Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Ocak'ta satışları % 19 artan Lada'nın tüm modelleri, Euro 5 çevre standartlarına uygun!

 1 Şubat 2024'ten itibaren Rusya Federasyonu'nda üretilen araçların "EU 3"ten düşük olmayan çevre standartları standardına uyması gerekiyor.Diğer taraftan 2024 Ocak sonu itibarıyla Rusya Federasyonu'ndaki LADA otomobillerinin satışı, 2023 yılının ilk ayına göre %19,3 arttı. Satışlardaki en büyük artışı (16 kat) LADA Vesta ailesi gösterdi.
 Ocak 2024'te 4.787 adet LADA Vesta satılırken LADA Granta'nın satışları ise yıllık ortalamaya karşılık gelen 9.557 adet olarak gerçekleşti.

NIVA ailesi çeyrek kat büyüdü: Geçen Ocak ayına göre %25,7 artışla toplam 6.221 Legend ve Travel SUV satıldı.LCV sınıfı modellerin satışları da arttı: Geçen yıla göre %32,8 artışla 255 araca ulaştı. .


AVTOVAZ JSC Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dmitry Kostromin: “Ocak ayının bir dizi tatille birlikte geleneksel olarak satışların nispeten düşük olduğu bir ay olarak görülmesine rağmen, yılın başarılı başlangıcı biraz iyimserlik uyandırıyor. Ancak LADA’nın Ocak ayındaki sonuçları hem 2023 hem de 2022 yılına göre artış gösterdi. 2024 yılı boyunca LADA'nın Rusya pazarındaki kendinden emin liderliğini sürdürmek için bir dizi önlem almaya devam edeceğiz."dedi.TÜM LADA ARABALARI EURO-5 ÇEVRE SINIFINA UYGUNDUR


Rusya otomotiv pazarının lideri ve ülkedeki en büyük binek otomobil üreticisi JSC AVTOVAZ, 12 Mayıs 2022 tarih ve 855 sayılı Rusya Federasyonu Hükümeti Kararnamesi'nde yapılan değişikliklerin onaylanmasını destekliyor.. 1 Şubat 2024'ten itibaren Rusya Federasyonu'nda üretilen araçların "3"ten düşük olmayan çevre standartları standardına uyması gerekiyor.

(Avrupa Birliği çevre normları, dünya genelinde bir çok ülkede geriden takip ediliyor. Bunlardan biri de Rusya..)

AVTOVAZ, 2022'den bu yana temel bileşenler ve teknolojilerde teknolojik egemenlik sağlamaya odaklanıyor; bu, yabancı bir ortağın ve tedarikçilerin Rusya'dan ayrılması nedeniyle geçici olarak kaybedilen seçeneklerin çoğunun LADA araçlarına geri dönmesine yol açtı. Elektronik bileşenlere ve özellikle motor kontrol ünitelerine özellikle dikkat edilir.


Zaten 2023'ün ikinci yarısında AVTOVAZ, Rus tedarikçisi Itelma ile birlikte tüm LADA modellerini, Rusya'da yürürlükte olan teknik düzenlemelerin gerekliliklerini "bir marjla" aşan Euro-5 çevre standardına geri döndürdü.


AVTOVAZ JSC Başkanı Maxim Sokolov: “Geçen yıl tamamlayabildiğimiz tüm LADA model yelpazesinin Euro-5 çevre standardına aktarılması, Rus talimatlarının uygulanması kapsamında ekibimizin bir başka başarısıdır. Başkan Vladimir Putin, otomotiv endüstrisinde teknolojik bağımsızlığın hızlı bir şekilde elde edilmesi hakkında. Ülkemizin ekolojisi ve çevrenin korunması açısından önemli olan bu çalışma, Rus tedarikçinin AVTOVAZ mühendisleri ve uzmanları tarafından Rusya'da mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirildi. Bugün teknolojik egemenlik bu teknoloji kullanılarak sağlanmıştır.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..