Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yerli Elektrikli Traktör ZY, 29 Ekim'i mi Bekliyor?

Yerli ve elektrikli otomobil Togg, artık yollarda geziyor, giderek imalat sayısı ve satış rakamları artıyor. Bu arada tek tük te olsa iki el olarak bazı galerilerde görmek mümkün! Diğer taraftan yine yerli ve elektrikli traktör ZY, Togg tan daha önce hazır mıydı veya bilmediğimiz bir nedenle mi imalat süreci uzadı! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ortaya çıkıp kendini göstereceğini tahmin ediyoruz.Yerli traktörün adı da tescillendi bir süre önce; AGROLiA. Türkçe bir isim daha güzel olurdu diye düşünüyoruz; Abant, Ergene, Renç, Rençber, Sakarya, Aras gibi coğrafi isimlerde olabilir-di. Veya marka - model; Ford Capri, Hyundai Tucson gibi, Togg Abant, ZY Aras olabilirdi.
Bu arada, ZY Elektrikli Traktör; Tarım ve Orman Traktörlerinin OECD Standart Koduna Göre Traktör Performans Testi sonuçlarını gösteren “OECD Kod 2 Deney Raporu” ile Kredi Uygunluk Belgesi’ni aldı..Dünya tarım ve traktör sektöründe bir dönüşüm başlatacak olan, %100 yerli ve milli elektrikli traktör Agrolia, Türkiye'de çevre, maliyet, sağlık gibi bir çok önceli faktörü olumlu etkilerken ihraç edilerek ülkemize döviz kazandırılması da hedefleniyor.ZY Elektrikli Traktör; Önder Yol ve Ziraat Girişim Sermayesi ortaklığında kurulan yüzde yüz yerli sermayeli bir Türk firması. Önder Yol'u;  elektrikli otomobil yazılımları, batarya yönetim sistemleri, enerji depolama konularıyla beraber DMA adlı elektrikli otomobil şirketinden tanıyoruz.


Kaynak; https://twitter.com/ZYtraktor
https://www.zyelektrikli.com/

2 yorum:

  1. Umarım başarılı olurlar. İsme çok takılmamak lazım. Daha farklı da olabilirmiş ama yapacak bir şey yok.

    YanıtlaSil
  2. Ben elektrikli traktörün verimli olabileceğine inanmıyorum. Patates tarlasında mazotunu koyup devam ediyorsun ve sökmeye başladığın zaman bitirmek zorundasın. Elektrikli traktör ile bu nasıl olacak.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..