Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Hyundai Motor Grubu'ndan Yeni Tek Tekerlekli Tahrik Sistemi

Daha fazla sürüş menzili ve yolcu oturma alanı sağlayan sistem ayrıca geleceği mobilitesine de ışık tutuyor.Hyundai Motor Grubu’ndaki markaların modellerinde kullanılacak olan sistem geliştirilmeye devam ediyor.Hyundai Motor Grubu, “Tek Tekerlekli Tahrik Sistemi - Universal Wheel Drive System”i Seul’de tanıttı.Bu yeni nesil araç tahrik sistemi, gelecekteki mobilite cihazlarının tasarımında devrim yaratacak. “Uni Wheel”, ana tahrik sistemi bileşenlerini tekerlek göbeği içindeki boş alana taşıyarak, elektrikli bir aracın (EV) kabinindeki mevcut alanı önemli ölçüde artıracak. Aynı zamanda, işlevsel olarak entegre bir tekerlekten çekiş sistemi görevi gören Uni Wheel, elektrikli araçların redüksiyon dişlisini tekerlek göbeğinin içine doğru hareket ettirerek tahrik millerinin uzunluğunu azaltıyor. Böylelikle daha düz bir zemin konfigürasyonuna olanak tanıyan sistem, çeşitli kullanım amaçları için optimize edilmiş geleceğin mobilite ürünlerinde de rahatlıkla kullanılabilecek.

Hyundai Motor Grubu’nun gelecekteki araç mimarilerinde alan kullanımına odaklanması, müşteri memnuniyetini daha da artıracak ve araç sahiplerine daha zengin bir kullanıcı deneyimleri sunacak.

7 yorum:

 1. Mantıklı. Otomobil hidrolik ile bu bölümden kaldırılıp tekerleklerin yanlamasına park etmesi de sağlanabilir. Tam anlatamadım ama? :) Tekerlerde motor olduğu için tekerlere hidrolik kolun içinden yanından elektrik sağlanıp her yöne hareket etmesi sağlanabilir.

  YanıtlaSil
 2. İyide bu yeni bir sistem degil ki. Çok eskiden beri kamyonlara “ceer” adı altında kullanılıyor.

  YanıtlaSil
 3. bin km menzile ulaşmadan elektrikli araba almak mantıklı değil, 300 km menzil ve şarj istasyonu yetersizliği bizi 1400 km menzilli dizel araçlara itiyor

  YanıtlaSil
 4. Hyundai bu huyunu çok seviyorum. Hyundai her zaman alternatif çözümler üreten bir marka. Hyundai her zaman çağa ve teknolojiye ayak uyduran yenilikçi bir marka VW bakta bakta utan kendinden Hyundai kadar bile olamıyorsun. VW gibi markalar yerinde sayarken Hyundai çağa ve teknolojiye hızlı ayak uyduruyor ve yenilikçi çözümler üretiyor.

  YanıtlaSil
 5. Hakikaten güzel gelişme, ancak o küçücük dişliler dandik yollara girince sorun yaratmaz mı, tehilike büyümez mi acaba,

  YanıtlaSil
 6. Buna bile gerek yok. Hub motor takın 4 tekerede aks,aktarma..onlarda gereksiz hale gelsin yer acılsın

  YanıtlaSil
 7. Adamlar elektrikli 4 Çeker sistemini icat etmiş. Bu sayede gerçek elektrikli SUV araçlar üretilebilir belki gerekli verimlilik sağlanırsa.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..