Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

37. OYAK-RENAULT YEŞiL BURSA RALLiSi

Motorsporlarında yılın son yarışları  yaklaşıyor..
2012 Türkiye Ralli Şampiyonu'nun belli olacağı 37.OYAK-RENAULT Yeşil Bursa Rallisi 20-21 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek..
Yeşil Bursa Rallisi, 37. kez düzenlenirken, OYAK-Renault’nun ana sponsorluğunda, Technospray, Hilton Bursa ve Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları ile kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından  organize ediliyor.

SEYİRCİ ETABI KÜLTÜRPARK İÇİNDE


20 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’da OYAK-RENAULT Otomobil Fabrikaları’ndan verilecek seramonik start ile başlayacak olan 37.OYAK-RENAULT Yeşil Bursa Rallisi’nde takımlar ilk olarak saat 14.00’den itibaren kent merkezinde yer alan ve Kültürpark içerisinde oluşturulan Bursa Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı’nı geçecekler. Bursalı otomobilseverler bu etapta yarışa katılan Türkiye’nin en iyi ralli pilotlarının performanslarını çok yakından izleme şansı bulacaklar..
Yarışa katılan ekipler Kültürpark’ın ardından Orhaneli-Keles bölgesinde yer alan etaplara yönelecek ve 3 özel etap geçerek günü saat 19.00’dan itibaren Hilton Bursa’da noktalayacaklar.


İKİ GÜNLÜK ZORLU MÜCADELE


Pazar sabahı 07.30’da tekrar direksiyon başına geçecek olan ekipler, Kirazlı, Soğukpınar, Dağgüney ve Firoz özel etaplarını iki kez geçerek saat 18.00’den itibaren Hilton Bursa önünde bu zorlu mücadeleyi tamamlamaya çalışacaklar.


37.OYAK-RENAULT Yeşil Bursa Rallisi öncesi Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Pegasus Racing’den Luca Rossetti, 117.4 puanla lider durumda. Castrol Ford Team Türkiye’den Yağız Avcı da 113 puanla ikinci sırada yer alıyor. Bu iki pilottan Bursa’da kazanan, 2012 Türkiye Ralli Şampiyonluğunu ilan edecek.
Bu arada, Castrol Ford Team Türkiye, son 3 yılın Türkiye Şampiyon pilotu Yağız Avcı, co-pilot Bahadır Gücenmez ile Doğu Avrupa Kupası’nın Sırbistan’da koşulan son etabında aldığı üçüncülükle,  Türkiye’ye Doğu Avrupa Ralli Kupası Birinciliği'ni kazandırdılar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..