Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

560 KM, 5000 HP, 1.8 SANiYE!

0'dan 100 km'ye 1.8 saniye de  çıkmak, 560 km azami hıza sahip olmak, V16 düzeninde 5000 beygiri zaptetmek ve ona benzin dayandırmak işte bütün mesele bu!!!
Bu tip bir otomobili haliyle Japonya, Amerika veya Avrupa'dan çıkabileceğini tahmin ederken karşımızda Dubai'yi bulduk.Adamlar kazandıkları petrolle turizm ve benzeri alanlarda yatırım yapıyor. İyide yapıyorlar ama diğer tarafta en çok
sıkınıtıyı çekende petrolün olduğu yerlerde yaşayan fakat bu nimetten yararlanamayanlar!
İnşallah onlara da sıra gelir..

Tasarım, süper spor otomobil için fena değil gibi. Bir Bugatti gibi de estetik durmuyor!
5000 Hp'lik otomobilin adı;  Devel Sixteen.
Aracın adı, çöle dayanıklı olan Deve'leri akla getiriyor!
5000 beygirin doyacağı yakıt, bu aracın üzerinde kaç litrelik bir depoda saklanacak?
Ve bu depo, jet hızındaki otomobile na kadar dayanacak?
Bu süper otomobil, herhalde özel alanlarda ve etkinliklerde kullanılırken tahminim;
 müze veya çok özel bir garajda saklanacak!!

9 yorum:

 1. Yavaş yapsın 560 km hız. Zaten 400 ü geçecek babayiğit azdır bu araçla. Anca testte yapar boş yolda. Bu arada öyle sallamak yok, test yapılacak ondan sonra göreceğiz bu hızı. Bunun yaktığı yakıtla bu araç en fazla 200 litre deposu olsa 300 km gider.

  YanıtlaSil
 2. kontrolsüz güç, güç değildir diyerekten R19 Alizeme binmeye devam edebilirim :')

  YanıtlaSil
 3. 2011 yılında dagger GT diye bir otomobil üretilecekti hesapta 2500 beygir olacak ve 500 km hıza sahip olacaktı.sonuç internette aratın sadece birkaç çizim bulursunuz dagger GT ile ilgili

  YanıtlaSil
 4. Güldük eglendik hadi simdi arabanin gercek resmini gösterin kaldirin şu uçağı

  YanıtlaSil
 5. Nereye ışınlanıyorduk reyiz ?

  YanıtlaSil
 6. Yalan olup olmadıgını zaman gösterir lakin bana kalırsa şuan bu teknolojiye ve bu potansiyele sahip şirketler var neden olmasın yani yapılabilir.

  YanıtlaSil
 7. Mümkün olacağını zannetmiyorum, o araç daimi 5000hp olamaz. Çok kısa ömürlü ekstrem motor parçaları ve ekstrem jet yakıtı falan kullanırsa belki o değeri yakalar. O da drag aracı gibi birkaç kullanımlık bir motor olur. Şu anki teknolojiyle 7 litre pistonlu motoru günlük kullanıma uygun olacak şekilde 5000hp yapmak mümkün değil. Bugatti 4 turboyla o motordan 1100 beygir alabiliyor, hadi daha zorlasa motor ömrünü çok kısaltma riskine girip 1500hp yaparlardı diyelim, bu arap çakallar 5000 beygiri ne ile elde edecekler?

  Ayrıca günümüzün konvansiyonel fren teknolojisinin, kağıt üzerinde 560km'ye çıkacak bir aracı durdurabilecek potansiyelde olduğunu düşünmüyorum. Aerodinami de cabası. Nasıl bir spoiler sistemi tasarlayacaklar o hızdaki aracı yere basmak için, nasıl bir lastik olacak o hıza dayanmak için, aracın 4te 1inin yakıt deposu olması lazım az da olsa bir menzili olması için. Hepsini geçtim şu şartlarda kağır üzerinde bu verilere ulaşabilecek ve normal bir kullanım ömrüne sahip olacak bir aracın hadi bir şekilde üretilmeyi başarılabilirse fiyatının 1 milyon euro olması mümkün değil. 10 milyon euro deseler 10 sene sonra belki denir, yine şüpheli. Fizik kuralları var. Bu arkadaşlar uçmuş. Ben imkansız diyorum şu gün için.

  Belki çok ileride elektrik motoruyla, ya da mini nükleer reaktörle falan olur. Biz görürmüyüz şüpheli. Ekstem spor arabaların 50 yıllık gelişimine bakın, son süratte çok az gelişme olabildiğini görürsünüz. Böyle bir şey olabilecekse de sen ben zor görürüz yani.

  YanıtlaSil

 8. 560km hız yapan araba yapmak zor değil.

  560km hız yapan arabaya yol bulmak dert.

  Bir depo ile 560km hızda kaç km veya dakika gidebilecek?

  560km hız ile lastiklerin ömrü kaç km olacak?

  Hoş boşa yazıyorum 560km yol havaalanı pistinde bile yapamazlar, uçakların kalkış ve iniş hızları bile 300-400km arasında değişiyor.

  YanıtlaSil
 9. Bugatti'yi sonradan farketmişler varın yaptıkları arabayı siz düşünün

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..