Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni VW Tiguan; 1.5 eTSI 150 PS DSG - 2.0 TDI SCR 193 PS 4M DSG

 Yeni Volkswagen Tiguan: Üst düzey teknoloji, üst düzey sürüş deneyimi...Pazara sunulduğu 2007’den bu yana 7.6 milyonun üzerindeki satış adediyle, 2018’den günümüze kadar Volkswagen’in dünyada en çok satan modeli olan Tiguan, 3. nesliyle artık daha teknolojik… Mükemmele yakın aerodinamik tasarımı ve verimliliğiyle dikkat çekiyor..


 


Türkiye’de 1.5 eTSI 150 PS DSG hafif hibrit turbo benzinli ve 2.0 TDI SCR 193 PS 4M DSG turbo dizel motor seçenekleriyle satışa sunulan Yeni Tiguan, 2.035.000 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla satın alınabilecek.


 


Volkswagen, Tiguan modelinin üçüncü neslini kapsamlı iyileştirmelerle yeniledi: 48 Voltluk hafif hibrit sistemin entegre edildiği turbo beslemeli benzinli motor (eTSI), IQ. LIGHT HD matrix farlar, sınıfında ilk kez sunulan çift valfli adaptif süspansiyon sistemi DCC Pro, dijital kokpit ve masaj özellikli ergoActive koltuklar, Yeni Tiguan’ın dikkat çekici özellikleri arasında.  


 


En verimli Tiguan

Aerodinamideki önemli geliştirmeler ve gelişmiş güç-aktarma sistemleri sayesinde Yeni Tiguan, orta sınıfın en verimli SUV modellerinden biri olma özelliğini taşıyor. Yeni Tiguan’ın aerodinamik tasarımı sayesinde, hava sürtünme katsayısı 0,33’ten 0,28’e düşürülüyor ve verimlilik artırılıyor.


 


Yeni Tiguan eTSI teknolojisiyle hiç olmadığı kadar verimli… 48 Volt hafif hibrit sistem (eTSI), Golf’ten ve Yeni Passat’tan sonra Yeni Tiguan’da da karşımıza çıkıyor ve 1.5 litre hacmindeki motor 150 PS güç üretiyor. eTSI teknolojisi sayesinde kinetik enerji elektrik enerjisine dönüştürülmekte ve ön yolcu koltuğunun altında bulunan Li-ion batarya şarj edilmektedir. Güç aktarma organlarının kalbini oluşturan 1.5 eTSI EVO2 motor, Gelişmiş Aktif Silindir Yönetimi (ACTplus) ile donatılmıştır. ACTplus ile, dört silindirden ikisi motorun çalışma gereksinimine göre mümkün olduğunca sık olarak kapatılır. İlk 1.5 TSI ACT nesline kıyasla, silindirlerin açılıp kapanma süresi ve sarsıntısı, mükemmeli garanti edecek şekilde iyileştirilmiştir.


 


48 V mimari ile tasarlanan eTSI teknolojisi, kompakt bir batarya ile elektrik motorun çalışmasını sağlıyor. Hafif hibrit teknolojisinin bulunmadığı 12 V elektrik mimarisinde tasarlanan araçlarla karşılaştırıldığında, 48 V mimari, frenleme sırasında önemli ölçüde daha fazla enerjinin geri kazanılmasını sağlıyor. 48 V lityum iyon bataryada depolanan enerji, kayışlı marş jeneratörünü çalıştırmak ve DC/DC dönüştürücü aracılığıyla aracın 12V elektrik sisteminin desteklenmesi için kullanılıyor. Su soğutmalı kayışlı marş jeneratörü, alternatör ve marş görevini üstleniyor. Ayrıca sıfırdan kalkış esnasında ve anlık ekstra güce ihtiyaç duyulan zamanlarda, herhangi bir gecikme olmadan 14 kW güç ve 56 Nm ekstra tork desteği sunan kompakt bir elektrik motoru olarak da çalışıyor. Hafif hibrit teknolojine sahip eTSI sistemi, sürücü ayağını gaz pedalından kaldırdığında benzinli motorun tamamen kapatılmasını mümkün kılarak mekanik sürtünmeyi azaltıyor. Sonuç olarak, 0.5 litre/100 km’ye varan daha az yakıt tüketimi sağlanabiliyor.


 


Ferahlayan iç hacim 

Yeni Tiguan önceki nesline kıyasla 30 mm daha uzun (4.539 mm) ve tavan rayları hariç 4 mm (1.639 mm) daha yüksek. Yeni SUV modelin bagaj hacmi, 37 litre artışla 652 litreye ulaşıyor. Koltuklar katlandığında bagaj kapasitesi 1.650 litreye çıkıyor. Aynı zamanda, arka koltuklar ileri-geri hareket ettirilebiliyor ve sırtlığın da eğim ayarı bulunuyor. Baş mesafesi ise, önde 9 mm (1.058 mm) ve arkada 10 mm (1.022 mm) artarak, iç mekanda daha ferah bir his sunuyor.


 


IQ.LIGHT HD Matrix: Dünyanın en iyi aydınlatma sistemlerinden biri

MQB evo platformu sayesinde Touareg teknolojilerinin birçoğu Yeni Tiguan’a taşınıyor: Touareg ile aynı interaktif far sistemini paylaşan Yeni Tiguan, dünyanın en iyi aydınlatma sistemlerinden biri olan ve opsiyonel olarak sunulan IQ.LIGHT HD Matrix farlarla daha premium bir görünüme sahip. 38.000'den fazla yüksek çözünürlüklü mikro LED pikselden oluşan matrix farlar yolu her zamankinden daha iyi aydınlattığı için sürücü ve yolculara en üst düzeyde konfor ve güvenlik sağlıyor. Tek bir farda 19.200 LED bulunan bu teknoloji, farklı aydınlatma fonksiyonlarının gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor ve bağımsız olarak kontrol edilebiliyor. 


 


IQ.LIGHT – HD Matrix farlar, Tiguan'ın şeridine adeta bir ışık halısı yansıtıyor: Şerit Aydınlatması “Lane Light”. Bu özellik, halı şeklinde parlak bir aydınlatmanın, şeridi tam olarak takip etmesi sayesinde gece sürüşünü daha konforlu hale getiriyor. Sürücü yol çalışmalarında ve dar kesitli yollarda yönlendirme ışığı “Orientation Light” fonksiyonuyla da destekleniyor. Göz kamaştırmayan sürekli uzun far, yeni farların bir diğer avantajı. Karşıdan gelen veya önde seyreden araçlar, ayrı ayrı kontrol edilebilen 38.400 LED sayesinde eskisinden çok daha hassas bir şekilde maskelenebiliyor. Yolun ve Tiguan'ın önündeki alanın daha iyi aydınlatılmasıyla geceleri konfor ve güvenlik önemli ölçüde arttırılıyor. Ayrıca Tiguan’ın yeni far ünitesinde karşılama ve uğurlama aydınlatmaları içerisinde 3 farklı animasyon modu bulunuyor ve sürücü bunlar arasından seçim yapabiliyor. 


 


DCC Pro: “Uçan halı” hissi

Opsiyonel olarak sunulan çift valfli adaptif süspansiyon sistemine sahip “DCC Pro”, Yeni Tiguan’ın geliştirilen özellikleri arasında. Volkswagen, “DCC Pro” teknolojisi ile konforu ve çevikliği bir araya getiriyor. Elektronik aktif süspansiyon kontrolü, sürekli olarak yol koşullarına ve sürüş durumuna tepki vermek için; direksiyon, frenleme ve ivmelenme gibi parametreleri dikkate alıyor. Her tekerlek için ideal sönümleme tek tek hesaplanıyor ve milisaniyeler içinde amortisörler tarafından ideal hidrolik basıncı ayarlanıyor. Sürücü, “DCC Pro” sistemini çok konforludan, çok sportife kadar geniş bir yelpazede kişiselleştirme seçeneğine sahip. Sürüş dinamikleri, bütün sistemleri kontrol eden ve uyum içinde çalışmasını sağlayan Sürüş Dinamikleri Yöneticisi “Vehicle Dynamics Manager” üzerinden koordine ediliyor. Sistem, tekerleğe özel fren müdahaleleri ve amortisör sertliğinin tekerleğe göre ayarlanması gibi işlevlerle daha dengeli, stabil ve çevik yol tutuş sağlıyor. Bu özelliklerin etkileşimi sayesinde sürücü, son derece keyifli bir sürüş deneyimi yaşayabiliyor. En kötü yol yüzeylerinde bile güvenlik hissi maksimuma çıkıyor ve titreşimler azaltılıyor.


 


Eski adaptif şasi kontrol sistemi “DCC”de bulunan tek valfli amortisörlerin aksine, yeni Geliştirilmiş Adaptif Şasi Kontrol Sistemi “DCC Pro”daki amortisörler iki valfe sahip. Bu sistem ayrı basınç ve sönümleme kontrolü için uyarlanmış bir kontrol algoritması ile çalışıyor. İki valfli amortisörler, sönme ve sıkıştırma aşamalarını daha hassas kontrol ederken; aynı zamanda daha iyi ve sessiz bir çalışma gerçekleştiriyor. Volüm segmentte ilk kez Yeni Tiguan ve Yeni Passat ile çift valfli süspansiyon teknolojisi sunulmaya başlanıyor ve bu premium teknolojiyle Tiguan, lüks segmentin sunduğu sürüş deneyimi ve konfor seviyesine ulaşıyor. 


 


Masaj ve havalandırma işleviyle yeni ergoActive koltuklar

Yüksek kaliteli iç yüzeyler, yeni geliştirilen koltuklar ve etkili ses yalıtımı sayesinde kalite hissi ve konfor yeni bir seviyeye ulaşıyor. Elegance ve R-Line versiyonları, sırtlıkta pnömatik 3 odacıklı basınç noktasıyla masaj işlevi, pnömatik dört yönlü bel desteği ve koltuk ısıtması da dahil olmak üzere standart olarak “Sports Comfort” koltuklarla donatılıyor. Sürücü tarafında ise ergonomik açıdan gelişmiş ergoActive koltuk yer alıyor. Sürücü ve ön yolcu için ergoActive Plus koltuklar her iki model için de Varenna deri paketi kapsamında opsiyonel olarak sunuluyor. Bu opsiyonel koltuklar, elektrik ayarlı ve 10 odacıklı basınç noktasıyla programlanabilir masaj özelliği, hafıza özelliği ve ayarlanabilir baldır desteğine sahipler. Ayrıca ergoActive Plus koltuklarda bağımsız olarak ısıtılan koltuk minderi ve havalandırma işlevi de bulunuyor. Koltuk ısıtma ve koltuk havalandırma işlevleri dış hava sıcaklığına bağlı olarak otomatik etkinleştirilebiliyor. 


 


Yeni vites kontrol kumandası ve 12,9 inç bilgi eğlence sistemi

Tiguan’ın üçüncü nesli, yepyeni bir kabin mimarisiyle sürücü ve yolcularını karşılıyor. Yeni Tiguan, MQB Evo platformu sayesinde “shift by wire” teknolojisini şık bir vites kontrol kumandası ile birleştiriyor. DSG vites komutları, direksiyon arkasına yerleştirilen bir vites kontrol kumandası aracılığıyla gerçekleştiriliyor. DSG vites seçicinin direksiyon arkasına yerleştirilmesi sayesinde orta konsol daha fazla saklama alanı sunuyor. Sezgisel kullanım prensibi ile; kol ileri doğru çevrilerek Drive “D”, geriye doğru çevrilerek Rear “R” konumuna alınabiliyor. Park “P” konumu ise, direksiyon kontrol kumandasının yan tarafındaki butona basılarak etkinleştiriliyor. 


 


Modüler Bilgi-Eğlence sistemi en yeni nesil MIB4 yazılım tabanında geliştirildi. Tüm donanımlarda standart sunulan 12,9 inç boyutundaki yeni sistemde grafik tasarımı, tepki süresi ve ekran çözünürlüğü iyileştirilerek; sezgisel kullanım kolaylığı sunuluyor. Alt kısımdaki aydınlatmalı ve “touch slider” özellikli dokunmatik panel sayesinde, ses ve sıcaklık kolayca ayarlanabiliyor. Aynı zamanda çift parmak ile çift dokunuş hareketi yapılarak koltuk ısıtma aktif edilebiliyor. 


 


Ana ekran tasarımı, artık farklı uygulamaları aynı anda görüntülemeye ve kullanabilmeye olanak sağlıyor. Kişiselleştirilebilir kutucuk yerleşimi sayesinde, dilediğiniz uygulamanın ön izleme ve kısayol görüntüsü ana ekrana taşınabiliyor.


 


Araca entegre LCD ekrana sahip çok fonksiyonlu sürüş deneyimi kumandası “Driving Experience Control” Tiguan’ın öne çıkan yenilikleri arasında bulunuyor. Bu kumanda üzerinde bulunan LCD ekran sayesinde hem kapasitif olarak hem de çevrilebilir düğme ile sürüş modları, ses modları, ambiyans aydınlatma modları arasında geçiş yapılıyor. Bu da sürücünün daha eğlenceli ve kolay bir sürüş deneyimi yaşamasını sağlıyor.


 


Motorlar

Yeni Tiguan, 1.5 eTSI 150 PS ve 2.0 TDI SCR 193 PS motor seçeneklerine eşlik eden 7 ileri Çift Kavramalı Şanzıman “DSG” ile pazara sunulmaktadır. 2.0 turbo beslemeli dizel motorda 4MOTION dört tekerden çekiş sistemi standart olarak sunulurken; 1.5 eTSI motor, standart olarak hafif hibrit teknolojisi ile gelmektedir. 2.0 turbo beslemeli dizel motor sayesinde, Yeni Tiguan 0'dan 100 km/s hıza 7,7 saniyede çıkabiliyor. Ayrıca 2,3 tona kadar maksimum çekme kapasitesine sahip. 


 


Zengin Donanım Seçenekleri 

Yeni Tiguan Life, Elegance ve R-Line donanım seviyeleriyle müşterilerle buluşuyor. Tiguan tüm donanım seviyelerinde, arka planda yenilenmiş bir yazılıma sahip yeni nesil 12.9” bilgi ve eğlence sistemi ve 10.25’’ dijital gösterge paneli “Digital Cockpit Pro” ile sunuluyor. Volkswagen’in IQ.DRIVE sürüş destek sistemleri kapsamında geliştirilen; şerit takip asistanı “Lane Assist”, yaya ve araç algılama özelliklerine sahip acil durum frenleme sistemi “Front Assist”, dinamik trafik işareti algılama sistemi “Dynamic Road Sign Display”, gelişmiş dikkat ve yorgunluk algılama sistemi “Driver Attention Monitor”, Yeni Tiguan’ın tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor.


 


Life donanım seviyesinde; 17 inç alüminyum alaşım jantlar yer alıyor. Ayrıca bu donanım seviyesinde, ısıtmalı ön koltuklar ve ısıtmalı direksiyon, Adaptif Hız Sabitleyici “ACC” ve geri görüş kamerası, akıllı park asistanı “Park Assist Plus”, sürüş profil seçimi “Driving Profile Selection”, sürüş deneyim kumandası "Driving Experience Control", 10 renkli ambiyans aydınlatması öne çıkan özellikler arasında.
Elegance donanım seviyesinde; alüminyum alaşım jantlar 18 inçe yükseliyor. Tiguan LED Plus farlar, uzun far asistanı, 3 boyut görünümlü LED Stop lambalarına sahip. Ön kısımda Volkswagen logosuna doğru uzanan yatay LED ışık şeridi Elegance donanım seviyesinden itibaren araca daha göz alıcı bir görünüm kazandırıyor. Bu donanımdan itibaren standart olarak sunulan panoramik cam tavan ile aracın yaşam alanı daha ferah bir hale geliyor. Masaj özelliğine sahip “ArtVelours Eco” mikrofiber döşemeli ErgoActive ön koltuklar bu donanımda standart sunulurken yarı otonom sürüş asistanı "Travel Assist" ve acil durum asistanı "Emergency Assist" ile şerit değiştirme asistanı "Side Assist" ve arka trafik asistanı "Rear Traffic Assist" standart sürüş asistan sistemlerine ekleniyor.


 


R-Line donanım seviyesinde ise; içeride "R" logolu deri direksiyon, R-Line özel tasarım spor koltukları, alüminyum pedallar ve siyah tavan döşemesi; dışarıda ise "R-Line" özel tasarım ön ve arka tamponlar, 19 inçlik Coventry jantlar, ön radyatör ızgarası ve yan aynaların altındaki R logosu öne çıkıyor. 


 


Tiguan’ın Elegance ve R-Line donanımlarında geliştirilmiş sürüş asistan sistemleri standart olarak sunuluyor. Bunlar arasında; 

Yarı otonom sürüş asistanı "Travel Assist" ve acil durum asistanı "Emergency Assist"

Adaptif hız sabitleyicisi "ACC" 

Ön bölge asistanı "Front Assist" 

Şerit değiştirme asistanı "Side Assist" ve arka bölge yaya tanıma asistanı

Şerit takip asistanı "Lane Assist" 

 Akıllı park asistanı "Park Assist Plus" 

Proaktif yolcu koruma teknolojileri bulunuyor.

38 yorum:

 1. Gidin aynı paraya Torres alın. Koltuk soğutma dahil aklınıza gelen her şey var. Üstelik D segmenti.

  VW Türk halkını yeterince keriz yerine koydu. Bundan sonra Bir direksiyon 4 teker’i bu fiyatlardan kimse almaz.


  Futbolcafe

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Torres bana göre efsane bir araç


   Hakan🏹

   Sil
  2. Şahsuvaroğlu olabilecek en kötü distribütör. Dünyanın en iyisini en uygun fiyata satsa yine almam. İşim olmaz.

   BK

   Sil
 2. Şimdi lansmanı olan BYD mi ? Yeni tiguan mı ?

  KARA ARES

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. BYD'nin full paketi ile Tiguan'ın en boşu yaklaşık aynı fiyata!
   Artı Tiguan C segment, BYD ise D segment bir SUV diye biliyorum.


   Fikri İnce

   Sil
 3. VW hep aynı. Değişen bir şey olmuyor.

  Ömer

  YanıtlaSil
 4. Arabaların hepsi satılır. Çünkü şirketler karısına, kızına, oğluna, yönetim kurulu başkanına, üyelerine, müdürüne alıyor. Sonra da vergiden düşüyor!!! Biz bireysel alıcılar zor alır.


  kc59

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu vergiden düşüyorlar geyiği de bitmedi öyle düşündüğünüz gibi olmuyor o işler


   Mustafa Öztürk

   Sil
 5. VW yavas yavas sektoru degistirip Dysona Siemense falan rakip olmaya calisabilir

  İlker

  YanıtlaSil
 6. Bu fiyata PHEV BYD Seal U geldi Türkiye'ye.


  Elektronik Demokrasi

  YanıtlaSil
 7. C segmentine bu para vereceğime d segmenti seal alırım

  Kubilay Demirkıran

  YanıtlaSil
 8. Aynısının cuprasını bekliyorum. Terramar adıyla piyasaya sürülecek model bundan daha sportif olacak.

  Düşünen Adam

  YanıtlaSil
 9. 2 litre alacak kadar vergi vermeyi sevenler için mevcut 193 beygirlik versiyon yerine çift turbolu 240 beygirlik versiyon (halen varsa) daha iyi olurdu. Değerdi...

  Barkın Şahin

  YanıtlaSil
 10. Vw grubu ile Nokia arasında benzerlik görebilir musunuz ?


  Dilaekrem

  YanıtlaSil
 11. Dur tahmin edeyim , %80 ÖTV değil mi ? Milattan kalma vergi matrahlarıyla normal değil mi ? Neden her fiyatlı paylaşımlarınızda dile getirmiyorsunuz bu ÖTV yi. En boş araba bile %80 ÖTV ile başlıyor, hybritte teşvik yok. Tam Elektrikli parasına hibrit satıyorlar ..

  Ömer Gür

  YanıtlaSil
 12. Nokia da connecting people diye diye tarih oldu. Şimdi yeniden tuslu telefon cikarmişlar. Yıllar sonra Çinliler bataryalı ucan arabaya yaparken vw de nostaljik golf serisi yapar artik

  Jediko

  YanıtlaSil
 13. Almanya da satılmayan bizde 2 milyon TL
  Emeği geçen herkesi Zeus a havale ediyoruz


  FTHKRTL1864

  YanıtlaSil
 14. Bu arabalara bu kadar para vereceğine hyundai staria alır mantıklı insan.

  Kılıç Aslan

  YanıtlaSil
 15. Valla 5 yıldır VW kullanıyorum. Hatta 2023'te de sıfır Polo aldım ama artık pişmanım diyebilirim. Donanımsız araba satıyorlar. Abi cam tavan yok, hala el freni çekmeli, kontak çevirmek nedir yani hala kontak çeviriyoruz. Bir dahaki seçimim asla olamaz VW ve Alman grubu.


  Oğuzhan Özdemir

  YanıtlaSil
 16. Alanlara hayırlı olsun dileriz.Allah kazadan beladan korusun.Lakin be usta biz daha istakoz yemedik nerden bulcez bunca parayı da alcez bu aracı.Dustera binmeye devam.Allahtan 2013 de almışız da biniyoz şimdi hayallerde alırız bu arabaları.


  TC.Ayhan TURNA

  YanıtlaSil
 17. İddialı Suv modeline arka koltuk ısıtma koymayan , ön koltuklarını elektrikli, masaj fonksiyonlu yapamayan, elektrikli bagajı vs yi zaten geçtim, donanım fakiri bir marka. Parasının ederi değil.

  Reker

  YanıtlaSil
 18. Bu paraya gider sang yong tores alırım tores sınıf olarakta donanim olarakta tip şekil olarakta vw havada yere indirmeden tokatlar.

  Anti Yobaz

  YanıtlaSil
 19. Kafayı yemişler bu fiyata asla bu araba alınmaz. Mercedes alırım 2.6m'a cla 200 hiç düşünmeden çekerim altıma

  Furkan Arslan

  YanıtlaSil
 20. birileri de çıkıp arabalar pahali değil vergilerimiz çok yüksek demiyor asıl sorgulanması sorumlular hep bu yüzden es geçiliyor düzen de değişmiyor maalesef

  Ümit Nebioğlu

  YanıtlaSil
 21. 4 teker 1 direksiyona bu paraları verene kadar çekik gözlerden en kötü toyota çeker bakarım keyfime, vw çok şımardı

  Atakan Dursun

  YanıtlaSil
 22. Siz nasıl bir hayat yaşıyorsunuz ya 2 milyona uygun demek nedir? Ne iş yapıyorsunuz nasıl bu kadar paralar size uygun geliyor?

  Recep Gülgör

  YanıtlaSil
 23. Otv otv otv yeter artık maaş alıyoruz vergi dilimi, araba al otv, fatura öde otv. KDV yetmiyor gibi otv verginin vergisi nedir Allah aşkına. Halkının sırtından geçinen bir ülke olduk.

  Murat Çil

  YanıtlaSil
 24. Türkiye harici tüm ülkelerde öğrenci arabası ama bizim ülkede makam arabası olacak nerdeyse. ÖTV illeti!!!

  Sezai Ertaş

  YanıtlaSil
 25. Uygun buysaaa biz bitmişizz demktir millette para var ozman bende yok

  Murat Gözütok

  YanıtlaSil
 26. Tiguan fiyatına göre BYD seal U aynı fiyat açıklamış ortalama? Sizce hangisi daha ucuz olması gerekiyordu ?

  Turkey Car Tv

  YanıtlaSil
 27. Demekki byd volkswagenden çok daha ucuza çok daha iyi bir araba yapabiliyormuş gerçekten. Çinliler çok fena piyasaya girdiler çok

  SELİM AKAR

  YanıtlaSil
 28. Çinliler olmasa 4 milyon isterlerdi utanmak yok bunlarda 2 milyon olanı da boştur onun yerine Byd Seal U alın bundan bin kat iyidir

  Yılmaz Girgin

  YanıtlaSil
 29. 2.9M i Volkswagene veren adamın ya parası fazladır ya premium markalardan bir haberdir. Ne bileyim yani...


  atanamayansherlock

  YanıtlaSil
 30. Bu paraya Bmw Mercedes alırım

  Sinan Emre Hacaloğlu

  YanıtlaSil
 31. Bu araba 1.5 ise 2.0 TSİ Formentor almak daha mantıklı

  Burhan Kılıç

  YanıtlaSil
 32. Parasını haketmeyen tek marka

  Parasını haketmeyen tek marka

  YanıtlaSil
 33. Dediğiniz güzel özelliklerin hepsi kesin alınamayacak en üst pakette sunulmuştur. Vag grubu donanım cimriliğinden vazgeçmeli yoksa Çinliler silip geçecekler.


  Aras

  YanıtlaSil
 34. Anlaşılan firmanın bu bayır aşağıya doğru giden gidişata bir müdahalesi filan olmayacak. Kendilerine başarılar diliyorum.


  Burak ELBİR

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..