Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Çinli Premium Elektrikli Otomobil Markası Voyah, Türkiye’ye Free Modeliyle Geldi; 4.550.000 TL

Çin’in en büyük otomotiv şirketlerinden Dongfeng çatısı altında yer alan, premium elektrikli otomobil imalatçısı Voyah, Türkiye’de 35 yılı aşkın otomotiv sektörü tecrübesiyle faaliyet gösteren Marcar Otomotiv A.Ş. tarafından temsil edilmeye başlandı. Voyah, Türkiye’ye ilk aşamada yaklaşık 5 metrelik premium elektrikliSUV modeli Free ile 4.550.000 TL’den başlayan ön sipariş fiyatıyla giriş yapıyor. 20 inçlik jantların üzerinden yükselen heybetli tasarımıyla Voyah Free, otomotiv sektöründeki en yeni konfor ve güvenlik teknolojilerini üst düzey sürüş deneyimi arayanların kullanımına sunuyor. 4 farklı “Voyah Modu”nda ayarlanabilen iç mekanda, araç içinde uyuyan çocuklardan, performanslı sürüşe odaklananlara, makam konforundan, yorgun sürücülerin desteklenmesine uzanan farklı beklentiler gerçek oluyor. Otomotiv sektöründe eşi benzerine zor rastlanan; 3 gösterge ekranını kapsayan kokpit tasarımı, kapı kilitleri açılıp sürüşe geçildiğinde yerinden yükselirken, isteğe bağlı olarak sürüş esnasında minimalist bir konuma getirilebiliyor. 5 kişilik iç mekanda kademesiz ambiyans aydınlatma renkleri, parfüm desteği, ileri seviyede filtrelenen klima, masaj fonksiyonlu koltuklar ve daha birçok donanımla premium sürüş deneyimi sonuna kadar yaşatılıyor. Çok kapsamlı güvenlik donanımlarına ek olarak yarı-otonom sürüş desteklerindeki en güncel ekipmanlar da standart olarak sunuluyor. 2 elektrikli motoruyla 360 kW (488 HP) sistem gücü ve 720 Nm maksimum tork üreten, Akıllı 4 Çeker Sistemi’nin de katkısıyla 0-100 km/s hızlanmasını 4.4 saniyede tamamlayabilen Voyah Free, WLTP normlarına göre 500 km’ye kadar elektrikli menzil sunuyor. Voyah’ın Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Marcar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Nevruz Çırak’la ortak bir karar alarak 2 sene önce ilk çalışmalarına başladıklarını ifade eden Marcar Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Çırak, “Çinli markaların dünya çapında yükselişi devam ediyor. Premium elektrikli otomobil üreticisi Voyah markasını Marcar Otomotiv olarak temsil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ön siparişe açtığımız Voyah Free modelimiz kısa sürede büyük ilgi gördü. Premium segmente Voyah Free ile yeni bir soluk getiriyoruz” dedi.

 


Türkiye’de 35 yılı aşkın otomotiv sektörü tecrübesiyle faaliyet gösteren Marcar Otomotiv A.Ş., Çin’in en büyük otomotiv şirketlerinden Dongfeng çatısı altında yer alan, premium elektrikli otomobil üreticisi Voyah’ın Türkiye distribütörü oldu. Türkiye’ye ilk aşamada tamamen elektrikli premium bir SUV olan Free modelinin satışına başlandı. Voyah Free için ön siparişler, 4.550.000 TL’den başlayan, geri alım garantisi ve 8 yıl batarya garantisini de kapsayan fiyatlarla alınmaya başlanırken, ilk otomobillerin eylül ayında teslim edilmesi öngörülüyor.Premium segmente yeni bir soluk getiriyoruz

Çinli markaların dünya çapında yükselişinin devam ettiğini söyleyen Marcar Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Çırak, “Premium elektrikli otomobil üreticisi Voyah markasını, Marcar Otomotiv olarak temsil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ön siparişe açtığımız Voyah Free modelimiz kısa sürede büyük ilgi gördü. Premium segmente Voyah Free ile yeni bir soluk getiriyoruz” dedi. Çin’den birçok marka ile görüşmeler yaptıklarını ifade eden Çırak, “Bu noktada yeni Çin markaları arasından en sürdürülebilir olması sebebiyle Voyah’ı tercih ettik. Çünkü Dongfeng’in devlete bağlı olarak uzun yıllardır otomotiv sektöründe faaliyet göstermesi, bizim karar almamızda önemli bir etken oldu” açıklamasında bulundu.Büyük boy elektrikli premium SUV pazarında yepyeni bir deneyim

İlk olarak Çin pazarında 2021’nin son çeyreğinde yollara çıkan Voyah Free, 2022’de Çin haricinde ilk defa Norveç pazarına ihraç edildi. Çin ve Norveç’in ardından Türkiye pazarında yollara çıkan Voyah Free, 4905 mm uzunluğu, 1950 mm genişliği ve 1645 mm yüksekliğiyle büyük boy SUV segmentinde yer alıyor. 2960 mm’lik dingil mesafesiyle 5 kişi için geniş yaşam kabini sağlayan Voyah Free, 2340 kilogram ağırlığında. Voyah Free’nin, dünyanın farklı bölgelerinden tasarımcıların oluşturduğu Küresel Voyah Tasarım Ekibi ve Italdesign Giugiaro’nun iş birliğinde, premium SUV segmentine yakışır tasarımı, 6 farklı renkte tercih edilebiliyor. Heybetli  ve aynı zamanda dinamik tasarım, 255/45 R20 ölçüsünde lastikler ve çok kollu alaşım jantlarla tamamlanıyor.

Farklı sürüş modlarıyla yüksek kabiliyetli bir ulaşım aracı

Adaptif havalı süspansiyonları sayesinde zeminden taban yükseliği 118 ile 213 mm arasında değişebilen elektrikli SUV’de, önde çift kollu alüminyum bağımsız süspansiyon, arkada çoklu bağlantılı alüminyum bağımsız süspansiyonlarla desteklenerek mutlak yol tutuşa odaklanılıyor. Ayrıca; “Eco, Comfort, Performance, Outing, Snow ve Individual” olmak üzere 6 farklı sürüş modu seçimi de yapılabiliyor. 605 kilogram taşıma kapasitesi ve 2 tona kadar çekme kapasitesiyle hem yolcuların tüm eşyaları hem de karavan ya da treyler gibi ekipmanlar, Voyah Free ile birlikte yolculuk edebiliyor. Voyah Free’nin 560 litrelik bagaj hacmi, arka koltukların elektrikli olarak yatırılmasıyla 1320 litreye kadar genişletilebiliyor. Arkadaki bagaja ek olarak ön kaputun altında 72 litrelik ek bir bagaj alanı daha sunuluyor.  

İç mekanda tavizsiz premium etki

Dış tasarımla uyumlu olacak şekilde iç mekanda da en yeni premium teknolojiler ve atmosfer, Voyah Free’nin standartları arasında yer alıyor. İç mekan, Koyu Mavi Vurgulu Siyah, Koyu Mavi Vurgulu Bej ve Bej Desenli Kahverengi olmak üzere 3 farklı döşeme opsiyonuyla tercih edilebiliyor. Elektrikli, ısıtmalı, havalandırmalı ve masaj özellikli ön koltuklar, özellikle ön yolcu koltuğundan birinci sınıf bir uyku koltuğuna dönüştürülebiliyor. 

Yükselen ekranlar ve farklı ışık geçirgenliği sağlayan cam tavan

3 farklı ekranı ve yan havalandırma menfezlerini kapsayacak şekilde yerinden yükselebilen kokpit tasarımıyla otomotiv sektöründe devrimsel bir yeniliği gerçek kılan Voyah Free, bu sayede yolcuların ferahlık hissini artırabiliyor ya da ekranlara ihtiyaç olmaması durumunda gözden uzak olabilmesini sağlıyor. Kademesiz renk değiştirme seçeneğiyle ambiyans aydınlatması tam renkli gam ritmi ortam ışığına imkan veriyor. Voyah Free’nin konfor teknolojileri kapsamında standart olarak sunulan “Akıllı Kısılabilir Panaromik Sanal Perde”, ultraviyole ışınlarının yüzde 99.9’unu bloke etmek için 10 farklı ışık geçirgenliği seviyesinde ayarlanabiliyor.

Tüm koşullarda emisyonsuz güç

ESSA platformu üzerinden yükselen tamamen elektrikli Voyah Free, biri 160 kW gücünde ön aksa, ikincisi 200 kW arka aksa aktarma yapan, toplamda 360 kW (488 HP) sistem gücüne sahip. 720 Nm maksimum tork üreten sistem, Akıllı 4 Çeker Sistemi’nin de katkısıyla 0-100 km/s hızlanmasını 4.4 saniyede tamamlayabiliyor. Voyah Free’nin maksimum hızı ise 200 km/s. 

WLTP normlarına göre 500 km’ye kadar elektrikli menzil sunan Voyah Free’nin şehir içi tüketim değeri 15,5 kWh/100 km iken kombine sürüş tekimiyse 20,2 kWh/100 km. Hızlı şarj istasyonlarında (DC) bataryalar 45 dakika içerisinde yüzde 20’den 80 seviyesine kadar doldurulabiliyor. 106/100 kWt batarya kapasitesi, 12V ve 230V priz ve Tip 2 şarj kablosu da Voyah Free’nin ekipmanları arasında yer alıyor.

4 farklı modda ayarlanabilen “Akıllı Kokpit”

Konfor ve güvenlik teknolojilerinde eksiksiz bir premium deneyim sunan Voyah Free, segmentindeki pek çok rakibinde olmayan ekipmanları standart olarak sağlıyor. Bunlardan, “Akıllı Kokpit”in 4 farklı modu bulunuyor. 

Voyah’ın, “V-Moment” olarak adlandırdığı konfor yazılımları sayesinde araca yaklaştığınız zaman dikkat çekici aydınlatmalar devreye giriyor, kilitler otomatik olarak açılıyor, gizli kapı kolları yerlerinden yükseliyor ve adaptif havalı süspansiyonlar sayesinde araç karoseri, kolay biniş için alçak poziyona getiriliyor. Araç içine geçildiğinde entegre üçlü ekran yerinden yükselirken ortam ışığı da devreye alınıyor. FACE ID yüz tanıması sayesinde sürücünün koltuk ayarları ve dikiz aynası hafızasındaki konumuna getiriliyor. 

Değişken kokpit modları arasında “V-Performance” Yüksek Enerji Modu’na geçildiğindeyse üçlü ekran alçalıyor, sistem arayüzü minimalist bir görünüme geçiyor, ambiyans aydınlatması kırmızıya dönüyor, sportif bir esans kabin içine yayılıyor ve karoser alçaltılıyor.

“V-Attention” ise; “Uyandırma” ya da “Canlandırma” modu olarak devreye alınabiliyor. Bu modda yorgunluk koruması için 6 çeşit hatırlatma, yanıp sönen sesli ve görüntülü göstergeler, aromalı klima servis alanı navigasyonu gibi detaylar dikkat çekiyor. 

Voyah Free’deki dördüncü mod ise “V-Care” bakım modu. Otomobilde kalan çocukların akıllı yardımcısı olan bu modda, çocuklar araca bindiklerinde, kapı kilitleri hatırlatılıyor. Pamper işlemi açıldığındaysa çocuklar araç içinde uyurken hava kalitesi, ortam ışıkları ve camlar ayarlanabiliyor. Özelleştirilmiş çocuk ses ve görüntü kaynakları, araç içinde geçirilen iyi zamanları kaydediyor. 

Sağlıklı hava kalitesi ve müzik sistemi

Voyah Free’deki gelişmiş klima sistemi, PM2.5 gerçek zamanlı izleme ve filtreleme fonksiyonuyla her zaman araç içinde taze hava oluşturabiliyor. IAQS Hava Kalitesi Yönetimi araç dışındeki hava kalitesine göre iç mekan sağlıklı ve izole bir atmosfer sağlıyor. Mod seçimlerine göre araç içindeki ambiyansa uygun olarak esans dağılımı da yapılarak istenmeyen kokuların önüne geçiliyor. Müzik sistemi olarak da Dyaudio Premium yüksek kaliteli HIFI ses sistemi kullanılıyor. 

Güvenlik donanımında sektörün en kapsamlısı ve günceli

Premium bir otomobilin güvenliğin ön saflarında yer alması kaçınılmazdır. Voyah Free’de de bu istisnai bir durum değil. C-NCAP’teki en yüksek puan olan 5 yıldızı alan Voyah Free, ön ve arka koltuklar için yan hava perdesi ve bunlara ek olarak 6 farklı hava yastığını standart olarak sunuyor. Ön ve arkada gergili ve kuvvet sınırlayıcılı emniyet kemerleri, bağlanmamış emniyet kemeri hatırlatma sistemi, boyun yaralanması riskini azaltan ön ve arka koltuk başlıkları da diğer standartlar arasında. Teknolojik olarak gelişmiş Voyah Free, çok çeşitli işlevler ve sürücü asistanlarıyla yoldaki durumu kontrol etmeye yardımcı oluyor.


 Türkiye pazarında satışa sunulan standart aktif güvenlik donanımı özellikleri

Otomatik Frenlemeli Sistem

Önden Çarpışma Uyarı Sistemi

Kör Nokta Uyar Sistemi

360° Surround Kameralar

Otomatik Park Asistanı

Gece Görüş Sistemi

Hız Sınırlayıcılı (ACC) Trafik Asistanı

Trafik Sıkışıklığı Asistanı (TJA)

Şeritten Ayrılma Uyarısı (LDW)

Şerit Merkezi Asistanı Trafik işareti tanıma özelliğine sahip çok fonksiyonlu dikiz aynası kamerası

Arka Trafik Uyarı Sistemi

Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi

Lastik Basıncı İzleme Sistemi 

Düşük hızlarda sürerken, yayaların dikkatini işitsel olarak çeken akustik uyarı.

FCW önden çarpışma uyarı sistemi

RCW arkadan çarpışma uyarısı

FVSR ön otomobil çalıştırma hatırlatıcısı

RCTA geri vites uyarı sistemi

DOW açık kapı uyarı sistemi

LDW şeritten ayrılma uyarı sistemi

LCA şerit değiştirme uyarısı

BSD kör nokta tespit sistemi

Yorgun sürüş izleme ve erken uyarı

AVM 360° panoramik video sistemi

Bekçi modu

ISA hız sınırı tanımlama sistemi

TJA trafik sıkışıklığı yardımı

HWA otoyol yardımı

ICA akıllı seyir asistanı

AEB otomatik fren sistemi

LCC şerit merkezleme sistemi

ACC tam hızlı alan uyarlanabilir seyir

F-APA, endüstrinin en kapsamlı görsel füzyon otomatik park sistemi

Satış sonrası hizmetleriyle güven veriyor

Türkiye otomotiv pazarına yeni giren bir marka olmasına karşın Voyah, sağladığı satış sonrası hizmetlerle güven aşılıyor. Marcar tarafından sunulan “Geri Alım Garantisi” kapsamında 0 km olarak satılan tüm Voyah Free modelleri 2. elde distribütör tarafından değerinde satın alınabiliyor. 8 yıl batarya garantisi ve 5 yıl otomobil garantisine sahip Voyah Free, yol yardımı ve hasar destek hattı ile kullanıcılarının her ihtiyacını karşılıyor. 

37 yorum:

 1. Araba dolu dolu ama ilk başta o fiyatı veren insan sayısı çok az olacaktır. İlk başta biraz daha ucuz modellerle mi piyasaya girselerdi? Yoksa en ucuz modeli bu mu?  Mesela Cherry bence piyasaya güzel girdi. Suv'ları Avrupalı üreticilere göre daha Ucuz ve daha fazla özellik sunuyorlardir.

  YanıtlaSil
 2. Bu niye T10X'e bu kadar benziyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şahsen bende benzettim. O zaman 1 Togg alıp geri kalan 3 milyon ile de bir ev.

   Sil
  2. TOGG un tasarımı 2017 -2018 yılından beri asyada aktif yolda gezen araç zaten. Daha ne bekliyorsunuz ki?

   Sil
 3. Yeni Range Rover & togg & vohay

  YanıtlaSil
 4. İpini koparan Türkiye pazarına giriyor.

  YanıtlaSil
 5. alnız bütün suv modeller togga benziyor. Toggu yaparken bütün modellere bakarak iyi harmanlamışlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çoğu araç toggtan önce vardı zaten o tasarımlarla beraber togg tasarımı sonradan çaldı aslında bu yeni cikan çin mali işler de tek togg değil genel olarak tüm markalara benzetmeye çalışılmış ama güzel fiyatı da iyi olsaydı bide

   Sil
 6. Togg'un Makyajlı versiyonu gibi

  YanıtlaSil
 7. Adamlar akıllı telefon üretir gibi araba üretiyor.

  YanıtlaSil
 8. Demekki toggda devlet 3,5 milyon subvanse etmiş çinden ithal yerli aracımızın gerçek değeri 4.5 milyonmuş

  YanıtlaSil
 9. Bu kadar hızlı ve güçlü olması bence dezavantaj sadece bu model olarak demıyorum genel olarak bı rekabet var fakat hız sınırlarına zaten uyan yok ve arabalar elektrıklı ses yok allah muhafaza altından akıp gıdıyor felaketler kaçınılmaz oluyor

  YanıtlaSil
 10. Ön tasarım: Chery Tiggo 8 Pro
  Arka tasarım: Range Rover
  İç kapı kolları: Audi A3
  Klima menfezleri: Togg
  Ekranlar: Togg
  Kol dayamadan öne doğru uzanan elinizle tuttuğunuz şey: Togg
  Direksiyon simidi: Mercedes

  YanıtlaSil
 11. Çılgınlık

  3.5 milyona dakikasında EQC, 4 milyona dakikasına Q8 sportback, 4.5 milyona dakikasına iX alabilecekken (daha hybrid Lexuslara, alt segmentte Jaguara falan girmedim); herhangi bir bilinirliği olmayan, servisi, parçası gibi konular soru işaretli, ABD ve AB pazarlarında satmayan bir aracı almam.

  YanıtlaSil
 12. Kardeş ben seni nereden tanıyorum?...

  YanıtlaSil
 13. Bunu bu fiyata türkiye pazarına getirecekler ki TOGG ucuz görünsün

  YanıtlaSil
 14. Güldürdü. Bunca emeği abidik gubidik markaları ithal etmeye harcamaktansa Xpeng falan getirseydiniz ya.

  YanıtlaSil
 15. Önü TOGG arkası mercedes EQC

  YanıtlaSil
 16. Çinliler coştu çok hoş arabalar çıkmaya başladı ama çin malı olduğu için güvenemiyoruz

  YanıtlaSil
 17. Togg diyen cahillere sesleniyorum. Çinli bir marka olan Hongqi HS5 ile benzer tasarıma sahipler iki tasarım da aynı firmanın tasarımı ( Pininfarina ). Genelde Çinli araçların tasarımcısı da Pininfarina'ya ait ( TOGG ) dahil.

  YanıtlaSil
 18. Audi E-tron mercedes EQS(suv) EQC EQS, EQE BMW iX40 Jaguar İ-PACE Gibi premium onlarca yıl olan markalar dururken Çin malına bu parayı veren beynine format attırsın

  YanıtlaSil
 19. İç Dış 10 Numara. Parça Kalitesi Nasıl? Dayanıklılık? Garanti Süresi? 4-5 milyon verdikten sonra Bir Alman veya İsveç markası gibi 10-20 yıl biniliebilinirmi o önemli. Tabii bide çelik kalitesi

  YanıtlaSil
 20. Şunu alıp sorana "bunun markası TOGG" desem inanmayacak kişi sayısının çok az olacağını düşünüyorum

  YanıtlaSil
 21. E-Tron varken Voyah tercihi biraz riskli olacaktır, hem servis hem yedek parça açısından. Bu yüzden biraz piyasada tutunması zor gibi

  YanıtlaSil
 22. Çin hayırdır topyekün piyasalara giriyor

  YanıtlaSil
 23. Voyah kaliteli bir markadır. Üstüne Mercedes, BMW, Audi logosu takın hiç sırıtmaz o kadar iyi bir otomobil kimse Çin malı olduğunu anlamaz

  YanıtlaSil
 24. Arkadaşlar yedek parça sorununu çözmediğiniz sürece bu arabalar girse de bir şey olmaz Bir arızada bir kazada aylarca parça beklersiniz

  YanıtlaSil
 25. Bu çinde kaç otomol markası var arkadaş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kafadaki markalardan bu .Dongfenge ait

   Sil
  2. 180'e yakın markaları var

   Sil
 26. Bi sen eksiktin Chery den mg den magrustan skywellden kafa kaldıramıyoruz bide sen gel

  YanıtlaSil
 27. Gelse ne olur ki. Ucuz olan otomobilin Türkiye Distribütörü bunu piyasa fiyatları ortalamasına çeker yine ucuza satmaz zaten Devlet Baba 2 araba kendisine istiyor üçüncü size düşüyor. Yani Çin bu arabaları Türkiye'ye bağışlasa bile ucuza bindirmez benim sevgili ülkem.

  YanıtlaSil
 28. Daha BYD girmedi pazara yavaş olun. Hele bir girsin piyasayı ondan sonra görün. BYD Chazor( Destroyer05) aldım yeni hibrit efsane. Arabalar mükemmel arkadaşlar Çinliler piyasayı 10 yıl içinde Almanlardan Amerikalılardan alırlar.

  YanıtlaSil
 29. İtalyan lar hep aynı çizgide az orayı burayı eğip büküyor al sana tasarım

  YanıtlaSil
 30. Zenginin parası züğürt un çenesini yorarmis sen daha araba çıktımı diyene kadar yeni macera arayan zenginler alıp 2 aya sıkılıp satacaklar bizde yorum yaptığımızla kalacağiz

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..