Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Hyundai, İzmit fabrikasında imal ettiği i10 modelini makyajladı

Üst segmentlerdeki akıllı teknolojileri A segmentinde sunan model, şimdi daha cezbedici... Hyundai Assan, A segmentinde önemli satış rakamlarına ulaştığı i10 modelinin makyajlı versiyonunu Türkiye’de satışa sundu. Daha canlı renkler ve daha şık bir tasarımla dikkat çeken i10, gelişmiş bağlantı özellikleri, konfor unsurları ve
 genellikle sadece üst segmentlerde görülen teknolojileri de sunuyor. Hyundai i10, bu yeni eklentileriyle beraber sınıfında şimdi daha da rekabetçi.
Estetik bir tasarım

Yeni i10, makyaj operasyonundan sonra hem kabinde hem de dışarıda bir dizi tasarım güncellemesine tabi tutulmuş. Şimdi daha sportif bir duruş sergileyen Hyundai i10, alçak tavanı ve uzun dingil mesafesi sayesinde daha dinamik bir izlenim uyandırıyor. İkisi yeni toplam yedi gövde rengiyle satışa sunulan i10, inci kaplamalı parlak ve açık gri “Bulut Gri Sedefli” ve mavi-mor karışımı “Meta Mavi Sedefli” gibi özel renklerle dikkat çekecek.
Otomobilin ön kısmındaki farlar ve gündüz sürüş lambaları yenilendi. Ayrıca, daha farklı bir ızgaraya kavuşan i10, arkada da yeni bir logoyla geliyor. Makyajlanan model ayrıca; yeni tasarlanmış 15 inç alaşım jantlara da sahip. Aracın 2D logoları da mat gri olarak hazırlanmış.

Akıllı teknolojiler

Yeni i10 sorunsuz bağlantı özellikleriyle de son derece kullanışlı. Bu özellikler i10'u yalnızca teknolojik olarak daha gelişmiş kılmakla kalmıyor, aynı zamanda araç içi deneyimi de daha kolay hale getiriyor. Avrupa’nın en popüler şehir otomobillerinden biri olarak beğeniyle karşılanan i10, standart 4,2 inç LCD gösterge, dijital klima, akıllı anahtar, önde ve arkada USB tip-C bağlantılarıyla dikkat çekiyor.

Hyundai i10, 8 inç multimedya ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto ile üst segmentteki otomobilleri aratmıyor. Daha fazla güvenlik için Hyundai Smart Sense donanımlarını da standart olarak sunuyor. Önden Çarpışma Önleme Asistanı (FCA) da bisikletçileri içerecek şekilde genişletilmiş. FCA, ön trafikteki olası kazaları tespit etmeye ve bunlardan kaçınmaya yardımcı oluyor. Şerit Takip Asistanı (LFA) ise, aracın mevcut şeritte kalmasına yardımcı olmak için direksiyon kontrolünü kullanıyor. Hız kontrolü ise özellikle şehirlerarası yolculuklarda maksimum konfor ve güvenli sürüş vaat ediyor. LKA (Şerit Kalma Asistanı) ve ISLA (Akıllı Hız Limitleme Asistanı) gibi güvenlik donanımlarına ek olarak DAW ise sürücünün dikkat seviyesini ölçerek gerekirse uyarı veriyor.

Daha fazla konfor ve rahatlık

Yeni i10, konfora önem veren sürücüler için pratik bir seçim olmaya devam ediyor. A segmentinde belirleyici özelliklere sahip olan bu şık model, elektrikli katlanır aynalarla donatılmış. Selefiyle aynı şekilde koltuklar açıkken 252 litre, koltuklar katlıyken de 1.050 litre bagaj kapasitesine sahip olan i10, iki kademeli bagaj paneli, tek elle arka koltuk katlama ve geri görüş kamerası da sunuyor.

3 farklı donanım seviyesi ve 2 tip benzinli motor


Yeni i10, Türkiye’de Jump, Style ve Elite olmak üzere 3 farklı donanım seçeneğiyle satılıyor. Aynı zamanda, 1.0 lt ve 1.2 lt’den oluşan 2 farklı benzinli motor tipiyle de verimli bir yakıt ekonomisi sunuyor. 5 ileri manuel şanzıman sadece 1.0 litrelik motorda sunulurken, 5 ileri AMT otomatik şanzıman ise hem 1.0 lt hem de 1.2 lt’lik motorlarla kombine ediliyor. Hyundai i10, 1.0 lt MPI Jump manuel seçenek 615.000 TL, en dolu seçenek olan Elite 1.2 AMT ise 720.000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip.

7 yorum:

 1. İ10 iç piyasaya vermiyorlar(dı). Bakalım başlayacaklar mı sonsuz sıraya birilerini yazmaya.

  YanıtlaSil
 2. Makyajlısı buysa makyajsız nasıldır kimbilir şeklinde iğrenç bir espri geldi aklıma ….

  YanıtlaSil
 3. 2018 de 65,500 tl ye otomatik vitesini almıştım,,, 2019 da 67,500 e satmistim, ticari zekamla gurur duyuyordum o zamanlar,

  YanıtlaSil
 4. Türkiye’de satabilmesi için i1 modeli çıkmalıdır. 0,1 MPI yeter bizim Osmanlı torunlarına. Bağaja da 2 kilo guru suvan sığdı mı vay bak keyfimize.

  YanıtlaSil
 5. Egeyedan daha iyi bence hem yorumlara baktigimda hundaiyi sucluyunuz hundai yapmiyor bu fiyati vergisi çok normal bu sifir araclar bu fiyatan basliyor arrik

  YanıtlaSil
 6. Geçen gün Porsche 911 Turbo S fiyatına baktım Türkiye'deki 1.450.000 dolara satılıyor vergiler dahil almanya da 250.000 dolara satılıyor almanya da en pahalı serisi porsche 911 turbo s brabus versiyonu 500.000 dolara satılıyor İnanmıyorsan sahibinden.com'da fiyatlara bakabilirsiniz Ben onların o fiyatların dolar karşılaştırmasını yaptım

  YanıtlaSil
 7. Hyundai Casper'ı getirse daha iyi olurdu. Creta/ix25 yerli üretim olarak üretse bence daha akıllı ve mantıklı bir tercih yapmış olurdu

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..