Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Berkay, dünya 3.cülüğü için İtalya'da

Milli karting sporcumuz Berkay Besler, İtalya’da düzenlenecek Gala Gecesi’nde Dünya üçüncülüğü ödülünü alacak..
Ülke federasyonlarının belirlediği 34 üst düzey sporcu, üç  farklı ülkede, toplam 6 yarış  sonucu ,bu üst düzey şampiyonayı tamamladı. 24 farklı ülkeden yaşları 13-15 arasında değişen sporcuların kıyasıya mücadele ettiği bu üst düzey şampiyona Belçika, İtalya
ve Fransa’daki 3 farklı uluslararası karting pistinde gerçekleşti.
Milli karting sporcumuz Berkay Besler, sıralama turları birincisi olarak başladığı Belçika'daki ilk yarışta rakibinin teması sonucu en arka sıraya düşmesine rağmen, günü 12.’lik ile kapattı. Takiben İtalya'da elde edilen 3.’lük ve akabinde Fransa'da yapılan her 2 yarışını da birincilikle sonuçlandıran genç sporcumuz, 2013 CIK-FIA Academy Trophy genel klasman 3.’sü olarak tamamladı.
Genç Yaşta Gelen Büyük Uluslararası Başarı
14 yaşındayken motorsporları tarihimizde bu seviyedeki bir şampiyonada ilk defa genel klasman üçüncüsü olarak yer almayı başaran milli sporcu, yine bir ilke imza atarak Fransa'daki şampiyonanın 3. ayak yarışlarının her ikisini de kazandı. Berkay Besler, diğer pek çok ülke sporcusunun katıldığı ve o ülkeler tarafından izlendiği bu platformda Ay-yıldızlı bayrağımızı iki kere en üst seviyeye çıkararak ve İstiklal Marşımızı dinleterek ülkemizin spor alanındaki başarılarına bir yenisini daha kazandırması açısından çok önemli bir adım atmış oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..