Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Zekai Özen, Bitci Racing-Team AMS ile İtalya Sezonuna Hızlı Başladı!

Bitci Racing-Team AMS ülkesine İtalya'dan çifte podyumla dönüyor.. Sezonu Coppa Italia Turismo ilk ayak yarışları ile Vallelunga’da açan Bitci Racing Team AMS, Audi TCR otomobillerin direksiyonundaki 3 pilotuyla başarılı bir hafta sonuna imza attı.Cuma günü yapılan test seanslarında geçen sezon yaptığı test yarışında bu piste çıkmış olan çifte Türkiye Şampiyonu Turgut Konukoğlu ve Vallelunga’da ilk kez yarışan takım arkadaşları Zekai Özen ve Ramazan Kaya, tur sürelerini geliştirdi.
Cumartesi günü gerçekleşen sıralama seanslarında Konukoğlu otomobilin yeni versiyonu ile yarışan rakiplerinin saliselerle arkasından, en iyi ilk jenerasyon TCR otomobil olarak 5. sırada start almaya hak kazandı. Zekai Özen grubunda ikinci, gridde onuncu, Ramazan Kaya grubunda onbirinci, gridde onyedinci sırada yer aldı.


Sezonu açan yarışlar Pazar günü, değişken hava koşulları altında koşuldu. Turgut Konukoğlu her iki yarışta da iyi start alarak pozisyonunu korudu ve aldığı temaslara rağmen elde ettiği iki beşincilik ile önemli puanlar kazandı. Ramazan Kaya grubunda ilk yarışta dokuzuncu, ikinci yarışta sekizinci olarak finiş gördü.4 Türkiye Karting Şampiyonluğu sahibi 17 yaşındaki genç yetenek Zekai Özen grubunda kazandığı üçüncülüklerle otomobille katıldığı ilk yurtdışı şampiyonada iki kez podyuma çıkarak takımının kendisine gösterdiği güveni haklı çıkardı.


Yarış sonrasında Takım Direktörü İbrahim Okyay şu açıklamaları yaptı:

‘Tüm takım oldukça başarılı bir hafta sonu geçirdik. 3 otomobilimizin de her 2 yarışta finiş görmesi ve puan alması bizim için önemliydi. Turgut tecrübesini konuşturdu ve eski spec otomobille daha güçlü rakiplerine karşı kıran kırana bir mücadele sonunda şampiyonada genel klasman beşinciliğine yerleşmiş oldu. İlk yurt dışı yarış tecrübesini yaşayan Ramazan ise hafta sonu boyunca kazalar, mekanik sorunlar ve cezalar gibi tüm talihsizlikleri yaşasa da iki yarışta da finişe gelerek önemli bir tecrübe kazandı. Ülkemizin genç yeteneği ve şampiyonanın da en genç sporcusu Zekai ise tüm izleyenleri etkilemeyi başardı. Yarış boyunca grubunun en hızlısı olduğunu gösteren Zekai iki yarışta da finişe 3. gelerek bu sezon ne kadar iddialı olabileceğini kanıtlamış oldu. Tüm Bitci Racing-Team AMS ekibini başarılı hafta sonu için kutluyorum.’

Bitci ana sponsorluğunda yarışan takımın co sponsorları Glasurit, Sparco ve FikirMedya.

Şampiyonanın ikinci ayak yarışları 27-28 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın Varano Pistine gerçekleşecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..