Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yerli Elektrikli Otomobil, Girdiği İlk Ekspertizde Tam Not Aldı!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin yerli otomobili Togg, Pilot Garage Bitlis/Tatvan bayisinde ilk kez ekspertize girdi. Araç sahibinin zorlu kış ve yol şartlarında dayanıklılığını kontrol ettirme amacıyla getirdiği Pilot Garage Tatvan Şubesi’nde yerli otomobil özellikle yürüyen aksamı, alt koruma ekipmanları ve mühendisliğiyle tam not aldı. Yaklaşık 2 saat süren çok kapsamlı bir incelemeye tabii tutulan model, 15 milyondan fazla otomobili detaylı kontrol eden Pilot Garage’ın uzman teknisyenleri tarafından büyük beğeniyle karşılandı.Geçtiğimiz aylarda Türkiye yollarıyla ilk kez buluşan Türkiye’nin yerli otomobili ilk kez oto ekspertizde detaylı incelemeye tabii tutuldu. Otomobil sahibi Engin Köse, merak ettiği teknik yeterliliklerin cevaplarını bulmak adına kurulduğu günden bu yana 15 milyondan fazla aracın ekspertiz işlemini gerçekleştiren Pilot Garage’ın Tatvan Bayisine uğradı. “İnce işçilik ve yüksek mühendislikle geliştirilmiş bir otomobil”

Uzman teknisyenler tarafından yaklaşık 2 saat boyunca objektif ve kapsamlı biçimde incelenen Togg, tam not aldı. Şube Müdürü Emre Yetişkin, “Yerli aracımız şubemize giriş yaptığında heyecanlıydık. Ekibimizin incelemeleri sonucunda otomobilin ince işçilik ve yüksek mühendislikle üretildiği kanaatine vardık. Özellikle yürüyen aksamı ve kış şartları için özenle geliştirilen batarya bölümü hayranlık uyandırdı. Yerli aracımızla gurur duyduk.” dedi. Aracın Doğu şartlarındaki dayanıklılığını kontrol ettirmek için ekspertiz yaptırdık

Araç sahibi Engin Köse ise “Mart ayında bin 365’inci kişi olarak kura bize çıkınca yaşadığımız heyecan bambaşkaydı, aracı teslim alınca heyecanımız kat be kat arttı. Yaşadığımız Doğu bölgesinde aracın dayanıklılığını kontrol ettirmek amacıyla güvendiğimiz Pilot Garage’a uğramak istedik. Teknisyenlerimiz de aracı büyük ilgiyle ve hayranlıkla karşılayınca tekrar mutlu olduk. Gönlümüz rahat biçimde aracımızı ailemizle, keyifle kullanacağız.” şeklinde konuştu.


2 yorum:

 1. Sekli semali iyi ama kaliteyi oturtup iyi reklam yapmak lazim tasla bundan dandik ama isim yapmis

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesla 2022 satış rakamları
   Tesla, 2022 yılının toplamında 71.177 adet Tesla Model S ve Tesla Model X üretti. Bu üretimin 66.705 tanesi müşterilerle buluşturuldu. Üst sınıftaki Tesla Model 3 ve Tesla Model Y’nin ise 1.298,434 adet üretimi yapılırken 1.247,146 tanesinin satışı yapıldı. 2022 yılında satılan toplam 1.313,851 adet elektrikli otomobil satışı ile önemli bir başarı elde edildi. Tesla’nın satışları 2021 yılına oranla %40 büyüme gösterdi. TEKNİK BİLGİYE SAHİP OLMADAN DANDİK DEMEK COK MANTIKLI DEĞİL. HANGİ YÖNDEN DAHA DANDİK PEKİ? DÜNYANIN YARİSİNDAN FAZLASİNA İHRAVAT YAPİYOR YENİ FABRİKALAR AÇIYOR. COK DANDİK OLDUĞU İCİN OLMUYOR BUNLAR SANİRİM. YİLLARDİR YOLLARDA OLAN VE KENDİSİNİ KANITLAMIŞ OLAN BİR TESLA İLE HENÜZ YENİ YOLLARA CİKMİS OLAN VE YAZİLİM HATALARİ VEREN TOGG'U KİYASLAMAK HENUZ MANTIKİ BİR DURUM DEĞİL. ONCELİKLE KENDİSİNİ KANİTLAMASİ VE İHRAC EDİLİP YABANCİ PİYASADA YER EDİNMESİ GEREKİYOR.

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..