iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Chery’nin, dünyanın 80’den fazla ülkesinde memnuniyetle karşılanan TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve ilk küresel modeli OMODA 5’in ilk partileri, Çin’in Wuhu Limanı’ndan Türkiye’ye törenle sevk edildi. Yapılan sevkiyatla ilgili olarak


 

Chery Otomobil Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Başkanı Bay Fenghuo Si; “Türkiye, mükemmel bir coğrafi konuma ve gelişmiş otomotiv endüstrisine sahip bir ülke, Avrupa ve Asya’ya yayılmış durumda. Ayrıca Türkiye, Chery için her zaman en önemli stratejik pazarlardan biri oldu. Chery Otomobil Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak bölge için bağımsız bir ekip ve işletme organizasyonu kurarak yatırım yaptık. Daha önce yaptığımız pazar araştırması ve müşteri beklentileri analizlerine dayanarak, bugün limanımızdan ayrılan üç modelimiz, Chery’nin en güncel teknolojisini temsil ediyor ve Türkiye’deki müşterilerimiz için eşi benzeri görülmemiş kalitede sürüş deneyimleri yaşatacak” dedi.  Chery Türkiye Başkanı Bay Fenghuo Si; sevkiyat töreninde yaptığı değerlendirmede, “Türkiye, mükemmel bir coğrafi konuma ve gelişmiş otomotiv endüstrisine sahip bir ülke, Avrupa ve Asya’ya yayılmış durumda. Ayrıca Türkiye, Chery için her zaman en önemli stratejik pazarlardan biri oldu. Chery Otomobil Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak bölge için bağımsız bir ekip ve işletme organizasyonu kurarak yatırım yaptık. Daha önce yaptığımız pazar araştırması ve müşteri beklentileri analizlerine dayanarak, bugün limanımızdan ayrılan üç modelimiz, Chery’nin en güncel teknolojisini temsil ediyor ve Türkiye’deki müşterilerimiz için eşi benzeri görülmemiş kalitede sürüş deneyimleri yaşatacak” dedi. 

Otomobilleri, 7.000’den fazla kişiden oluşan Ar-Ge ekipleri geliştiriyor 

Her zaman “Müşteri merkezli” bir yaklaşımla hareket eden, teknoloji, moda, çevre dostu ve kamu rahatlığına kendini adamış Chery, bu yaklaşım doğrultusunda marka ve müşterileri arasında özel bir bağ kurdu. Bunlara ek olarak Chery, doğası gereği teknolojik yeniliğe kendini adamış bir marka ve teknoloji her zaman Chery’nin gelişiminin temel itici gücü oldu. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki büyük beş Ar-Ge merkezi ve 7.000’den fazla kişiden oluşan bir araştırma ve geliştirme ekibi sayesinde Chery, sadece motor ve şanzıman gibi geleneksel alanlarda önemli atılımlar yapmakla kalmıyor. Chery aynı zamanda yeni enerji, akıllı ağ ve otomatik sürüş sistemlerinin temel teknik avantajlarında uzmanlaşmaya; algı, iletişim, çip ve kontrol dahil olmak üzere dört ana alanda iş ve teknik düzen sağlıyor. Yeni enerji sektörü açısından da Chery Automobile, dört araç güç aktarım platformu, beş genel altyapı sistemi ve yedi temel teknoloji ile sektöre öncülük ediyor. “Yenilik, sorumluluk ve karşılıklı fayda” temel kavramına bağlı kalan Chery, 300’ün üzerinde üye işletmesi ve yıllık 150 milyar CNY geliri ile otomobil, otomobil parçaları, finans, modern hizmet, akıllı ağ, gemi ve gayrimenkul olmak üzere yedi ana sektörü kapsayan bir grup şirketi haline geldi. Ayrıca, küresel etkiye ve rekabet gücüne sahip dünya standartların bir kuruluşu olmayı hedefliyor.

“Dünya standartlarında marka olma” misyonu

Ayrıca teknolojik yenilikler de Chery’nin öne çıkan ürünlerle dünya sahnesine girmesini kolaylaştırıyor. Küreselleşme yolculuğuna çıkan ilk Çinli otomobil markası olarak Chery, küreselleşme sürecini sürekli olarak hızlandırmak için her zaman “Dünya standartlarında marka olma” misyonuna değer verdi. Chery, bugüne kadar ihracat pazarlarında 10 fabrika ve 1.500’ün üzerinde satış ve servis noktası kurdu. Ayrıca 20 yıl üst üste Çin binek araçlarının 1 numaralı ihracatçısı oldu ve aynı zamanda 2022’de 450.000 adet ile olağanüstü satış hacmine ulaştı. Chery’nin bugüne kadarki küresel satış hacmi, 2,35 milyon adet ihracat dahil olmak üzere 11,1 milyon adedi aştı.


Kaynak: www.cherytr.com

6 yorum:

 1. Son 20 yılda 2 kere fabrika kurmaya geldi Chery (Sakarya'ya) ancak bir şekilde direkten döndü(!)

  Çinliler bildiğiniz gibi Volvo'yu aldı. Hintliler de Land rover ve Jaguar'ı. Piyasa komple oraya kayacak artık. Avrupa markaları zaten çoktan bitti.

  Yaşadığım ülkede Chery 10 yıl / 1 milyon km garantili satılıyor. TR'ye gelen Tiggo 8 pro burda TL ile 550 bin TL'ye yakın fiyattan satılıyor.

  Bakalım nasıl olacak TR'de?

  YanıtlaSil
 2. Avrupalı markalar tek fabrikada tek bir modele amblem vurup satma planları yapsınlar çin li markalar bir bakarlar tüm sokaklarını ele geçirmiş

  YanıtlaSil
 3. Çin 58 tane araç taşıma gemisi sipariş etmiş kendi tersanelerine, şu an sahip olduklarından fazla imiş

  4000 araç Türkiye ye hemde törenle geliyor, Avrupa'nın donanım kıstığı yerde full geliyor

  Eğer çin hata yapmaz uygun fiyatlarla gelirse ki gelecek gibi , yeniliklere açık Türkiye de iyi satar, bu diğer markalarıda fiyat düşürmeye itecek.

  Tiggo 7 pro full 750 ye alınır , getrag ıslak kavrama alınır

  Togg u bekliyorum buda yedekte dursun :)

  YanıtlaSil
 4. Tiggo 8 PRO nun fiyatını 1.000.000 TL altı bekliyorum. Ve bu fiyata alırım. ( MG aldım ) 1.000.000 TL üstü olursa global piyasaya göre yüksek olur ve benim gözümde fırsatçı imajı oluşur.

  YanıtlaSil
 5. geçen ağustos ayında mahallede azerbaycan plakalı tiggo 7 görmüştüm, bu ne diye sağından solundan incelemiştim,bayağı dikkatimi çekmişti. Firmayı takibe aldım Tiggo 8 ve Omoda5 i de gördükten sonra kararsız kaldım ama nakit müsaitliği olursa en ulaşılabilir Tiggo 7 olacak sanırım.
  Fiyatlamaya gelince Tiggo 7 ye bugünün 800-850 bin; Tiggo 8 900-950bin tl verilir.Omoda 5 850-900 arası.. daha pahalı olursa diğer markalarla rekabet imkanı azalır, Marka tutuluncaya kadar bayağı zaman geçer.

  YanıtlaSil
 6. Distribütör kim bilgi var mı?

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..