Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

OYUNUZU KULLANIN, iLETiŞiM ÖDÜLLERiNi BELiRLEYiN!

Geleneksel hale gelen ODD Gladyatörleri Satış ve İletişim Ödülleri süreci başladı.Bu sürece katılıp sizde halk oylamasınına katılarak hoşunuza giden, iyi bulduğunuz iletişim, etkinlik ve uygulamalara oy vererek birinci seçilmesini sağlayabilirsiniz.Otomobil markaları bu ödüllerin sahibi olurken katılımcılarda (iletişim - halk oylaması) birbirinden değerli ödülllerin sahibi olabilirsiniz..
Otomotiv sektöründeki 49 markayı temsil eden Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) sektörel büyümeye ivme katmak için ilkini 2010 yılında organize ettiği ODD Satış ve İletişim Ödülleri’nin dördüncüsü için hazırlıklar sürüyor. “Satış” ve “İletişim” kategorilerinde toplam 17 dalda ödül verilecek olan ODD Gladyatörleri 2013’de çok daha büyük bir rekabet yaşanması bekleniyor. www.oddgladyator.com sitesinde 1 Ekim tarihinden itibaren oylamaya katılanlar, anlık değişimleri takip ederek, heyecana ortak olacaklar. Kategorilere başvurular ve halk oylaması 31 Aralık 2013 tarihine kadar devam edecek.
6 Ocak Pazartesi gecesi gerçekleşecek olan finalde ise jüri, her kategoride en iyi 5 aday arasından ödül kazanan markaları canlı olarak belirleyecek.


17 kategoride büyük heyecan

Satış Ödülleri kategorisinde, “En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası”, “En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası”, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli”, “En Çok Satılan Otomobil Modeli”, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası”, “En Çok Satılan Otomobil Markası” ve “En Çok Satılan Marka (Otomobil+Hafif Ticari Araç)” belirlenecek.

İletişim Ödülleri kategorisinde ise “Yılın TV Uygulaması”, “Yılın Gazete Uygulaması”, “Yılın Radyo Uygulaması”, “Yılın Dergi Uygulaması”, “Yılın Dijital Uygulaması”, “Yılın Outdoor Uygulaması”, Yılın Basın Lansmanı”, “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi”, “Yılın PR/Etkinlik Uygulaması” ve “Yılın Entegre İletişim Kampanyası” seçilecek.

Otomotiv basını oy verecek

“Satış Ödülleri” kategorisinde birinciler, ODD veri tabanına işlenen yıllık satış adetlerine göre belirlenecek. Ödül kazanan firmalar, ODD tarafından onaylanan logoların kullanım hakkına da bir yıllığına sahip olacaklar. “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi”, “Yılın PR/Etkinlik Uygulaması”, “Yılın Entegre İletişim Kampanyası” ve “Yılın Basın Lansmanı” kategorileri halk oylaması dışında değerlendirilecek. “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü ise otomotiv basınının değerli temsilcileri belirleyecek.

Geçen yıllarda olduğu gibi tüm otomotiv basınına isme özel şifreler verilecek. Herkes kendisine ulaşan şifre aracılığı ile Yılın Basın Lansmanı ödülünü almayı hak ettiğini düşündüğü marka/modeli bildirecek.


ODD Gladyatörleri 2013’de değerlendirme yapacak saygın isimlerden oluşan jüri de belli oldu. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Fügen Toksü başkanlığındaki jüri şu isimlerden oluşuyor;

Prof. Dr. Suat Gezgin (İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı), Prof. Dr. İbrahim Kırcova (Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Melda Cinman (Şimşek) (Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi), Doç. Dr. Steven Seggie (Özyeğin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Pazarlama Bölümü Öğretim Üyesi), Dr. Cüneyt Evirgen (Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü), İsmail Hakkı Polat (Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Üyesi), Şafak Şahin (Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi), Emine Pura (Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği Başkanı), Zehra Öney (Mobil Pazarlama Derneği (MMA) Türkiye Başkanı), Egemen Atış (Brisa Bridgestone Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü), Selen Kocabaş (Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı), Emre Ilgaz (Castrol Binek Araç ve Motorsiklet Yağları Kategori Müdürü), Dilek Telkeş (Google Türkiye Otomotiv Sektör Lideri)

Türk otomotiv sektörünün aktörlerini bir araya getiren ODD Satış & İletişim Ödülleri, 2013 Gladyatörlerinin bu yılki destekçileri arasında Bridgestone, Lassa, Castrol, Mapfre Genel Sigorta, Turkcell, BASF-The Chemical company, Gefco ve Koç Finans bulunuyor.

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, ODD Gladyatörleri’nin otomotiv sektörü tarafından beğenilen ve sabırsızlıkla beklenen bir organizasyon olduğunu belirterek, bu yılki ödül gecesi hakkında şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bu yıl dördüncüsünü yapacağımız geleneksel ODD Satış ve İletişim Ödülleri, yılın Gladyatörleri için yeni yılın ilk Pazartesi günü olan 6 Ocak akşamı yine bir araya geliyoruz. Hepimiz, sektörün ve markaların satış performanslarını öğrenmek için nefeslerimizi tutuyoruz. Aynı zamanda bir yıllık zorlu bir maratonun finali olan, iyisiyle kötüsüyle emeklerimizin masaya yatırıldığı, daha başarılı olanların taçlandırıldığı bu akşamda, bir sonraki yıl için ise, yeni bir maraton başlayacak. Bundan 4 yıl önce bir hayalin fikre dönüşmesiyle tasarlanan yarışmamız, bugün tüm sektör tarafından beğenilen ve sabırsızlıkla beklenilen bir organizasyon haline geldi.


İletişim kategorilerinde, başvurusunu halihazırda yapmış olan birçok markamız olduğu gibi, yarışmaya katılacak olan projelerini hazırlamakta olan markalarımız da mevcut. Satış kategorilerinde ise “Bu yıl ipi kimler göğüsleyecek?” tartışmaları halen devam ediyor, bu sorunun cevabını 6 Ocak gecesi hep birlikte öğreneceğiz.

Satış ve iletişim cephelerinde çalışmalar devam ederken, davetlilerimize unutulmaz bir gece yaşatmak için arkadaşlarımız çalışıyorlar. Bu sene de yine sürprizlerimiz olacak. Türkiye’de otomotiv rekabetin çok yoğun olduğu bir alan ve şunu söyleyebilirim ki heyecanın eksik olmadığı bir sektör. Bu dinamizmin hakkını verecek coşkulu bir gece hazırlığı içindeyiz.


ODD Gladyatörlerinde ilgi, heyecan ve rekabetin her geçen yıl artmasındaki en önemli unsur, halk oylaması ile otomotiv sektörü meraklılarını da seçim sürecine dahil etmemizdir. Geçen yıl markalarımızın iletişim çalışmaları yaklaşık 55 bin oy almıştı. Bu yıl katılımın daha da artmasını bekliyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Bu yolla otomotiv sektörünün büyüme hedeflerine katkı sağlamaktan dolayı da mutluluk duyuyoruz.

2013 Gladyatörlerinin bu yılki destekçileri arasında yer alan Bridgestone’a, Lassa’ya, Castrol’e, Mapfre Genel Sigorta’ya, Turkcell’e, BASF-The Chemical Company’ye, Gefco ve Koç Finans’a teşekkürlerimi sunuyorum”.

ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce ise otomotiv sektörünün geniş katılımlı ödül organizasyonu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Katılımcılar geçtiğimiz yıl olduğu gibi www.oddgladyator.com sitesi üzerinden oy kullanabilecek ve değişimleri anlık olarak takip edebilecekler. Sitede yer alan aday çalışmalar arasından halk oylaması gerçekleştirilecek. 31 Aralık 2013 tarihinde sona erecek halk oylamasının ardından her kategoride finale 5 çalışma kalacak. Halk oylamasına açık olmayan kategorilerde ise jüri, başvuruların hepsini değerlendirecek. Bu yıl da jüri üyelerimiz, ödül töreninden bir hafta önce finale kalan çalışmaları inceleyecek ve oylama, ödül gecesinde keypad aracılığıyla canlı olarak gerçekleşecek.

http://www.otometre.com/search/?q=odd
http://www.otometre.com/2013/01/beyaz-linea-tourneo-ve-bentley-odd.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..