Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

BU MOTOR ÖPÜLMEZ Mİ?


Günümüzde akaryakıtla çalışan motorlar içinalternatif yakıtlı motorlar tehdit durumunda!!Özellikle elektrikli araçlar onu çok arkadan izleyen hidrojen ve diğer seçenekler..Pazarı kaptırmamak adına olduğu kadar,klasik yakıtla çalışan motorlarda ise hacim küçültüp, güç arttırma ve 

yakıt harcamasını düşürme eğilimileri kendini gösteriyor. Bu da, kullanıcı ve çevre için olumlu bir durum.Artık, birçok marka gibi Ford'ta bu tipte motorlar üretiyor. Amerikan otomobil sanayinin en gözde markasının bir ürünü olan EcoBoost'un üretim sayısı 2 milyonu geçti..
EcoBoost toplam motor boyutundan küçük, turboşarj, doğrudan enjeksiyon ve değişken supap zamanlama ayarı özellikleriyle kullanıcılarına mükemmel performans ile %15’e varan yakıt ekonomisini aynı anda sunabilen en iyi motor!

Ford’un global EcoBoost motor ailesinde şu anda 1.0 litrelik üç-silindirli; 1.5 litrelik, 1.6 litrelik ve 2.0 litrelik dört-silindirli motorlar ile güçlü ve verimli 3.5 litrelik V6 motor bulunuyor.

EcoBoost Avrupa’da yayılıyor, Kuzey Amerika’da talepler artıyor! Ford’un verilerine göre; Kuzey Amerika’da, EcoBoost motor, şu anda tüketiciler arasında en çok beğenilen ve kabul edilen yakıt tasarruflu motor olarak öne çıkıyor. Ayrıca, EcoBoost teknolojisinden haberdar olan tüketicilerin bir Ford otomobilini satın alma olasılığının da, bu motordan haberdar olmayanlara kıyasla yaklaşık %50 daha fazla olduğu saptanıyor. Avrupa’da, 2012 ve 2013, “Yılın Uluslararası Motoru” ödülüne sahip olan 1.0 litrelik EcoBoost motora olan olağanüstü talebe yönelik olarak, Almanya, Köln, motor fabrikasındaki üretim kapasitesi iki katına çıkartılarak günde 1.000’den fazla motor üretimine başlandı. B-MAX satışlarının %43’ü, Focus satışlarının %32’si, Fiesta satışlarının %26’sı ile C-MAX ve Grand C-MAX satışlarının %24’ünde bu motor tercih ediliyor. Kuga müşterilerinin %18’i geleneksel olarak dizel motorları benimseyen bir segmentte, 1.6 litrelik EcoBoost seçeneğini tercih ediyor!


Bu yıl, EcoBoost, Kuzey Amerikalı modellerin yüzde 90’ından daha fazlasında bulunacak ve bu oran 2015 yılına kadar % 95’e yükselecek.


Tüm bunların sonucunda, ödüllü 2.0 litrelik EcoBoost’a olan talebi karşılayabilmek için, Ford, 2014 yılında başlamak üzere, 2.0 litrelik EcoBoost üretimini Cleveland, Ohio motor fabrikasında yapmak amacıyla yaklaşık 200 milyon dolarlık bir yatırımı hayata geçirdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..