Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

CiTROEN WiLD RUBiS

Peugeot - Citroen ikilisinin aslında bir üçüncüsü olarak niteleyebileceğimiz DS Serisi, yeni bir modelle daha gündeme geliyor; Citroen Wild Rubis, modern olduğu kadar doğaya saygılı bir konsept otomobil..
Citroen Wild Rubis; DS3, DS4, DS5 ve Numéro 9 konseptinin ardından , DS serisinin en son temsilcisi olarak karşımıza çıkıyor.

Wild Rubis’in sofistike ve eşsiz stili DS serisinin genlerini temsil ediyor. Wild Rubis konsepti DS serisinin gelecekteki SUV kategorisinin sinyallerini veriyor.
Dünyanın ilk Citroen DS showroomuna ev sahipliği yapan Şangay kentindeki otomobil fuarında tüm teknolojik yenilikleri ile otomobil severlerin karşısına çıkacak olan Wild Rubis full- hybrid , plug – in teknolojilerini bünyesinde barındırıyor.


Fransız tarzı lüks kavramının yeni ifadesi
Paris, dünyanın moda ve mücevher merkezi.. Wild Rubis konsepti de bu merkezde DS serisi için özel olarak tasarlandı. DS serisinin rafine kodları ile bir SUV’un güçlü duruşu Wild Rubis konseptinin eşsiz profilinde birleşti.

4.7 metre uzunluğa sahip olan Wild Rubis 2,9 metrelik oldukça uzun bir dingil mesafesine sahip. Konseptin yüksekliği 1,59 metre iken genişliği 1,95 metre olarak tasarlanmış. Wild Rubis konseptinde 21 inçlik özel tasarımlı jantlar kullanılıyor.

Hipnotize eden bakışlar

Wild Rubis ön far tasarımı ile Numéro 9 konseptinden de izler taşıyor. Konsept aracın ön kısım tasarımı karakteristik bir şekilde radyatörün üst kısmına yerleştirilmiş üç boyutlu kabartma DS logosu ile tamamlanıyor. Izgara tabanında kaydırma gösterge ışıkları ile çevrili üç mobil aydınlatma modülü oluşturan eşsiz tam LED farlar, ve kenarında bir akort çatalı şeklindeki ışık imza şeklinde akar. Bu tasarım Vahşi Rubis’e gerçek bir mücevher gibi cesur, hipnotik ve benzersiz bir bakış sağlar.


Arka tasarım yine mücevher etkili tasarımı ile öne çıkıyor. Arka farların bagaj kapağının bir parçası şeklindeki tasarımı ile bütünlük sağlıyor. Mükemmellik duygusu, DS logosu üzerinde ince aydınlatma efekti ile son buluyor. Wild Rubis tamponlarındaki iki egzoz çıkışlarını birleştiren krom kaplama ise arka tasarımının bir diğer dikkat çeken noktası.

Her detay , Wild Rubis’i 1955 DS’e layık varis yaratmak için özenle ele alındı. DS serisinin tüm ayırt edici özellikleri bu konsept otomobil için rafine hale getirildi. Anlamlı yan krom detay, ön ve arka ışık imzası ve asil malzemelerin kullanımı bunu ispatlıyor. Wild Rubis konseptin renk tonları vahşi ama sofistike bir görünüm vermek üzere tasarlandı. Işığın yoğunluğu ile yakut kırmızısı karoser, heykelsi şekiller vurgulayan rengini her açıdan yansıtıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..