Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN.

BENZiN DERDiNE SON; NÜKLEER OTOMOBiLLER GELiYOR

Nükleer otomobil olur mu?Hemde lüks ve presijli bir otomobilde kullanılır mı?Bu sorunu cevabı Yeni Dünya olaarak adlandırılan Amerika Kıtası'dan verildi.Nükleer enerji, gelecekteki alternatif yakıtlardan biri.Fosil yakıtların bir zaman sonra bitecek olması, rüzgar, güneş gibi alternatifleri ortaya çıkararırken, diğer bir çare ise nükleer enerji. Santrallerin dışında uçak gemileri ve denizaltıları biliyoruz , nükleer yakıtla çalışan. Amerikalı Cadillac,
nüklleer enerjiyle çalışan bir otomobil projesi gerçekleştirdi..Cadillac WTF olarak adlandırılan otomobil, bakım yapılmadan 100 yıl çalışcak şekilde planlanmış.

Açık adı, Cadillac World Thorium Fuel (Cadillac WTF) olan otomobil, adından anlaşılacağı gibi son senelerde çok gündemde olan ve stratejik değeri olan Toryum!la çalışıyor. Resimler, http://www.coroflot.com

4 yorum:

  1. Desenize benzin parasından kurtulduk:) (ya yolda patlarsa:(

    YanıtlaSil
  2. Evet, güvenlik ve maliyet bu tip araçların yaşaması için en önemli etken...Benzin yerine TORYUM un geliyor olması Türkiye için de çok manidar!!!

    YanıtlaSil
  3. Evet, güvenlik ve maliyet bu tip araçların yaşaması için en önemli etken...Benzin yerine TORYUM un geliyor olması Türkiye için de çok manidar!!!

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..