Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yerli Elektrikli Agrolia, bekliyor

ZY Elektrikli Traktör, Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyor ama hala seri imalata geçilmedi, satışları başlamadı. Yerli elektrikli SUV Togg gibi, süreç fazla uzun sürdü veya sürüyor.Yine de olumlu bir girişim. Desteklenmesi gereken bir girişim. Ancak, madem yerlilik ve millilikten bahsediyoruz adı da Türkçe olmalıydı.ZY Elektrikli Traktör AGROLiA için resmi sosyal medya hesabından son mesajlar;

" Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen elektrikli traktör Agrolia, çevre dostu ve düşük maliyetli kullanım ile Türk tarımında öncü olmayı hedefliyor.

ZY Elektrikli Traktör

#ZY #ZYElektrikliTraktör #SürdürülebilirTarım #ÇevreDostu #YeşilGelecek #YenilikçiTeknoloji #SıfırEmisyonElektrikli traktör Agrolia, düşük maliyetli kullanımı sayesinde geleneksel traktörlere göre enerji giderlerinde %90'a kadar tasarruf sağlıyor. Mazot masrafına son veren Agrolia, dizel traktörlere göre daha ekonomik ve çevre dostu kullanım imkanı sunuyor. "


Kaynak; https://twitter.com/ZYtraktor
https://www.zyelektrikli.com/

3 yorum:

 1. Hocam bu traktör neden bu kadar gecikti? Önder yol da ayrılmış herhalde projeden?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gecikmenin sebebini bilmiyorum ama döviz, - maliyet olabilir veya Bakanlıkla ilgili olabilir!
   Önder Beyin ayrıldığı hakkında bilgim yok

   Sil
  2. Önder bey en son Reeder ın elektrikli otomobil projesi için uğraşıyordu ondan da istifa etti. Önder bey de ayrıldıysa elektrikli traktör işi de Reeder elektrikli oto işi de olmayacaktır diye düşünüyorum.

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..