Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Sahte rulmanlar ve güç aktarım ürünleri riskten öte tehdit!

Her sektör ve üründe olduğu gibi rulman sektöründe de sahte ürünlere rastlamak mümkün. Daha ucuz olduğu gerekçesiyle ya da bilmeden alınan
sahte rulmanlar hem büyük mali kayıplara hem de firmalar için imaj kayıplarına
 neden oluyor.Güç aktarım ürünlerinin köklü distribütörü Silkar Endaş, sahte rulmanların ve güç aktarım ürünlerinin fabrikalar için büyük bir tehdit oluşturduğuna dikkat çekiyor.


Sahte ürünlerin kullanılması üretim hatlarında durmaya sebep veriyor ve aynı zamanda makinalarda büyük hasarlara neden oluyor. Sahte rulman kullanılması sadece operasyonel süreçleri aksatmakla kalmıyor aynı zamanda iş ve işçi güvenliği açısından da büyük riskler barındırıyor.

Sahte rulmanlar genellikle kurulumdan hemen sonra ekipmanlara zarar veriyor. Kimi zaman ise son kullanıcılar gerçek ve sahte rulmanları ayırt etmekte zorlanabiliyorlar.


Sahte güç aktarım ürünlerinin önüne geçmek isteyen Silkar Endaş, satışını gerçekleştirdiği ürünlerin takip ve garantisine yönelik olarak tüm ürünlerini Silkar Endaş hologramı ile müşterilerine sunuyor. Silkar Endaş hologramı, ürünlerin yüzde yüz orijinal ve garanti altında olduğunu belirtiyor.
Silkar Endaş temsilciliğini yaptığı dünya markaları; SCHAEFFLER, (LUK, FAG, INA), NSK, KG, GBM, HRB, MGM, GBM ve kendi markası SEGURO ile çok çeşitli ihtiyaçlara yönelik rulman markalarını bünyesinde barındırıyor.


Rulmanın ömrünü etkileyen; yağlama, sızdırmazlık, sökme takma ve güç aktarım, zincir, kayış, kaplin, kasnak gibi ürün gruplarında da OKS, SIMRIT, NAK, FENIX, REXNORD, MEGADYNE, OPTIBELT markalarıyla endüstriye çözümler sunuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..