Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Ford Trucks ve IVECO; Potansiyel İş Birliği İçin Mutabakat Anlaşması İmzaladı

Ford Otosan'ın ağır ticari markası Ford Trucks ile Iveco Group N.V.'nin (IVG) hafif, orta ve ağır ticari araçlar tasarlayan, üreten ve pazarlayan markası IVECO, ağır ticari araçlar için yeni bir kabin geliştirme konusunda potansiyel bir iş birliğini araştırmak üzere bağlayıcı olmayan bir Mutabakat Anlaşması imzaladı. 


İmza töreninde Iveco Group CEO'su Gerrit Marx, Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Haydar Yenigün, Ford Otosan Genel Müdürü Güven Özyurt ve Ford Trucks Başkan Yardımcısı Emrah Duman hazır bulundu.

Bağlayıcı olmayan Mutabakat Anlaşması, iki şirketin kabin içindeki bileşenleri ve sistemleri kapsayan yeni ürün ve teknolojilerin ortak geliştirilmesinde iş birliği yapma potansiyelinin değerlendirilmesinde bir ön adım niteliği taşıyor.

Bu anlaşma, Ford Trucks ve IVECO arasında karşılıklı yarar sağlayan bir ortaklığın geliştirilmesi yoluyla rekabet gücünü artırmayı ve AB Doğrudan Görüş Standardına uygun çözümler iyileştirmeyi ve CO2 azaltımı için aerodinamiği iyileştirmeyi amaçlıyor.


Ford Otosan 1959 yılında kurulmuş olup, Ford Otosan (Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.), Ford Motor Company ve Koç Holding'in eşit paya sahip olduğu halka açık bir şirkettir. Şirket, Türkiye'nin en büyük ikinci sanayi kuruluşu ve Borsa İstanbul'un en değerli otomotiv şirketidir. Türkiye'de Kocaeli ve Eskişehir Fabrikaları ve Ar-Ge Merkezi'nin yanı sıra Romanya'daki Craiova Fabrikası ile 4 ana merkezde faaliyet gösteren Ford Otosan, 20.000'den fazla kişiye istihdam sağlıyor. Ford Otosan, motoru da dahil olmak üzere komple bir aracı sıfırdan bitmiş ürüne kadar tasarlayabilen, geliştirebilen ve test edebilen Ford'un Avrupa'daki en büyük ticari araç üreticisidir.

Yerel ve küresel pazarlarda 60 yılı aşkın geçmişe sahip Ford Otosan'ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, mühendislik ve teknoloji gücüyle geleceği şekillendiriyor.

IVECO, Iveco Group N.V.'nin bir markasıdır. (EXM: IVG) her gövde tipine uygun çok çeşitli hafif, orta ve ağır ticari araçlar, arazi kamyonları ve araçlar tasarlar, üretir ve pazarlar. 

Her müşteriye misyonuna tam olarak uyan aracı sağlamak için ürün portföyünü sürekli olarak yeniler ve genişletir. Tam kapsamlı teklifi, güvenlik ve konfora odaklanarak mükemmel bir deneyim sunmak için Sürücünün ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Filo sahiplerinin filolarını verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için geliştirilen çok çeşitli gelişmiş dijital, bağlanabilirlik özellikli hizmetler, IVECO'nun eksiksiz taşımacılık çözümünü geliştirir. 

IVECO, karbonsuzlaştırma stratejisini, biyo-metan, batarya elektriği ve yakıt hücresi teknolojilerinin daha da geliştirilmesini içeren çoklu enerji yaklaşımıyla sürdürüyor. 

 IVECO, 7 üretim tesisi ve 8 araştırma ve geliştirme merkezi işletmektedir. 160'tan fazla ülkede 3.500 satış ve servis noktasına sahiptir ve bu noktada bir IVECO aracı nerede olursa olsun teknik destek garanti eder.

IVECO, müşterileri için en güvenilir ortak ve tam kapsamlı oyuncu olma tutkusuyla taşımacılık sektörünün dönüşümüne güç vererek değişim yolunu açıyor.Kaynak; www.fordotosan.com.tr/en
https://www.fordtrucks.com.tr/en/
www.ivecopress.com
www.iveco.com.tr

3 yorum:

 1. Bicak kemige belki dayanmadi fakat her Marka ,Firma maliyeti düsürme pesinde , Otomotiv piyasasindaki Fiyatlarda Korona sonrasi artis var , tüketici ya 2. Ele yöneliyor veya piyasadaki en ucuz araci Satin aliyor veya bilemedin eski aracini tamir edip yoluna devam ediyor. Ford Iveco isbirligi 80 lere kadar Geri gidiyor , bkz Ford Iveco ( Euro) Cargo...tsk ederim...Metin

  YanıtlaSil
 2. Metin üstadım, yakın gelecekte Iveco -Nikola gibi Iveco - Ford araçlarını aynı gibi göreceğiz.
  Belki Ford (Otosan Trucks) - Iveco -Nikola - Astra- Magirus - Naveco bile aynı olacak!

  YanıtlaSil
 3. Kesin olan suki , TR Ford Kamyon grubu büyük hedeflere dogru dümeni cevirmis. F MAX Almanyada saticisindan,kullanici ve sahibinden ilk günden saygi gören bir arac oldu , olasi nikola ,Cin grubu calismalari simdiden merak ediyorum ,görecegiz...tsk ederim

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..