Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Çin'in yeni dünya markası; Chery’den JAECOO, Dünyaya Tanıtıldı

Çinli otomotiv devi Chery’nin yeni küresel markası JAECOO, Nisan ayında Şangay Otomobil Fuarı’nda resmi olarak lanse edilmesiyle eşzamanlı olarak pek çok ülkedeki medya mensupları ve müşterilere yönelik test sürüşlerinde kullanılmaya başlandı. Chery bayileri ve medyanın büyük ilgi gösterdiği JAECOO, 2023’ün üçüncü çeyreğinden itibaren yollara çıkmaya hazırlanıyor. “Rock In River” tasarım felsefesine göre nihai şeklini alan JAECOO, kullanıcıları hayatın özüne dönmeye, dışarıya çıkmaya ve yeni bir yaşam biçimi seçmeye davet ediyor. Çin’in en büyük otomotiv üreticisi Chery’nin, yeni bir SUV markası olarak konumlandırdığı JAECOO, sıra dışı tarzıyla doğaya yakınlık için seyahat eden şehirli elitlere hitap edecek şekilde konumlandırılıyor. JAECOO’nun ilk modeli olan JAECOO 7, doğada akan suların şekillendirdiği kayalardan ilham alan tasarım felsefesini barındırıyor. Daha saf ve konsantre bir yaşamı, daha kaliteli ve zarif bir tarzla temsil eden JAECOO, yeni bir yolculuğa başlıyor. JAECOO, insanları hayatın özüne dönmeye, dışarıya çıkmaya ve yeni bir yaşam biçimi seçmeye sevk etmeyi hedefliyor. Rock In River Tasarım Felsefesi


Almanca’da “Avcı” anlamına gelen, hızı, çevikliği, vahşiliği ve tutkuyu simgeleyen “Jäger”den esinlenen JAECOO, gelişmiş bir sürüş deneyimi sunarken hedeflerinden asla vazgeçmeyen, sakin ve odaklanmış bir ruha sahip karakterle yollarla buluşuyor. JAECOO 7’nin “Rock In River” olarak adlandırılan tasarım dili, yeni markanın yuvarlatılmış ama kaya gibi sert yapısını sembolleştiriyor. Nazik ve pürüzsüz su ile şekillenen sert taşlar, yavaş yavaş keskin kenarlarını kaybederken dayanıklı yapılarını kaybetmiyorlar. Bu anlayışa göre daha da sert ama estetik açıdan gelişmiş bir hale dönüşen taşlar, JAECOO 7’nin ilham kaynağı oldu. JAECOO’nun gelecek yıllarda lanse edeceği yeni modeller de “Rock In River” tasarım felsefesinin manevi özüne sadık kalarak şekillendirilecek. Sürekli olarak insan ve doğa arasında yeni bir bütünleşmeyi sağlayacak JAECOO, başlangıç noktasındaki harmoniyi barındıracak.


Gereksiz ayrıntılardan arındırılmış pürüzsüz ve yalın gövdeyi çevreleyen düz çizgilerle JAECOO 7, soğukkanlı karakterli ancak kesin bir güç duygusunu yansıtıyor. Öndeki güçlü görünüm hem dikey hem de yatay tasarım unsurlarını barındırıyor. Yukarıda konumlandırılan yatay tasarımlı farların ortasını, dikey çıtalara sahip heybetli ön ızgara dolduruyor. Tamponun yan bölümlerindeki büyük hava girişleri de güçlü görünümü destekliyor. Tüm tasarım bir bütün olarak teknolojiye vurgu yaparken doğanın canlılığını da simgeliyor. 


JAECOO 7’nin karoseri, Leonardo da Vinci’nin altın oranındaki yüksek omuz çizgisiyle alttan oyulmuş durumda. Bu tasarım yaklaşımı, gövdeyi görsel olarak gergin göstererek daha ince ve zarif görünüm sağlıyor. Pürüzsüz bir şekilde boyanan gövde, nehir suyunun etkisiyle parlayan doğal kayalar kadar akıcı ve dayanıklı bir görünüm ortaya koyuyor; ayrıca araç üretimindeki gelişmiş işçiliği de gözler önüne seriyor. JAECOO 7’nin arka bölümü, aerodinamik açıdan işlevsel avantajlar barındırıyor. Kusursuz orantıları gösteren yatay arka aydınlatma grubu oldukça dengeli bir yapı ortaya koyuyor.


Chery hakkında

Temel teknolojilerde kendini geliştiren Chery, kuruluşundan bu yana “Teknolojik Chery” olarak biliniyor. Dünyada altı Araştırma ve Geliştirme merkezi ve 5.000’in üzerinde seçkin üyeden oluşan Araştırma ve Geliştirme ekibi ile geleneksel yakıt teknolojisi, yeni enerji, akıllı üretim ve diğer alanlarda avantaj sağladı. Yeni enerji araçları alanında 20 yılı aşkın bir süredir araştırma yapan Chery, dört araç montaj platformu, beş genel alt sistem ve yedi temel teknoloji ile sektöre öncülük ediyor. EQ1 modeli, Çin’de minik batarya elektrikli araçlarda lideri konumunda. Chery ayrıca dünya çapında araç, CKD parçaları, motorlar ve araç üretim teknolojisi ve ekipmanı ihraç eden ilk Çinli otomobil şirketi. Chery, bugüne kadar araçlarını 80’den fazla ülke ve bölgeye ihraç etti. Ayrıca 10 denizaşırı fabrika ve 1.500’den fazla denizaşırı satış ve servis noktası kurdu. 2,4 milyonu Çin dışı olmak üzere dünya genelinde yaklaşık 11 milyon kullanıcısı ile Chery, 19 yıl boyunca Çin’den ihraç edilen binek otomobil adediyle ilk sırada yer aldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..