Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türkiye'de Yılın Otomobili; Nissan X-Trail oldu

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 8’nci kez gerçekleştirilen 'Türkiye'de Yılın Otomobili' yarışmasında Nissan X-Trail yılın otomobili olarak seçildi. Düzenlenen yarışma sonucunda OGD üyelerinin puanlarıyla birinciliği elde eden Nissan X-Trail, 3580 puan alarak finale kalan 7 otomobil arasından seçildi.


Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl sekizinci kez düzenlenen ve tüm aşamalarında büyük heyecan yaşanan “Türkiye’de Yılın Otomobili 2023” yarışmasının birincisi Nissan X-Trail oldu. OGD üyesi 64 otomotiv gazetecisinden toplamda 3580 puan alan Nissan X-Trail birinciliğe uzandı. Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” final gecesi ve ödül töreninde ayrıca üç farklı kategorideki birinciler de belli oldu. “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü Iğdır ve Kars’ta düzenlenen Dacia Jogger lansmanı alırken, “Yılın İnovasyonu” ödülü “arka koltuk ekran deneyimi” ile BMW 7 serisine ve “Yılın Tasarımı” kategorisi ödülü de Peugeot 408’e verildi.Büyük Heyecana Sahne Oldu

“Türkiye’de Yılın Otomobili” Yarışması’nın ilk etabında; 33 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer almaya hak kazandı. Finale kalan modeller “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterler açısından önemli bir sınavdan geçirildi. “Yılın Otomobilini” belirleyen ikinci etapta ise; “BMW X1, Dacia Jogger, Hyundai IONIQ 5, Nissan X-Trail, Opel Astra, Peugeot 408, Toyota Corolla Cross” finale kalmaya hak kazandı. Birinci seçilen Nissan X-Trail “Yılın Otomobili” logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek. 


Türkiye’nin “Otomobil Oscarı” olarak adlandırılan Türkiye’de Yılın Otomobili ödülüne layık görülen Nissan X-Trail’in açıklandığı, Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen törende bir konuşma yapan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, “Yılın Otomobili bir marka haline geldi. Türkiye’deki otomotiv firmalarının yanı sıra yurtdışındaki ana merkezler tarafından da takip ediliyor. Bu OGD ve Yılın Otomobili organizasyonunun başarısını gösteriyor. Yılın Otomobili ödülünün yanı sıra diğer kategorilerde verdiğimiz ödüller de büyük ilgi görüyor. Hatta Yılın Otomobili ödülünden bile daha fazla rekabet yaşanıyor. Bu da doğru işler yaptığımızın bir kanıtı” diye konuştu. 


Nissan X-Trail’in birinci olarak seçilmesinden sonra Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem de yaptığı konuşmada otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. 


Ghanem sözlerine şöyle devam etti; “Hepinizin bildiği gibi Nissan X-Trail gerek şehir içi gerekse de şehir dışı noktalarda benzersiz bir deneyim sunan ve Türk ailelerinin ihtiyacını karşılayacak yetenekli bir SUV. Bu değerli ödülü kazanmanın gururunu yaşıyoruz.” 


“Türkiye’de Yılın Otomobili 2023” yarışması Bosch Car Service, Bridgestone, Intercity İstanbul Park, Shell Helix Motor Yağları ve TÜV TÜRK sponsorluğunda gerçekleşiyor.


  

Hangi otomobil kaç puan aldı?


1. Nissan X-Trail 3580 puan

2. Peugeot 408 3550 puan

3. Toyota Corolla Cross 2270 puan

4. Opel Astra 2140 puan

5. Hyundai IONIQ 5 1550 puan

6. Dacia Jogger 1490 puan

7. BMW X1 1420 puan


7 yorum:

 1. Hiç birini alamadığımız için sıralama çok farketmiyor..

  YanıtlaSil
 2. Türk milletinin ve otomobil gazetecilerinin de otomobilden anlamadığını bu sıralamadan bir kez daha görmüş olduk

  YanıtlaSil
 3. Arkadaşlar x-trailin seçilmesi çok normal 213 bg 525 nm arabanın yakıt ortalaması 6.4. E-power mütiş bi teklonoji . E segment araçlarda opsiyon olan ön cam rezistansı arka koltuk ısıtması direksiyon ısıtması gibi özellikler standart. Tasarım ve marka her şey değil ön yargılı yaklaşıcağnıza inceleyin biraz.

  YanıtlaSil
 4. Nissan iyidir , dogru karar

  YanıtlaSil
 5. Togg olmalıydı Nissan satış adedi bin adet civarı olacak bir model

  YanıtlaSil
 6. Üretenden daha çok kazananlar yüzünden alamıyoruz.

  YanıtlaSil
 7. Araç 7-8 yılda bir yenileniyor ondada yılın arabası seciliyor

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..