Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

YENi FERRARi SERGiO

Pininfarina; tasarladığı (özellikle Ferrari gibi) otomobiller ve Juventus Stadyumu'yla tanınan bir marka!Tasarımda, Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE CATIA for Creative Designers uygulaması seçilerek, İtalya’nın ve dünyanın otomotiv, endüstri ve mimari konusunda dev tasarım

firması/markası Pininfarina'nın onursal Yönetim Kurulu Başkanı Sergio Pininfarina'yı onurlandırmak amacıyla yeni konsept otomobile SERGiO adı verildi.Araç arka tasarımnda, İtalia gibi modellerden esintiler taşırken ön tasarım ise tamamen aerodinamiğiyle ilgi çekici..


Mühendisler bu tasarım uygulamasıyla çok kısa bir zamanda estetik açıdan aerodinamik ve yenilikçi bir tasarım ortaya çıkardı.
Yenilikçi sanal modelleme ve 3D eskiz özelliklerini kullanan Pininfarina tasarımcıları Sergio Konsept Otomobilin geliştirilmesi sürecinde çeşitli farklı yaklaşımları kullanarak erken aşamalarda denemeler yaparak en uygun biçim ve yapılandırmayı hızlı bir şekilde uygulayabildi. Bu çalışmalar sonucunda elde edilen 3D sanal model, ayrıntı bakımından zengindi ve ICEM Surf kullanılarak oluşturulan üretime hazır A sınıfı yüzeyler içeriyordu. Tasarımcılar ayrıca konsept otomobillerinin farklı modellerini yönetebilmiş ve CATIA Live Rendering uygulama özelliğini kullanarak her bir tasarım alternatifini 3D görüntüleyebildi. Doku ve renk gibi tasarımcıların tüm stil özellikleri ve Pininfarina mühendisleri tarafından geliştirilen teknik özellikler tek bir modelde bir araya getirildi. Bu, fikir alışverişini kolaylaştırırken karar verme sürecini de hızlandırdı.Tasarım ekipleri alternatifleri oluşturdu, analiz etti,mükemmel tasarımı ortaya çıkardı
Pininfarina Tasarım Direktörü Fabio Filippini konuyla ilgili şunları söyledi: “CATIA uygulaması bize, Pininfarina’nın sahip olduğu geçmişten gelen tasarım felsefesine uygun, yenilikçi bir çalışma yolu sağladı. Saflık, performans ve duygu, Sergio'nun kariyeri boyunca bizlere aktardığı en önemli değerlerdir. Söz konusu üç temel değere odaklanarak gerçekleştirilen konsept modellemesi bizim en güçlü yanımızdır ve Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE tasarım çözümü, fikirlerimizi gerçeğe dönüştürmede bize yardımcı olmaktadır.”


Dassault Systèmes Endüstri ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Monica Menghini ise şöyle konuştu:“Tasarımcılar, yaptıkları işe tutkuyla bağlı, coşkulu kişilerdir ve tasarım teknolojilerini seçerken çok ince eleyip sık dokumaktadırlar. Bu nedenle Pininfarina gibi tanınmış bir tasarım firması yaratıcılığını ifade etmek için 3DEXPERIENCE çözümlerinden yararlanmayı seçtiğinde, tasarımcılara gelişmiş tasarım deneyimi sunabilmek bizleri mutlu etmektedir. Dijital 3D süreklilik özelliği ve gerçekçi görüntü işleme olanakları sayesinde tasarım ve mühendislik ekipleri çeşitli tasarım alternatifleri oluşturup analiz edebilmiş ve mükemmel tasarımı ortaya koyabilmiştir.”

Dassault Systèmes hakkında
3 Boyutlu (3D) Deneyim Firması Dassault Systèmes, şirketlere ve insanlara sürdürülebilir inovasyonları hayal etmelerini sağlayan sanal dünyalar sunuyor. Bu dünyada yer alan öncü çözümler, ürünlerin tasarlanma, üretilme ve desteklenme şeklini değiştiriyor. Dassault Systèmes’in sunduğu işbirlikçi çözümler, sanal dünyanın gerçek dünyayı geliştirmesi için sosyal inovasyonu da besliyor. Grup, 80’den fazla ülkede, farklı sektörlerden her büyüklükte firmayı kapsayan 150 bini aşkın müşteriye değer katmaya devam ediyor. Daha fazla bilgi için www.3ds.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.


CATIA, SolidWorks, ENOVIA, SIMULIA, DELMIA, 3DVIA, 3DSwYm, EXALEAD ve Netvibes; Dassault Systèmes ve ABD’de ve/veya diğer ülkelerde bulunan alt kuruluşlarının ticari markaları olarak kayıtlıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..