Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Volkswagen Passat; 1.5 eTSI, 2.0 TSI, 2.0 TDI, 4Motion, SW

Bugüne kadar 34 milyondan fazla satılan Volkswagen’in başarılı modeli Passat; 9. neslinde teknoloji, kalite ve tasarım açısından yepyeni bir seviyeye ulaştı. İyileştirilen standart donanımı ve çok sayıda teknoloji güncellemesiyle Yeni Passat, Türkiye’de 1.5 eTSI 150 PS DSG hafif hibrit turbo benzinli, 2.0 TDI SCR 193 PS 4M DSG turbo dizel ve 2.0 TSI 265 PS 4M DSG turbo benzinli motor seçenekleriyle yollara çıkıyor.Hem üst sınıf bir makam aracı, hem de çok yönlü bir aile aracı: Yeni Passat aynı anda birçok farklı ihtiyaç ve beklentiye yanıt veriyor. Artan boyutları, iyileşen iç malzeme kalitesi ve üzerinde yükseldiği yenilikçi MQB Evo platformu ile bir üst sınıfın gereksinimlerini karşılayabilecek bir yapı ortaya koyuyor ve kendi segmentinin sınırlarını aşıyor.   


 


Yeni Passat, bir önceki nesline kıyasla tam 144 mm uzayarak, toplam 4.917 mm uzunluğa ulaşıyor. Böylece şimdiye kadarki en görkemli Passat olarak karşımıza çıkıyor. Günümüz şartlarında dahi cömert bir iç hacme sahip olan önceki nesliyle karşılaştırıldığında arkada 50 mm daha fazla diz mesafesi sunuyor. Ayrıca önceki nesline kıyasla 40 litre daha genişleyerek 690 litreye ulaşan geniş bagaj hacmi, arka koltuklar yatırıldığında 1.920 litreye kadar çıkabiliyor.


 


Tüm detayları özenle düşünülerek baştan yaratılan yeni aerodinamik tasarım ve MQB Evo platformunun avantajları sayesinde, Yeni Passat’ın hava sürtünme katsayısı 0,31’den 0,25’e düşüyor. Havaya karşı gösterilen dirençte böylesine büyük bir iyileşmenin sonucunda, eski nesline kıyasla çok daha sessiz, konforlu ve ekonomik bir sürüş sağlanıyor.

Yüksek kaliteli iç yüzeyler, yeni geliştirilen koltuklar ve etkili ses yalıtımı sayesinde kalite hissi ve konfor yeni bir seviyeye ulaşıyor. Yeni Passat’ın Elegance ve R-Line donanımlarında standart olarak sunulan 10 odacıklı pnömatik basınçlı masaj özelliğine sahip yeni “ergoActive Plus” elektrikli, hafızalı ve “Varenna” deri ön koltuklar, ısıtma ve havalandırma özelliğine de sahip. Bu donanımlarda aynı zamanda arka koltuklarda ısıtma özelliği de bulunmaktadır. Otomatik koltuk iklimlendirme modu, koltukların sıcaklık ve nem sensörleri sayesinde soğutma veya ısıtma ihtiyacını algılıyor ve iklimi buna göre kontrol ediyor. Ayrıca yeni nesil ses yalıtımlı ön ve yan camlarla katkısıyla da Yeni Passat sürücü ve yolcularına oldukça sessiz bir yolculuk vadediyor.


 


Güçlü tasarım DNA'sı


Ön kısımda ana far gruplarından Volkswagen logosuna doğru uzanan yatay LED ışık şeridi, yenilenen IQ. LIGHT LED Matrix farlar ve tampondaki geniş hava girişleriyle Yeni Passat göz alıcı bir görünüm sergiliyor. Yanda keskin omuz çizgileri, geniş cam yüzeyleri ve kaslı çamurlukları güçlü bir siluet oluşturuyor. Arkada ise Volkswagen logosuna kadar uzanan kesintisiz LED çizgi dikkat çekiyor. Tüm donanım seviyeleri arka tampon tasarımıyla ayrışıyor. R-Line donanım seviyesinde arka tampondaki baklava deseni görünümlü siyah detaylar araca daha sportif bir hava katıyor. Elegance donanım seviyesinde ise bu kısımda şık krom görünümlü detay kullanılıyor.


 


İlerici Teknolojiler


MQB Evo platformunda yükselen Yeni Passat, ilerici teknolojileriyle dikkat çekiyor. Gelişmiş Adaptif Şasi Kontrol Sistemi “DCC Pro” ile yol tutuş kabiliyeti ve sürüş konforu bugüne kadar kendi segmentinde tecrübe edilmemiş bir boyuta taşınıyor. Yeni iki valfli süspansiyon sistemi, maksimum sürüş dinamikleri ve üst düzey konfor arasında geniş bir yelpaze sunuyor. 55 mm uzayan aks mesafesi ve dengeli direksiyon hassasiyeti sürüş dinamiklerinde dikkat çekici bir iyileşmeyi beraberinde getiriyor.


 


1. eTSI Teknolojisiyle Şimdiye Kadarki En Verimli Passat


Yeni Passat’ın hafif hibrit teknolojisine sahip yüksek verimli eTSI teknolojisi sayesinde, kinetik enerji elektrik enerjisine dönüştürülüyor. Güç aktarma organlarının kalbini oluşturan 1.5 lt TSI evo2 motor, Gelişmiş Aktif Silindir Yönetimi (ACTplus) ile donatılmış. ACTplus, dört silindirden ikisini motorun çalışma gereksinimine göre mümkün olduğunca sık olarak kapatıyor. İlk 1.5 TSI evo ACT nesline kıyasla, silindirlerin açılıp kapanma süresi ve çalışma sarsıntısı mükemmeli garanti edecek şekilde iyileştirilmiş.48 V mimari ile tasarlanan eTSI teknolojisi, kompakt bir batarya ile elektrik motorun çalışmasını sağlıyor. Hafif hibrit teknolojisinin bulunmadığı 12 V elektrik mimarisinde tasarlanan araçlarla karşılaştırıldığında, 48 V mimari, frenleme sırasında önemli ölçüde daha fazla enerjinin geri kazanılmasını sağlıyor. 48 V lityum iyon bataryada depolanan enerji, kayışlı marş jeneratörünü çalıştırmak ve DC/DC dönüştürücü aracılığıyla aracın 12V elektrik sisteminin desteklenmesi için kullanılıyor. Su soğutmalı kayışlı marş jeneratörü, alternatör ve marş görevini üstleniyor. Ayrıca sıfırdan kalkış esnasında ve anlık ekstra güce ihtiyaç duyulan zamanlarda, herhangi bir gecikme olmadan 14 kW güç ve 56 Nm ekstra tork desteği sunan kompakt bir elektrik motoru olarak da çalışıyor. Hafif hibrit teknolojine sahip eTSI sistemi, sürücü ayağını gaz pedalından kaldırdığında benzinli motorun tamamen kapatılmasını mümkün kılarak mekanik sürtünmeyi azaltıyor. Sonuç olarak, 0.5 litre/100 km’ye varan daha az yakıt tüketimi sağlanabiliyor.


 


2. DCC Pro ile Keyifli ve Konforlu Sürüş Deneyimi


Elektronik aktif süspansiyon kontrolü, sürekli olarak yol koşullarına ve sürüş durumuna tepki vermek için; direksiyon, frenleme ve ivmelenme gibi parametreleri dikkate alıyor. Her tekerlek için ideal sönümleme tek tek hesaplanıyor ve milisaniyeler içinde amortisörler tarafından ideal hidrolik basıncı ayarlanıyor. Sürücü, DCC Pro sistemini çok konforludan çok sportife kadar geniş bir yelpazede kişiselleştirme seçeneğine sahip. Eski adaptif şasi kontrol sistemi “DCC”de olan 1 valfli amortisörlerin aksine, yeni Gelişmiş Adaptif Şasi Kontrol Sistemi “DCC Pro”daki amortisörler iki valfe sahip. Bu sistem ayrı basınç ve sönümleme kontrolü için uyarlanmış bir kontrol algoritmasıyla çalışıyor. İki valfli amortisörler, sönme ve sıkıştırma aşamalarını daha hassas kontrol ederken; aynı zamanda daha iyi ve sessiz bir çalışma gerçekleştiriyor. İki valfli ve elektronik kontrollü süspansiyonlar önceden yalnızca premium ve lüks segmentte kullanılırken; Yeni Passat kullanıcılarına kötü yol koşullarında bile son derece keyifli bir sürüş deneyimi ve güven hissi vadediyor.


 


3. Yeni vites kontrol kumandası ve 12,9 inç bilgi eğlence sistemi


Passat’ın dokuzuncu nesli, yepyeni bir kabin mimarisiyle sürücü ve yolcularını karşılıyor. Yeni Passat, MQB Evo platformu sayesinde “shift by wire” teknolojisini şık bir vites kontrol kumandasıyla birleştiriyor. DSG vites komutları, direksiyon arkasına yerleştirilen bir vites kontrol kumandası aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Sezgisel kullanım prensibiyle; kol ileri doğru çevrilerek Drive “D”, geriye doğru çevrilerek Rear “R” konumuna alınabiliyor. Park “P” konumu ise, direksiyon kontrol kumandasının yan tarafındaki butona basılarak etkinleştiriliyor. 


 


Modüler Bilgi-Eğlence sistemi en yeni nesil MIB4 yazılım tabanında geliştirilmiş. Tüm donanımlarda standart sunulan 12,9 inç boyutundaki yeni sistemde grafik tasarımı, tepki süresi ve ekran çözünürlüğü iyileştirilerek; sezgisel kullanım kolaylığı sunuluyor. Ana ekran tasarımı, artık farklı uygulamaları aynı anda görüntülemeye ve kullanabilmeye olanak sağlıyor. Kişiselleştirilebilir kutucuk yerleşimi sayesinde, dilediğiniz uygulamanın ön izleme ve kısayol görüntüsü ana ekrana taşınabiliyor.


 


Alt kısımdaki aydınlatmalı ve “touch slider” özellikli dokunmatik panel sayesinde, ses ve sıcaklık ayarı kolayca yapılabiliyor. Aynı zamanda çift parmak ile çift dokunuş hareketi yapılarak koltuk ısıtma aktif edilebiliyor. 


 


4. Standart Sunulan Asistan Sistemler


Passat’ta çok sayıda geliştirilmiş sürüş ve güvenlik asistan sistemleri standart olarak sunuluyor. Bunlar arasında; 


Adaptif hız sabitleyicisi "ACC" 

Ön bölge asistanı "Front Assist" 

Şerit değiştirme asistanı "Side Assist" ve arka bölge yaya tanıma asistanı 

Şerit takip asistanı "Lane Assist" 

Akıllı park asistanı “Park Assist Plus” teknolojileri bulunuyor.

 


Motorlar


Yeni Passat, Türkiye’de 3 farklı motor tipi ile satışa sunuluyor. Hafif hibrit teknolojisine sahip 1.5 eTSI motor 150 PS güç ve 250 Nm tork değeri üretiyor. 4 tekerden çekiş sistemi, 4Motion hem 2.0 TDI hem de 2.0 TSI motorda standart olarak yer alıyor. 2.0 TDI motor 193 PS güç ve 400 Nm tork üretirken, yüksek performansı ile öne çıkan ve 265 PS güç üreten 2.0 TSI motor ise 400 Nm tork üretiyor ve 0'dan 100 km/s hıza 5,6 saniyede çıkabiliyor.


Zenginleştirilen Standart Donanım Seçenekleri


Yeni Passat, Business, Elegance ve R-Line donanım seviyeleriyle müşterilerle buluşuyor. Passat tüm donanım seviyelerinde, arka planda yenilenmiş bir yazılıma sahip yeni nesil 12.9” bilgi ve eğlence sistemi ve 10.25’’ dijital gösterge paneli “Active Info Display” ile sunuluyor. Volkswagen’in IQ.DRIVE sürüş destek sistemleri kapsamında geliştirilen; şerit takip asistanı “Lane Assist”, yaya ve araç algılama özelliklerine sahip acil durum frenleme sistemi “Front Assist”, dinamik trafik işareti algılama sistemi “Dynamic Road Sign Display”, gelişmiş dikkat ve yorgunluk algılama sistemi “Driver Attention Monitor”, Yeni Passat’ın tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor.


 


Business donanım paketinde; 17 inç alüminyum alaşım jantlar yer alıyor. Ayrıca bu donanım seviyesinde, kablosuz şarj ünitesi, bagaj yönetim sistemi, 3 odacıklı pnömatik basınçlı masaj özelliğine sahip “Artvelours Eco” alcantara döşemeli koltuk öne çıkan özellikler arasında.


 


Elegance donanım paketinde; alüminyum alaşım jantlar 18 inçe yükseliyor. Passat’ta yenilenen IQ. LIGHT LED Matrix farlar ve Dinamik Uzun Far Asistanı "Dynamic Light Assist" ile aydınlatma performansı bir adım daha ileriye gidiyor. Ön kısımda Volkswagen logosuna doğru uzanan yatay LED ışık şeridi Elegance donanım seviyesinden itibaren araca daha göz alıcı bir görünüm kazandırıyor. Bu donanımdan itibaren standart olarak sunulan panoramik cam tavan ile aracın yaşam alanı daha ferah bir hale geliyor. 10 odacıklı pnömatik basınçlı masaj programlama özelliğine sahip yeni “ergoActive Plus” elektrikli, hafızalı, ısıtma ve havalandırma özelliğine sahip “Varenna” deri ön koltuklar ve ısıtma özellikli arka koltuklar bu donanımın diğer dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor.


 


R-Line donanım paketinde ise; spor süspansiyon, Sürüş Profil Seçimi "Driving Profile Selection" ile sürücülere sportif sürüş deneyimi sunuluyor.  İçeride, "R" logolu progresif direksiyon, R-Line özel tasarım spor koltukları, alüminyum pedallar ve siyah tavan döşemesi; dışarıda ise "R-Line" özel tasarım ön ve arka tamponlar, 19 inçlik Leeds jantlar, ön radyatör ızgarası ve yan aynaların altındaki R logosu öne çıkıyor. 

21 yorum:

 1. Türkiye’de kimse 2.5 milyona SW araba almaz.

  Bilal Kayganacioğlu

  YanıtlaSil
 2. Bi arabanın tasarımını bozmak rezil etmek isteyen mühendislerin hepsi arabaları station wagona çeviriyorlar eski torosun medeniyet görmüş haline dönmüş

  Grandpark

  YanıtlaSil
 3. Chery modelleri şov yapar artık

  Vedat Munar

  YanıtlaSil
 4. Çinli arabalara şans verin adamların arabaları full full Avrupa li araçların mezarlığı olmasın nasılsa Türkler alır diye postaliyorlar hani dizel motor bitmişti..

  Rıza

  YanıtlaSil
 5. Bu paraya gider subaru levorg alırım üzerine de tarsustan bi daire

  Celal Çelik

  YanıtlaSil
 6. Her malın bir kör alıcısı vardır. Mutlaka satılır ülkemizde merak etmeyin:):)

  Hakan

  YanıtlaSil
 7. Bu fiyatlara inanmışlar yani (Not:Eski bir passat b8.5 sahibiyim )Bu fiyatlara sw alacak kitle benzer fiyatlara ikinci elde a4 allroad veya a6 allroad alacaktır Hoşgeldin yeni superb

  K.O

  YanıtlaSil
 8. Gereksiz pahalı bir araba cherry alın beyler aklınızı kullanın. Hayatınızda bir kez olsun aklınızı kullanın sonrası size kalmış geri kalan hayatınızda kullanmazsanız da olur........

  𝑺𝒂𝒎𝒆𝒕 𝑨𝒚𝒉𝒂𝒏𝒐𝒈𝒍𝒖

  YanıtlaSil
 9. Bu fiyatı vermek yerine Skoda SuperB daha mantıklı

  Ocan Karhan

  YanıtlaSil
 10. Sw kullanıcısı olarak beğendim ama fiyatlarla işi zor

  Hakan Ergun

  YanıtlaSil
 11. C all terrain bunun yerine tercih edilebilir ya da bu seviyeden gitmek isteyenler kardeşi superb L&K crystal de tercih edebilir

  Ahmet Mert Öztürk

  YanıtlaSil
 12. Eski cenaze arabası gibi duruyor aşiretlerin gözü yaşlı

  🇹🇷Osman Mert Özbay🇹🇷

  YanıtlaSil
 13. Kendini premium sanan bir marka daha, kardeşim ikinci el volvo, mercedes almak varken neden passat alayım. Diğer bir konu dizel bitecek diyorlar ama dizel araba yapıyorlar. Ne oldu elektriklilerin pili mi bitti

  SEZAİ HAFIZOĞLU

  YanıtlaSil
 14. mercedes e350d all terrain esin kaynağı değilse bende birşey bilmiyorum

  Selahattin Mert

  YanıtlaSil
 15. Eski motor ısıt ısıt koy milletin önüne bmw mercedes 3 milyon bandında araba sattığı 1.5-2 arası elektirikli teknololij araçların oldu bu devirde sedan seven bir ülkeye yapılacak bütün yanlış şıkkı işaretlemiş doğuş oto bakalım halka salak mumalesi yapıp her türlü alırlar mantığı ile haraket eden doğuş mu haklı çıkacak yoksa halk hala bilinç var mı onu görecez satışlarla

  Muhammet Temel

  YanıtlaSil
 16. D segmenti bir SW'ye göre inanılmaz pahalı, Volvo V60, C All terrain gibi çok daha kaliteli araçlar varken giriş seviyesi bir D segment araca bu paralar verilmez

  Adar Tunç

  YanıtlaSil
 17. Cc arteon passat bütün güzel sedanların katilisin volkswagen

  Lukass

  YanıtlaSil
 18. İster istemez kıyas ediyorum 3 tane Chery parası. Niye verilsin ki bu paralar passata?

  İsmail Kavla

  YanıtlaSil
 19. 4.3 milyon TL'ye Passat alacağına Hyundai Staria diye MPV bir araç var 1.6 milyon TL. Kalıpları yıkın artık

  Gürsoy Tatu

  YanıtlaSil
 20. Afaki pahalı bu paraya Mercedes c-alltrain alırım

  Cihan Nebi KÖKBUDAK ®

  YanıtlaSil
 21. Yeni Tiguan fiyatı da bu civarda olacak anlaşıldı, hayatta o paralar etmez bu arabalar… Olmamış VW geç yerine, sıfır!

  Hakan Donmezer

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..