Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yılın Elektrikli Otomobili; C SUV, BYD ATTO 3

Dünyanın lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD’nin C SUV modeli BYD ATTO 3, prestijli ödüllerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Kasım ayından itibaren Türkiye’de de yollara çıkacak olan tamamen elektrikli BYD ATTO 3, üstün elektrikli araç teknolojisiyle News UK tarafından düzenlenen “The Motor Awards 2023 Ödülleri’nde” Yılın Elektrikli Otomobili seçildi.


BYD markasının yüksek güvenlik ve verimlilik sunan elektrikli modeli BYD ATTO 3, The Sun, The Sunday Times, Driving.co.uk ve News UK’deki The Times Luxx yayın gruplarından oluşan otomotiv gazetecilerinin uzman jürisi tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Birçok farklı elektrikli aracın yarıştığı ödüllendirmede, araçların performansı, verimliliği, tasarımı, yenilikçi özellikleri, güvenlik donanımları ve çevreye olan etkileri gibi çeşitli kriterler değerlendirildi. 


BYD ATTO 3 ise tüm kriterlerde jüriyi etkileyerek açık bir birincilik elde etti ve “Yılın Elektrikli Otomobili” unvanıyla taçlandırıldı. BYD sunduğu otomobillerle sürdürülebilirlik, yenilikçilik ve gelecek nesiller için çevreyi korurken müşterilerin de beklentilerini aşmaya devam ediyor.

 


Sürdürülebilir mobilite konusunda her geçen gün yenilikçi ürünlerle dikkat çeken BYD, C SUV modeli BYD ATTO 3’ü ilk global modelini tüketicilerin beğenisine sundu. Kısa zamanda küresel bir başarı elde eden BYD ATTO 3, 60.48 kWh BYD Blade Batarya teknolojisiyle donatıldı. Ortalama 420 kilometre ve şehir içerisinde 565 kilometreye varan menziller sunan ATTO 3, 150 kW DC şarj ile yüzde 30’dan yüzde 80’e yalnızca 29 dakikada şarj edilebiliyor. 150 kW (204 HP) güce sahip BYD ATTO 3, aynı zamanda 0’dan 100 km/s hıza sadece 7.3 saniyede ulaşarak yüksek performansıyla da öne çıkıyor. BYD ATTO3 şık tasarımının yanı sıra Euro NCAP çarpışma testlerinden de beş yıldızlı güvenlik özellikleriyle de dikkat çekiyor. BYD hakkında:

Çok uluslu bir teknoloji şirketi olan BYD, daha iyi bir yaşam için teknolojik inovasyonlarıyla öne çıkıyor. 1995 yılında şarj edilebilir batarya üreticisi olarak kurulan BYD, şu anda Çin, ABD, Kanada, Japonya, Brezilya, Macaristan ve Hindistan'da 30'dan fazla endüstriyel parkıyla otomobil, raylı ulaşım, yeni enerji ve elektroniği kapsayan çok çeşitli bir iş alanına sahiptir. BYD, enerji üretimi ve depolamadan uygulamalarına kadar, fosil yakıtlara olan küresel bağımlılığı azaltan sıfır emisyonlu enerji çözümleri sağlamaya kendini adamıştır. Yeni enerji araç ayak izi şu anda 6 kıtayı, 70'ten fazla ülke/bölgeyi ve 400'den fazla şehri kapsamaktadır. Hong Kong ve Shenzhen Borsalarında işlem gören şirket, daha yeşil bir dünya için yenilikler sunan bir Fortune Global 500 kuruluşu olarak bilinmektedir.

BYD Auto hakkında:

2003 yılında kurulan BYD Auto, kendini daha iyi bir yaşam için teknolojik yeniliklerden yararlanmaya adamış çok uluslu bir yüksek teknoloji şirketi olan BYD'nin otomotiv iştirakidir. Global ulaşım sektörünün çevreci dönüşümünü hızlandırmayı hedefleyen BYD Auto, tam elektrikli ve plug-in hibrit araçlar geliştirmeye odaklanmıştır. Şirket, bataryalar, elektrik motorları, elektronik kontrol üniteleri ve otomotiv için çipler gibi yeni enerji araçlarının tüm endüstriyel zincirinin temel teknolojilerinde uzmanlaşmıştır. Son yıllarda Blade Batarya, DM-i ve DM-p hibrit teknolojisi, e-Platform 3.0 ve CTB teknolojisi gibi önemli gelişmelere öncülük etmiştir. Şirket, elektrikli araç dönüşümünde fosil yakıtlı araç üretimini durduran dünyanın ilk otomobil üreticisidir ve Çin'de 9 yıl üst üste yeni enerji binek araç satışlarının zirvesinde yer almıştır.

BYD Avrupa hakkında:

BYD Avrupa’nın merkezi Hollanda’da yer almaktadır ve BYD Grubu’nun ilk deniz aşırı merkezidir. BYD Avrupa, BYD’nin lider teknolojik yeniliklerle sürdürülebilir ve verimli çözümleri tüm dünyaya yaymasının bir taahhüdü olarak öne çıkmaktadır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..