Yerli Otomobilde Gelişmeler, Bilmediğiniz Girişimler..

İSTANBUL TRUCK RACING by RENAULT TRUCK, İZLEMEK iÇiN BU YAZIYI OKUYUN!

Formula 1 yarışlarını unuttuk yerine Formula Truck yarışlarını izleyeceğiz. Yinede hiç yoktan iyidir!! Bu yarışlarla beraber Türkiye Pist Şampiyonasının bir etabınıda izleyebileceğiz..Bu arada ücretsiz 3 günlük  yarış bileti kazanmak için 
Takipçilerimiz arasından; twitter@kamyonyarislari.org mailine isim adres ve telefon ulaştıran her gün 10 talihli, 3 günlük bilet kazanacak..
Bence bu etkinliği de kaçırmamak lazım. .Bir dahaki seneye bunuda bulamayabiliriz!!!
Devlerin İlk yarışı 11‐13 Mayıs da İstanbul Park’da!
 Avrupa'da büyük ilgiyle takip edilen ve ülkemizi ilk kez ziyaret edecek olan FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası (ETRC)'nın açılış
yarışları, 11‐13 Mayıs tarihinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Renault Trucks sponsorluğunda İstanbul

Park pistinde düzenleniyor.
Karayollarında gördüğümüz TIR çekicilerinden oldukça farklı 5.5 tonluk ağırlığa, 12 litre ve 1100 beygir gücündeki bir motora sahip
olan kamyonların heyecan dolu mücadelesinin büyük ilgi görmesi bekleniyor. İstanbul Park
pistinde büyük bir çekişme sergileyecek
olan 14 kamyon, teknoloji açısından modern GT yarış otomobillerini aratmıyor.
XL Beden Yarış Keyfi!
Avrupa'da Formula 1'den sonra en çok seyirci çeken yarış serisi olan kamyon yarışlarında, Cumartesi ve Pazar günlerinde ikişer yarış
olmak üzere, birbirinden bağımsız tam dört yarış yapılacak ve yarışlar 9 ar tur sürecek.
İstanbul Park pistine gelecek olan sporseveler, dev boyutlarıyla keyifli anlar yaşatacak olan kamyonların yanı sıra 2012 Türkiye Pist
Şampiyonası'nın ikinci ayağını da izleme şansı bulacaklar..

Özellik çocukların çok büyük ilgisini çeken bu organizasyon tüm ailelerin zevkle katılabilecekleri hafta sonu alternatifi oluşturacak. Bu
nedenle 12 yaşa kadar çocuklar Federasyonun ücretsiz davetlisi olacak.
Hafta sonu boyunca tüm seyircilerin farklı noktalardan yarışı izlemelerine imkan tanıyan 3 günlük tek tip biletler biletix satış
noktalarında satışa sunulmuştur.
Ayrıntılı bilgi için: www.kamyonyarislari.org
KAYIT LİSTESİ
Yarışmacı Marka Pilot
1‐Castrol Team Hahn Racing (DEU) MAN Jochen Hahn (DEU)
2‐ Cepsa EESS (ESP) MAN Antonio Albacete (ESP)
3‐MKR Technology RENAULT Adam Lacko (CZE)
4‐ MKR Technology RENAULT Markus Östreich (DEU)
5‐Buggyra Int.Racing System FREIGHTLINER David Vrsecky (CZE)
6‐MKR Technology (CZE) RENAULT Markus Bösiger (CHE)
7‐Frankie OXXO Truck Racing Team(CZE) MAN Alexandr Lvov (RUS)
8‐Antony Janiec (FRA) TBC Antony Janiec (FRA)
9‐Jean – Pierre Blaise (BEL) RENAULT Jean – Pierre Blaise (BEL)
10‐Mika Makinen (FIN) MAN Mika Makinen (FIN)
11‐ Frankie OXXO Truck Racing Team(CZE) MAN Frankie Vojtisek (CZE)
12‐ Frankie OXXO Truck Racing Team(CZE) MAN Norbert Kiss (HUN)
13‐ Truck Sport Lutz Bernau (DEU) MAN Dominique Lacheze (FRA)
14‐ Rene Reinert (DEU) MAN Rene Reinert (DEU)
Takımlar Kayıt Listesi
No. Yarışmacı Marka Sürücüler
3 - 4 MKR Technology RENAULT Adam Lacko / Markus Ostreich ,
6 - 10 Team 14 RENAULT Markus Bosiger / Anthony Janiec
14-17 Blaise / Bouzige Truck Racing RENAULT Jean-Pierre Blaise / Olivier Bouzige
2012 FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası Takvimi
13 / 05 İstanbul Park ‐ Türkiye
20 / 05 Misano ‐ İtalya
10 / 06 Albacete ‐ İspanya
24 / 06 Nogaro ‐ Fransa
01 / 07 Donington ‐ İngiltere
15 / 07 Nürburgring ‐ Almanya
29 / 07 Smolensk ‐ Rusya
02 / 09 Most ‐ Çek Cumhuriyeti
23 / 09 Zolder ‐ Belçika
07 / 10 Jarama – İspanya
14 / 10 Le Mans ‐ Fransa
İSTANBUL TRUCK RACING by RENAULT TRUCKS
11 – 13 MAYIS 2012 / ISTANBUL PARK Pisti
Program
FRIDAY, 11th May 2012 / 11 Mayıs 2012 Cuma
SATURDAY, 12th May 2012 / 12 Mayıs 2012 Cumartesi
10:30 – 11:00 Truck / Kamyon PRESS CONFERENCE Basın Toplantısı
11:00 – 13:00 Truck / Kamyon PRESS – VIP RIDES (120 minutes) Basın / VIP Turları (120 dakika)
13:30 – 15:30 TRACK ACTIVITY (120 minutes) Pist Aktivitesi (120 dakika)
15:45 – 16:45 Truck / Kamyon FREE PRACTICE (60 minutes) Serbest Antrenman (60 dakika)
17:00 – 18:00 SUPPORT RACE 2 FREE PRACTICE (60 minutes) Serbest Antrenman (60 dakika)
08:25 – 08:45 SUPPORT RACE 2 FREE PRACTICE 1 (20 minutes) Serbest Antrenman 1 (20 dakika)
09:00 – 09:20 Truck / Kamyon FREE PRACTICE 1 (20 minutes) Serbest Antrenman 1 (20 dakika)
09:30 – 09:50 TTCC / TPŞ FREE PRACTICE 1 (20 minutes) Serbest Antrenman 1 (20 dakika)
10:00 – 10:20 SUPPORT RACE 2 FREE PRACTICE 2 (20 minutes) Serbest Antrenman 2 (20 dakika)
10:35 – 10:55 Truck / Kamyon FREE PRACTICE 2 (20 minutes) Serbest Antrenman 2 (20 dakika)
11:10 – 11:30 TTCC / TPŞ QUALIFYING (20 minutes) Sıralama Turları (20 dakika)
11:35 – 12:25 LUNCH TIME (50 Minutes) Öğle Arası (50 dakika)
11:35 – 12:25 TRACK ACTIVITY (50 Minutes) Pist Aktivitesi (50 dakika)
12:35 – 12:50 Truck / Kamyon QUALIFYING (15 minutes) Sıralama Turları (15 dakika)
SUNDAY, 13th May 2012 / 13 Mayıs 2012 Pazar
08:40 – 09:00 SUPPORT RACE 2 WARM UP SESSION (20 minutes) Isınma Turları (20 dakika)
09:15 – 09:30 Truck / Kamyon WARM UP SESSION (15 minutes) Isınma Turları (15 dakika)
09:45 – 10:05 TTCC / TPŞ WARM UP SESSION (20 minutes) Isınma Turları (20 dakika)
10:30 – 10:40 Truck / Kamyon QUALIFYING (15 minutes) Sıralama Turları (15 dakika)
10:45 – 10:55 Truck / Kamyon SUPER POLE (10 minutes) Süper Pol (10 dakika)
11:22 – 11:52 SUPPORT RACE 2 2ND RACE (25 Minutes + 1 Lap) 2. Yarış (25 dakika + 1 tur)
12:00 SUPPORT RACE 2 PODIUM PROCEDURE Kupa töreni
13:10 – 13:40 Truck / Kamyon 3RD RACE (9 laps or 30 Minutes) 3. Yarış (9 tur veya 30 dakika)
13:45 Truck / Kamyon PODIUM PROCEDURE Kupa töreni
14:12 – 14:42 TTCC / TPŞ 2ND RACE (10 Laps or 30 Minutes) 2. Yarış (10 tur veya 30 dakika)
14:50 TTC / TPŞ PODIUM PROCEDURE Kupa töreni
12:55 – 13:05
Truck / Kamyon
SUPER POLE (10 minutes)
Süper Pol (10 dakika)
13:20 – 13:50 SUPPORT RACE 2 QUALIFYING (30 minutes) Sıralama Turları (30 dakika)
14:17 – 14:47 TTCC / TPŞ 1ST RACE (10 Laps or 30 Minutes) 1. Yarış (10 tur veya 30 dakika)
14:55 TTCC / TPŞ 1 PODIUM PROCEDURE Kupa töreni
15:35 – 16:05 Truck / Kamyon 1ST RACE (9 laps or 30 Minutes) 1. Yarış (9 tur veya 30 dakika)
16:15 Truck / Kamyon PODIUM PROCEDURE Kupa töreni
16:42 – 17:12 SUPPORT RACE 2 1ST RACE (25 Minutes + 1 Lap) 1. Yarış (25 dakika + 1 tur)
17:20 SUPPORT RACE 2 PODIUM PROCEDURE Kupa töreni
17:55 – 18:25 Truck / Kamyon 2ND RACE (9 laps or 30 Minutes) 2. Yarış (9 tur veya 30 dakika)
18:35 Truck / Kamyon PODIUM PROCEDURE Kupa töreni
15:35 – 16:05
Truck / Kamyon
4TH RACE (9 laps or 30 Minutes)
4. Yarış (9 tur veya 30 dakika)
16:15 Truck / Kamyon PODIUM PROCEDURE Kupa töreni
• TTCC/TPŞ: Turkish Touring Car Championship / Türkiye Pist Şampiyonası
• Support Race: Destek yarış TBA
 https://twitter.com/#!/truckracingTR
 http://www.kamyonyarislari.org
 https://www.facebook.com/kamyon.yarislari

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..