Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Renault Clio HB ve Sport Tourer 1.2 Turbo EDC


Renault’nun yeni üyelerinden  Clio;  HB ve Sport Tourer tipleriyle birlikte segmentinde fabrika çıkışlı en geniş kişiselleştirme seçeneklerine sahip bir otomobil.. Otomatik vites konforunu yaşamak isteyenler için artık 1.2 litrelik motora sahip Clio HB ve Sport Tourer; 1.2 Turbo EDC 120 bg seçenekleriyle de yollara çıkıyor.. 
 Renault 5'in çizgisinden gelen Clio gün geçtikçe genişliyor, rahat
hale geliyor..Kişiselletirilebilen otomobil, otomatik vites seçeneklerini arttırarak kullanım açısından da farklı uygulamalar sunuyor..
Yeni otomatik vites; atak canlı ve tepkisel bir hızlanma ile  sıradışı bir sürüş konforu sağlarken  güç, performans ve yakıt tüketim kontrolünü bir arada barındıran 1.2Turbo EDC 120bg, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonları açısından da segmentinde öne çıkıyor.
 
Bu yeni motor karma parkurda 5.2 litre / 100km düşük yakıtım tüketimi ve 120g CO2/km salım değeri kaydediyor.
6 ileri EDC otomatik vites kutusu, manuel bir vites kutusunun tüketimine benzer bir yakıt tüketimi ile birlikte seri vites geçişleri tepkisellik ve canlılık sunuyor. EuroNCAP testlerinden aldığı 5 yıldız ile güvenlik alanında olduğu kadar üstün donanımları ile teknoloji alanında da dikkat çekiyor.
Clio’da bulunan standart donanımlar arasında; sürücü ve yolcu hava yastığı, acil fren destek sistemi (AFU), ABS, ASR, baş, göğüs, yan hava yastıkları, direksiyondan kumandalı hız ayar ve sınırlayıcı, LED gündüz farları, elektronik denge programı (ESC), yokuşta kalkış destek sistemi bulunuyor.   
Türkiye’de başarılı bir satış grafiği elde eden Clio, EDC (Çift Kavramalı) vites kutusu ile başarısını daha da ileriye taşıyor. Clio HB 1.2 Turbo EDC 120bg 42.500TL, Clio Sport Tourer ise 46.590TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..